***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » wt lut 04, 2014 00:08

Piasek pisze:1.6 16V... buta to ma takiego że aż trudno uwierzyć że tam turbiny nie ma
Mogę potwierdzić w 100%. Śmigałem takim autkiem firmowym i powiem wam że naprawdę super jeśli chodzi o przyśpieszenie itp. Naprawdę....


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Remas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 18:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Remas13 » wt lut 04, 2014 05:52

Witam.
Znalazłem Seata Ibizę II FL 1.4 MPI 2000r. (niby II ale z rocznika wychodzi, że III, chyba że jakaś przejściowa wersja), przebieg 176tys km (2 lata temu zamontowany LPG sekwencja) - kolor żółty (lato może być kiepsko, bo całe robactwo będzie do niego szło :-( , ale powiedzmy, że to by nie przeszkadzało :jezor: . Hatchback, 3-drzwiowy. 13lat użytkowane przez kobietę. Cena 5800zł, prywatna osoba, więc może udałoby się, że zejdzie do 5500zł. Wiem, że te auta były i są robione na częściach VW (więc domyślam się, że części łatwo dostępne i nie drogi w eksploatacji). Czy moglibyście napisać mi jakąś opinię, co do tych samochodów i silnika (awaryjność, blachy, itp, itd). Czy warto za tę kwotę kupić to auto. Czy są jakieś usterki, co się często w niej psuje i jak się sprawuje na mieście oraz na trasie? Na co zwrócić szczególną uwagę, przy takim zakupie?
Ps. Nie chce zamieszczać ogłoszenia, żeby nie zaśmiecać, chciałbym poznać opinie na temat tych aut i tego silnika, zawieszenia, itp.



lukasik69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 25, 2007 15:40
Lokalizacja: Mileno

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasik69 » wt lut 04, 2014 09:23

Remas13 pisze:Seata Ibizę II FL 1.4 MPI 2000r.
Posiadam obecnie Polo 6n2 rok 2001 i silnik ma opinię naprawdę dobrego, mało pali, na miasto fajne auto ale na trasę brakuje mocy



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt lut 04, 2014 20:12

szczepcio95 pisze:U nas przewinal sie juz holf 4, bora i aktualnie polo 4 i kazdy mnie pozytywnie zaskakiwal, przez co zdecydowalem sie na golfa 5.
słuchaj też chciałem przesiąść się na mk5, poprzednio było mk3, mk4 jeszcze jest :bigok: ojciec też ma mk4, poszukiwania trwały 3mc w okolicy max 75km od zamieszkania ale dosłownie jedna wielka MASAKRA, nie dość że mało ludzi prywatnie to sprzedaje, natomiast auta od "cichych" handlarzy to padaki nie warte nawet 1 min oglądania i niestety kupiłem co innego - zmieniłem markę :jezor: też niemiecka i w sumie to jestem zadowolony, a jeszcze na marginesie znależć 1.6 8v mk5 to ja nie wiem jak trzeba ustawić radar żeby coś sensownego znależć.


Obrazek

shwax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 08:15
Lokalizacja: Pabianice

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: shwax » wt lut 04, 2014 20:55

Remas13, jeździłem całkiem niedawno Cordobą z tym silnikiem, ale bez gazu. Modelowo i rocznikowo podobnie jak ta Ibiza. W mojej ocenie motorek spokojnie wystarczy do kulania się po mieście, ale niewiele ponad to.



Remas13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sty 31, 2014 18:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Remas13 » śr lut 05, 2014 07:28

Dzięki, właśnie takie auto ma mi służyć w sumie większości na dojazdy do pracy (cykl mieszany - trochę trasa, trochę miasto, czasami jakiś dalszy wyjazd). Zadzwonię, pojadę i zobaczę. Ogólnie mała cena, więc domyślam się, że pewnie coś jest do zrobienia, ale trzeba ocenić co takiego i się zastanowię. Przynajmniej opinie widzę, że dosyć pozytywne :-)



Kubon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 22:08

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kubon » śr lut 05, 2014 23:02

Witajcie.

Od prawie 3 lat pod mym zadkiem znajduje się Leon MK1 ASV 110ps, ale czas już powoli na niego. W okolicach wiosny planuję się z nim rozstać i rozpocząć poszukiwania Golfa 4 2.8 V6. Tutaj powstają moje pytania:
1) jaki będzie rozsądny budżet na poszukiwania? Czy ok 15 - 16 tyś. można czegoś szukać?
2) na co zwracać uwagę przy ewentualnym kupnie? Wiadomo, czy łańcuch nie dzwoni, czy nie wali zawias etc. Co jeszcze? Czy coś było bolączką tych aut?
3) w porównaniu do części ze słabszych G4 oczywiste jest, że będą droższe, ale czy jest to wielka różnica?

Byłbym wdzięczny za opinie/wskazówki/podpowiedzi/przestrogi :)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw lut 06, 2014 11:42

Kubon pisze:Leon MK1 ASV 110ps W okolicach wiosny planuję się z nim rozstać
czy Ty jesteś w pełni świadomy i poczytalny ?? :bajer: :grin:
Bodajże najlepszego diesla jaki wyszedł ze stajni VW chcesz zamienić na kosztowne (i awaryjne w porównaniu do TDI VP) VR6 ?
Przemyśl to dobrze...
Mało ci mocy ? Wstaw do dobrego warsztatu. Za to co utopisz w "pakiet startowy" i doprowadzenie tego VR6 do stanu opisanego w ogłoszeniu z tego ASV wykrzeszą ci 150-180 a nawet 200KM jak będziesz chciał. A i tak będzie taniej jeździł niż VR6 (no chyba że zainwestujesz w niego ze 3,5-4 klocki i zagazujesz)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Kubon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 22:08

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kubon » czw lut 06, 2014 12:35

Piasek pisze:czy Ty jesteś w pełni świadomy i poczytalny ??
- jak wezmę leki, to czasami tak... :grin:


VR byłby po części spełnieniem marzeń :D Zawsze chciałem mieć coś na męskie paliwo z zapasem mocy bez turbo (wiem, dziwne..) :)

W Leninie pykło już 300k przebiegu, więc jakoś tak nie przemawia do mnie wykręcanie z niego większej mocy, chociaż robiłem w nim - odpukać - jedynie duperele (to guma jakaś, to czujnik, mechanizm szyb etc.), generalnie bezawaryjnie, ciągnie też pięknie jak na 110ps.

Zastanawiałem się nad e46 2,5 lub 2.8, ale ze względu na żonę nie chcę RWD (tu czterobuta dorwać ciężko), stąd padło na G4 VR6.
Kolejnym czynnikiem przemawiającym za zmianą na benzin jest brak garażu, Leo już kilka razy skapitulował przy -20*C pomimo nowej baterii.

Co w VR sypie się najbardziej? (czyt. czy mam już zakładać lokatę "na naprawy" :D)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw lut 06, 2014 13:22

Kubon pisze:VR byłby po części spełnieniem marzeń :D Zawsze chciałem mieć coś na męskie paliwo z zapasem mocy bez turbo (wiem, dziwne..) :)
poniekąd Cię rozumiem bo sam mam "rozsądne V6 w wolnossącym wydaniu" i jeszcze RWD :hmm:
Kubon pisze:W Leninie pykło już 300k przebiegu
czyli dopiero dotarty. Mój firmowy ma pół miliona (i to ten "najgorszy" bo ALH :rotfl: ) a po ostatnich "badaniach" okazało się że... w zasadzie stanem nie odbiega od wartości mieszczących się jeszcze w granicach fabrycznych.
Kubon pisze: e46
toż to taboret i mniejszy od obecnego Leona.
Kuzyn zachorował... Astrę H zmienił na E90 !! (trójka z 2010 roku). Wczoraj przysłał mi link że wystawił na sprzedaż.
Mega rozczarowanie... i mega szok z poziomem cen oraz awaryjnością (jakieś rezystory lamp ledowych i inne cuda wianki)
-23*C jak do roboty rano wyjeżdżał to okulary przeciwsłoneczne zakładał tyle kontrolek na desce się paliło sygnalizując awarię kolejnych układów elektronicznych i diagnostycznych pojazdu. Na forum BMW: norma... Będzie cieplej, będzie lepiej :panna:
Kubon pisze:Kolejnym czynnikiem przemawiającym za zmianą na benzin jest brak garażu, Leo już kilka razy skapitulował przy -20*C pomimo nowej baterii.
i benzyna potrafi skapitulować w takich temperaturach. Nie zapominaj że dzisiaj to nie silniki odpalają a elektronika która nimi zarządza.
Podejrzewam że "ojcowskiej ręki" twojemu ASV brakuje... Delikatna korekcja kąta wtrysku, może czasu grzania świec czy ciutkę dawek rozruchowych i przegląd rozrusznika.
Mój półmilionowy ALH w -21* zapala jak benzyna :okej:

Nie jestem jakimś sentymentalistą, jestem za zmianami pojazdów bo jest to nieuniknione ale w Twoim przypadku to klasyczne powiedzenie "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Sam sobie krzywdę zrobisz taką zmianą.
Jak już zmieniać to na coś co ma 3-4 lata, pewną historię i przebieg a nie jakieś umęczone życiem (i niespełnionymi ambicjami młodocianych rajdowców z pod wsi Koniewo) Mk4 upalających to do granicy zatarcia, co sobotę pod remizą OSP.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Kubon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 22:08

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kubon » czw lut 06, 2014 13:50

Piasek pisze:czyli dopiero dotarty
Tak dotarty, że latem 2012 ze starości przetarła się szklanka na 4-tym garze :D
Kubon pisze:toż to taboret i mniejszy od obecnego Leona
Jechałem szwagrowym 2.0d przedliftem combi...spodobało mi się początkowo :) Z przodu miejsca sporo jak dla mnie, ale odpada tak czy inaczej. BMW <<< VW jak dla mnie.

Balastu w postaci istot żyjących nie wozimy zbyt często, a nawet jeżeli...ja zawsze siedzę z przodu :D więc kwestia miejsca z tyłu nie interesuje mnie tak naprawdę (a walizki i torby raczej nie są kapryśne...)

Co do gazu... Przed Leninem miałem Peugeota 206 1.4 na sekwencji - gdyby nie to, że komputer gazu prawdopodobnie dostawał momentami wilgoci i szalał, reszta była bezobsługowa. Przy -30 palił na dotyk, pomimo kilkuletniego akumulatora. Początkowo wychodziłem z założenia że gaz do kuchenek i chcę TiDIaja, ale teraz zaczynam się zastanawiać nad nawrotem na zapalniczkę :)

Że każde auto wymaga wsadzenia od czasu do czasu kasy wiem, przygotowany jestem na to w każdej chwili... Stąd moje silne zainteresowanie VR6 :)Spełnia generalnie moje wymagania (4x4, moc, brzmienie, VW, wygląd, stosunkowo prosta budowa - a że zacięcie i warunki mam, to czasami dłubię).
Piasek pisze:coś co ma 3-4 lata
Niestety...finanse mam jakie mam, na takie auto ni ma siupy ;) a 1.0 czy 1.2 nawet w nowych autach z porównywalną mocą do mojego obecnego wozidła mi się nie widzi.
Piasek pisze:nie umęczone życiem
Temu nie będę kupował na wariata "bo jest tani fałer". Poczekam, poszukam...może ktoś z forum będzie puszczał, może gdzieś się uda znaleźć coś trzymającego moc.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6854
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw lut 06, 2014 14:14

Kubon pisze:Tak dotarty, że latem 2012 ze starości przetarła się szklanka na 4-tym garze :D
witaj w klubie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=17&t=314117" onclick="window.open(this.href);return false;
no to ma nie 300 a pod 500 co i tak nie zmienia faktu ze to nadal dobry silnik
Kubon pisze:ale teraz zaczynam się zastanawiać nad nawrotem na zapalniczkę
z tych samych założeń wyszedłem pakując się w V6. Zagazowany, kosztowo jeżdżę jak 90-konny TDI - ok 33zł 100km (tyle że koni mam 170 :D )
Kubon pisze:Poczekam, poszukam...
prawidłowe podejście. Powodzenia życzę. :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Kubon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lut 03, 2014 22:08

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kubon » czw lut 06, 2014 14:26

Piasek pisze:to nadal dobry silnik
Tró, pancerny wręcz.

Czekam więc na opinie / wypowiedzi / rady / wskazówki odnośnie VR6 :)



michal221608
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 10:16

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: michal221608 » czw lut 06, 2014 18:14

Witam.
Co myślicie o tym golfie? Opłaca się?
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-gol ... 4L7AN.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości