***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
martavw4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt cze 21, 2011 21:10
Lokalizacja: ....

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: martavw4 » wt lut 25, 2014 13:01

hejka. poki co mam mk4 1.4 16v
ale chce go sprzedac i kupic takze mk4 ale juz nie z silnikiem 1.4
co polecacie???



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt lut 25, 2014 13:48

2.0 115km


Obrazek

Awatar użytkownika
martavw4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt cze 21, 2011 21:10
Lokalizacja: ....

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: martavw4 » wt lut 25, 2014 13:59

szakulvip pisze:2.0 115km

:okej:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lut 25, 2014 14:09

martavw4 pisze:co polecacie???
1.8T, 2.0, 2.8, 1.9TDI we wszystkich odmianach


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt lut 25, 2014 18:59

herbu pisze:
martavw4 pisze:co polecacie???
1.8T, 2.0, 2.8, 1.9TDI we wszystkich odmianach


i jeszcze 1.9SDI :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lut 25, 2014 19:37

Xandar pisze: i jeszcze 1.9SDI :)
Z doświadczenie mogę polecić jako najbardziej niezawodny silnik jaki VW wymyślił :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt lut 25, 2014 19:45

Podejrzewam, że skoro koleżanka chce się pozbyć 1.4, to raczej nie zainteresuje ją 1.9 SDI, bo to jak wpaść z deszczu pod rynnę jeśli chodzi osiągi.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt lut 25, 2014 20:10

Craash pisze:Podejrzewam, że skoro koleżanka chce się pozbyć 1.4, to raczej nie zainteresuje ją 1.9 SDI, bo to jak wpaść z deszczu pod rynnę jeśli chodzi osiągi.
Ale koleżanka nie sprecyzowała dlaczego chce się pozbyć 1.4 ;) więc równie dobrze może chodzić o awaryjność lub inne rzeczy.



Awatar użytkownika
martavw4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt cze 21, 2011 21:10
Lokalizacja: ....

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: martavw4 » wt lut 25, 2014 21:08

Xandar pisze:
Craash pisze:Podejrzewam, że skoro koleżanka chce się pozbyć 1.4, to raczej nie zainteresuje ją 1.9 SDI, bo to jak wpaść z deszczu pod rynnę jeśli chodzi osiągi.
Ale koleżanka nie sprecyzowała dlaczego chce się pozbyć 1.4 ;) więc równie dobrze może chodzić o awaryjność lub inne rzeczy.

albo mi sie trafil jakis model awaryjny albo to pech
w 2012 robiony byl kapitalny remont silnika
niedawno byl wymieniany olej a teraz w zeszły piatek silnik mi zaczal chodzic jakby to dizel był
dodam ze kontrolka od oleju mi sie zapalila-gdzie stan oleju byl ok, cisnienie tez.

takze auto i mechaniora stoi... :banghead: :banghead:



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt lut 25, 2014 21:16

1.4 ze swojej natury chodzi jak diesel. ;-) A na poważnie to ogromny pech albo zrobiono silnik na odwal się.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
martavw4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt cze 21, 2011 21:10
Lokalizacja: ....

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: martavw4 » wt lut 25, 2014 21:17

Craash pisze:1.4 ze swojej natury chodzi jak diesel. ;-) A na poważnie to ogromny pech albo zrobiono silnik na odwal się.

własnie silnik chodzil ok
było wszystko wymienione
az do tego jak mi sie ta kontrolka zapalila.
dlatego szukam czegos w benzynie z innym silnkiem



steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: steelek » pt mar 07, 2014 18:41

witam.

Mnie męczy golf mk5 ostatnimi czasy. Ogolnie to chce kupic cos z rejonow 2006-2008 najlepiej w dieselu (robie okolo 20k km rocznie glownie do pracy). Dodatkowo mam fetysza na reflektory xenon i wielkiego antyfetysza na wszelkie przerobki w samochodzie (glownie tyczy sie to lamp przednich tylnych i jakichs dziwnych bodykitow etc. Budzet to około 30tys. zl. Początkowo miałem kupić polo 9n2 ale denerwuja mnie te chromy w tylnych lampach. Ogolnie to najbardziej by mi sie podobal przod 9n2 i tylne lampy od okularnika. Wiec tak doszedlem do wniosku ze czemu by nie golf. No i jest maly problem. 1.9TDI jako jednostki niezawodne są dość drogie w porownaniu z 2.0TDI - ktore uchodza za dosc wadliwe. Poczytalem temat na forum leona i tam wszyscy jak jeden mowia ze najlepiej wziac BMM albo BMN - czyli 2.0 -170KM. Tak patrzac po alledrogo itp to malo jest tych samochodow. Są też odpowiednio droższe. Szukam auta które się będzie lepiej zbierać. Wiadomo pewnie ten 1.9TDI 95 KM bedzie sie lepiej zbieral niz moja aktualna 9n1 AER 1.0 55KM. Ale mam porownanie z Hondą Civic 2007 wujka - 2.2 i-DTCi czy jakoś tak. 140KM. I to jest moc ktora by mnie w stu procentach satysfakcjonowala. Nie wiem jak VAGi maja sie do tego (ogolnie podobne japonskie silniki do europejskich uchodza za bardziej zrywne), ale wydaje mi sie ze taki 1.9 90KM albo 105 bedzie za biedny (tym bardziej ze diesele nie idą tak wysoko jak benzyniaki i dosc szybko sie "kończa"). Znowu 170KM na takiego golfa to zdaje sie troche duzo. Wiem że różnica w spalaniu jest minimalna. Raczej nie patrze na spalanie grunt byle samochod dawal chodź troche frajdy z jazdy. Może mówie jak jakiś maniak któremu najlepiej to poradzić 1.8 TSI i niech dusi ile fabryka dala. Wiem że diesela trzeba mniej kręcić niż benzyniaka etc. Znowu 2.0 140KM sie troche boje przez to ze w BKD mocno siadały te głowice. Już pewnie bardziej zdzierżyłbym awarie i wymiane pompowtrysków niż jajo z głowicą.

Druga rzecz. Nie mam pojecia gdzie szukać auta które nie będzie zakatowane. Nie oczekuje żeby znaleźć "igłe" z 100k w 2007r bo to nierealne. Wiem że diesele wiecej jezdza i nie zdziwiłbym sie jakby mi sie trafiło na egzemplarz który miał 300k. Grunt byle auto było jako tako zadbane. I tu pytanie. Może ktoś z Was zna sie gdzie mozna szukać aut? Wszyscy mowią że na allegro i otomoto z 90% to jakieś bite/cofane/i inne takie. Jeżeli sie na jakies auto zdecyduje to pojade tam ze znajomym mechanikiem coby rzucił na to okiem bardziej profesjonalnym niz moje. Ale na zdjeciach to ja raczej nie poznam czy auto jest warte zakupu i w ogole obejrzenia.

Jakies rady?

Poniżej linki do kilku interesujacych mnie aukcji.

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-krajo ... 36615.html" onclick="window.open(this.href);return false; - prawie ideał. Szkoda tylko że manualna klima. No i ten 140KM BKD. Cos tani czuje że może miec juz problemy z glowica i wlasciciel chce sie go pozbyc argumentujac to tym, ze kupil nowe auto. Mimo że 2007 to cos nie mam zaufania do BKD nawet wiedzac ze w 2006 poprawili niby te silniki (problemu z glowica nadal nie wyeliminowali). Swoja droga orientuje się ktoś jak można ewentualnie sprawdzić czy mamy do czynienia z nowym BKD czy starym BKD?

http://allegro.pl/vw-golf-v-navi-alu-pa ... 10764.html" onclick="window.open(this.href);return false; - znow BKD do tego 2006 czyli nie masz pewnosci czy stary bkd czy nowy. Kolor troche mi nie pasuje i znow manualna klimatyzacja.

http://allegro.pl/volkswagen-golf-v-nav ... 03677.html" onclick="window.open(this.href);return false; - raczej na pewno cofniety. Wszystko cacy tylko 1.9TDI 105 cos mi sie zdaje ze nie bede zadowolony z osiagow. I to ze gosc pisze ze mu 7 litrów pali. Albo jezdzic nie umie albo te 2.0 idzie zejsc nizej.

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-2-0-t ... 25172.html" onclick="window.open(this.href);return false; - znow 2006 BKD; nie jest chyba za bardzo cofniety

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-gt-17 ... 97732.html" onclick="window.open(this.href);return false; - ten tez mi sie by podobal gdyby nie 2 rzeczy... 1. tylne lampy - kicz lvl expert 2.ten przebieg az huczy ze byl robiony

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-r-line-C32301112.html" onclick="window.open(this.href);return false; - calkiem ladny wolalbym czarnego mimo wszystko, ale znow 105KM. Przebieg niby maly ale pieczatki z serwisu staszak w dusznikach wlkp. wydaja sie ok. plusem jest to ze auto stoi jakies 80km odemnie wiec nie jest zle. Myslę czy by sie nie wybrać na przejazdzke takim bym przynajmniej sie dowiedział czy 105KM da rade.

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-dsg-x ... 30495.html" onclick="window.open(this.href);return false; - oferta dealera BKD, przebieg maly ale dealer zwykle sprawdza taki dosc wnikliwie. Tylko 100tys to na moje najlepszy okres na pieprzniecie glowicy.

Co sądzicie o tych autach?
Gdzie jeszcze moge szukać aut uzywanych?



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » sob mar 08, 2014 13:27

steelek pisze:Mnie męczy golf mk5 ostatnimi czasy.
słuchaj mnie też meczył i to 3 miechy szukałem w okolicy 75km od zamieszkania i same padaki oglądałem i to nie za małe pieniadze. Dopadło mnie wielkie zniechcecenie na szukanie mk5 i kupiłem diesla konkurencyjnej marki i jestem mega zadowolony :bigok:
steelek pisze:Wiadomo pewnie ten 1.9TDI 95 KM bedzie sie lepiej zbieral
poprawka-pewnie miałes na mysli 1.9 ale 105KM i mogę Ci powiedzieć, że wmiarę się tym już jeździ - bo widzę że pisałeś że masz obawy co do osiądów.
steelek pisze:Co sądzicie o tych autach?
po pierwsze to przeczytaj regulamin działu- nie omawiamy tu konkretnych aut!
po drugie to praktycznie podałes sobie odpowiedzi sam na każde auto to nie wiem mamy Cie do nich jakoś specjalnie przekonywać? :banghead: to Ty wydajesz swoją kasę
po trzecie jak już rozpatrujesz silnik 2.0 to szukaj od 2008r z tego co wiem to są mniej wadliwe niż te początkowych lat produkcji.
steelek pisze:Gdzie jeszcze moge szukać aut uzywanych?
z prywatnych rąk, z handlarzykami daj sobie spokój-nie nabijaj im kabzy


Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob mar 08, 2014 14:03

szakulvip pisze:
steelek pisze:Mnie męczy golf mk5 ostatnimi czasy.
słuchaj mnie też meczył i to 3 miechy szukałem w okolicy 75km od zamieszkania i same padaki oglądałem i to nie za małe pieniadze. Dopadło mnie wielkie zniechcecenie na szukanie mk5 i kupiłem diesla konkurencyjnej marki i jestem mega zadowolony :bigok:
Zapomniałeś o mnie ?:D kiedyś ci mówiłem że mój ojciec w tym roku sprzedaje ;) ori przebieg wyposażenie dobre ;) itp szczegóły na PW.
Uwierz mi jest po co jechać ;) kolega pusieq z forum jak był na wakacjach u mnie to potwierdzi widział go ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 30 gości