***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
arecki09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 12, 2013 16:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arecki09 » pt lip 12, 2013 17:12

Witam. To mój pierwszy post na forum dlatego przepraszam za offtop lub zły dział. Noszę się z zakupem Golfa MK4 TDI, przedział rocznikowy 1997-1999 (wersja na pompie), klimatyzacja i 4 drzwi obowiązkowe. Fajnie jakby 4 szyby były elektryczne. Kombi odpada. Mam pytanie jaką sumę powinienem przygotować na zakup?? Myślę że autentyczny przebieg z przedziału 250- 320 tyś będzie rozsądny. Zależy mi by nie był po jakimś wielkim dzwonie i poskładany na szybko, jakieś przetarcie czy lekka stłuczka dopuszczalna. Liczę na pomoc doświadczony kolegów.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt lip 12, 2013 18:03

6 za trupa
8 za takiego sobie
10 za dobrego
12 za bardzo dobrego


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pt lip 12, 2013 18:04

arecki09 pisze:Witam. To mój pierwszy post na forum dlatego przepraszam za offtop lub zły dział. Noszę się z zakupem Golfa MK4 TDI, przedział rocznikowy 1997-1999 (wersja na pompie), klimatyzacja i 4 drzwi obowiązkowe. Fajnie jakby 4 szyby były elektryczne. Kombi odpada. Mam pytanie jaką sumę powinienem przygotować na zakup?? Myślę że autentyczny przebieg z przedziału 250- 320 tyś będzie rozsądny. Zależy mi by nie był po jakimś wielkim dzwonie i poskładany na szybko, jakieś przetarcie czy lekka stłuczka dopuszczalna. Liczę na pomoc doświadczony kolegów.

Pozdrawiam
To zależy Golfy są w cenie ale w tych rocznikach sądzę że powinieneś przygotować się w zakresie 10-12tys. ze względu max 13. mówię już tu o cenach uwzględniając opłaty bo sam samochód to w granicach 7-10tys. w tych rocznikach. Natomiast po przejrzeniu wielu ofert rewelacji nie spodziewałbym się ale czasem można trafić coś naprawdę ciekawego ;) powodzenia



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt lip 12, 2013 19:58

Dodam Ci, że ostatnio kupowałem mk4 dla kumpla i udało się znaleźć w całkiem fajnym stanie z 2002r., tyle że kombi za 12000 zł


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

arecki09
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 12, 2013 16:33

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arecki09 » pt lip 12, 2013 20:32

Mam zamiłowanie do hatchback-ów a i kombi nie będzie mi potrzebne w najbliższej przyszłości. Padło na diesel-a gdyż sporo kilometrów będę zmuszony robić. Aktualnie dysponuję kwotą 8 tyś. na samochód (opłaty nie wliczane) i muszę uzbroić się w cierpliwość i poszukiwania. Mam jeszcze pytanie,w razie swap-a na koło jednomasowe to czy któraś seria silników TDI (oczywiście 5 biegowe) nie nadaje się do swapa???

Pozdrawiam



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » pt lip 12, 2013 22:08

Na pompie spokojnie wrzucisz jednomas, AGR ma go nawet seryjny ( najlepiej znalezc taki co juz ma ta wymiane za soba ), za 10 tys. zl powinienes znalezc cos juz na PL blachach w miare stanie z tych rocznikow, pewnie jakby sledzil codziennie ogloszenia to i taniej idzie wyrwac ladna sztuke, ale na takie cos trzeba miec duzo wolnego czasu....



Awatar użytkownika
nitrox89
Dawca organów
Dawca organów
Posty: 2111
Rejestracja: wt gru 21, 2010 21:49
Lokalizacja: Kraków okolice
Auto: mk4 AXR+

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: nitrox89 » sob lip 13, 2013 10:02

Za 8 nic ciekawego nie trafisz. Fajne samochody, z jako takim wypasem zaczynają się od 10 tyś wzwyż. Wiem bo miesiąc temu szukałem samochodu dla siebie.


Rust is lighter than carbon fiber

Teekno
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 11, 2013 20:48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Teekno » sob lip 13, 2013 14:38

To ja troszkę z innej beczki. Czy ktoś z Was podczas kupna tak leciwego golfa (12-16 lat) miał okazję sprawdzać go w ASO (przegląd przedzakupowy)? Wyczytałem, że przegląd takiego samochodu składa się z 96 pkt. I tutaj pytanie czy jest sens wydawać te 300 zł przy samochodzie, który podejrzewam, że z racji wieku wiele pkt będzie miał zaliczonych negatywnie.



Denzkit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lip 13, 2013 17:01

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Denzkit » sob lip 13, 2013 18:07

Witam każdego.

Poszukuje jak wiadomo Golfa VI, ale potrzebuje wiadomości od doświadczonych osób w jego zakupie.
Znalazłem jakiś czas temu taki oto egzemplarz : http://otomoto.pl/volkswagen-golf-vi-1- ... 00542.html" onclick="window.open(this.href);return false;

. . . Byłem, oglądałem i stwierdzam że lakier to 100% oryginał, wnętrze zadbane, jeżeli chodzi o bebechy wydaje mi się że do remontu, - rozrząd, płyny, itp. Interesuje mnie czy warto kupować tego 3latka z przebiegiem 155tys, nie 150 jak to podał sprzedawca.

Proszę o jakieś podpowiedzi. Do ceny musiałbym dokładać kolejne 3-4tys zł. Jest sens kupna ?



shwax
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn kwie 30, 2012 08:15
Lokalizacja: Pabianice

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: shwax » pn lip 15, 2013 12:59

Denzkit pisze:jeżeli chodzi o bebechy wydaje mi się że do remontu, - rozrząd, płyny, itp.
Chyba żartujesz... Rozrząd, olej, filtry to żaden remont. To jest normalny pakiet startowy, obowiązkowy wręcz, po kupnie nowego auta. Jeśli szukasz auta typu "nic nie puka, nic nie stuka, tylko lać i jechać" to życzę powodzenia.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: liteon0 » pn lip 15, 2013 14:37

Witam
Ojciec chce kupić passata b5, interesują go tylko silniki na pompie. Znalazłem info, że na pompie były AHU, AHH, AFN, AVG. Czy one wszystkie mają turbo ze zmienną geometrią?


ALH + 205 + chip

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » pn lip 15, 2013 18:32

shwax pisze: obowiązkowy wręcz, po kupnie nowego auta
W tym przypadku to kolega musi zobaczyc w ksiazke serwisowa kiedy byl wymieniany, bo moze okazac sie, ze teraz niema takiej potrzeby. Autko widac, ze zadbane, uzytkowane pewnie w trasie stad przebieg i brak oznac zuzycia, ale troche km zrobil, a do tego ta plastikowa kiera i korby z tylu...



Wisnia_xDD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: wt cze 29, 2010 11:39
Lokalizacja: Augustów

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Wisnia_xDD » śr lip 17, 2013 21:25

Ile trzeba dac za zadbane mk3 gti powyzej 96 roku i na co zwrocic szczegolna uwage poza blacharka?


http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=108755

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: marmi m » czw lip 18, 2013 01:17

Denzkit pisze:stwierdzam że lakier to 100% oryginał, wnętrze zadbane, jeżeli chodzi o bebechy wydaje mi się że do remontu, - rozrząd, płyny, itp. Interesuje mnie czy warto kupować tego 3latka z przebiegiem 155tys, nie 150 jak to podał sprzedawca.
typowe pofirmowe autko, co dobrze widać, to że bezwypadkowe to nic dziwnego, skończył się okres amortyzacji i poszło do sprzedaży...

Po czym stwierdzasz że bebechy do remontu?? płyny do wymiany to norma, rozrząd też, choć do podawanej przez producenta wymiany jeszcze daleko....

a róznica w przebiegu 5 tyś to nic wielkiego, auto służy do jazdy a nie do stania, sam przebieg czyli te 155tyś to też nic nadzwyczajnego, jeszcze spokojnie długo pojeździ...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości