***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
JohnyOne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw mar 08, 2012 22:45
Lokalizacja: Klucz

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: JohnyOne » śr lut 13, 2013 00:54

Chłopie tak między nami na poldki leca laski . A tak serio . Kwestia jest jeszcze taka zależy co oczekujesz od auta . Jeśli ekonomia to radze silniki 90 lub 110 ps są na poczciwej pompce mało awaryjne .Jesli ma być odrobine mocniejszy to te 130 bądź 150 konne . Z tym że są na pompowtrysku ogólnie są dobre ale jak to nasi polscy kierowcy/użytkownicy co jeden to mądrzejszy więc różnie to wygląda z tymi silnikami uwierz że oglądałem już kilkanaście na pompowtryskach i może jeden był w git stanie.Pewniejsze są te na pompie :d


Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,nitro zabawa a turbo podstawa
Było:
VW mk II 1.3
VW mk III 1.9 AAZ +
Vento 1.9 TDI 1z
VW mk II 1.6 TD SB +
Jest:
VW mk3 1.9 TDI 1Z

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr lut 13, 2013 01:05

Radosny_Kocur pisze: oraz Alfa Romeo 156 benzyna lub diesel... właśnie, co sądzicie o Alfie? Niektórzy mówią ze włoski szrot itd... az tak jest źle? np. http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-C27769108.html" onclick="window.open(this.href);return false;

sprzedający napisał
Przebieg sprawdzony fiatecuscan pokrywa sie z odometrem.
:rotfl:

poza w/w żartem auto może być OK, najlepszy z tego wszystkiego to silnik, reszta choć ładna to dość awaryjna, poza tym Radosny_Kocur konkretne modele oceniamy w odrębnym temacie :bajer:



dzabus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 07, 2009 22:09
Lokalizacja: Strzelno

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dzabus » czw lut 21, 2013 15:27

Witam wszystkich,
ostatnio rozważam zakup samochodu dla rodziny i jako, że jeżdżę zasłużonym Golfem III z 1993roku poszukuję również Golfa z tym, że kombi. Moja uwaga skierowana została na Varianta 1.9tdi 105KM w przedziale rocznikowym 2007-2009. Tak jak w temacie biorę pod uwagę diesla 1.9 bo wiele opinii mówiło, że jest to lepszy wybór od mocniejszej jednostki 2.0tdi 140KM. No cóż taki los 2.0 :) Może się mylę więc proszę o skorygowanie mojej wypowiedzi.
Żeby nie było szukałem wielu informacji na temat tego konkretnego modelu, ale niestety nie wyczerpałem swojej ciekawości i nadal chce się dokształcić i zasięgnąć wiedzy najlepiej od ludzi, którzy jednak mają troch pojęcia pisząc i radząc na tym forum.
Będę naprawdę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i porady. Jeżeli o mnie chodzi to kupno samochodu wchodzi tylko w grę w Niemczech i szukam raczej przebiegu do 200tys. km. Czy nie uważacie, że samochód z takim silnikiem będzie trochę mułowaty? Nie jeździłem i nie mam doświadczenia więc mogę się mylić - niech wypowie się też ktoś na tema wrażeń z jazdy.
Koniec bo się rozpisałem.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw lut 21, 2013 15:50

dzabus, w variancie możesz uderzać od 2008 roku w 2.0 TDI CR. Patrz po kodach silnika ale powinien być na CR.



dzabus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 07, 2009 22:09
Lokalizacja: Strzelno

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dzabus » pt lut 22, 2013 14:03

A dlaczego CR jest dobre a inne silniki nie? Pytam z ciekawości żeby dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie tego modelu. Czy porównywalny do 1.9tdi? i gdzie szukać tego CR bo nie każdy umieszcza ten symbol



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pt lut 22, 2013 14:08

dzabus pisze:A dlaczego CR jest dobre a inne silniki nie? Pytam z ciekawości żeby dowiedzieć się czegoś więcej odnośnie tego modelu. Czy porównywalny do 1.9tdi? i gdzie szukać tego CR bo nie każdy umieszcza ten symbol
VW zmienił system zasilania na Common Rail. Te silniki 2.0 TDI zasilane Common Railem nie mają takiej opinii jak 2.0 TDI na pompowtryskach.
Niestety ekologia i ekonomia zmusiła VW do odejścia od PD. W ostatnich wypustach PD takich jak silniki 2,0 TDI PD Euro5 nie były one trwałe jak w poprzednich wersjach. A właściwie były awaryjne. Dodatkowo inne problemy tych silników dobiły opinię o tych jednostkach.

VW w 2008 roku wprowadził do oferty silniki zasilane systemem Common Rail, jako jedne z pierwszych trafiły do Varianta mk5 w 2008 roku.
Silniki Common Rail są trochę cichsze od TDI PD.



dzabus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 07, 2009 22:09
Lokalizacja: Strzelno

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dzabus » sob lut 23, 2013 02:26

No dobrze a jeżeli chodzi o ten model 1.9tdi to jak on wypada. Może coś na temat tego silnika? CR fajna rzecz, ale 1.9tdi trochę jednak tańsze :bajer:



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » sob lut 23, 2013 11:40

Na pewno będzie o wiele tańszy w eksploatacji i naprawach od 2.0 - bez różnicy czy to PD, czy CR. Jeśli znajdziesz coś wartego zainteresowania, to nie ma co się zastanawiać, a jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to filtr DPF - czy jest, a jeżeli tak to w jakim stanie. Nie jest to może ten sam poziom co stare TDI na pompie, ale nadal na tle nowych diesli wypada co najmniej dobrze


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

RaFF.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lut 23, 2013 11:38

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: RaFF. » sob lut 23, 2013 14:17

Słuchajcie. Przechodzę na Golfa IV. Za 1-2 miesiące zacznę się rozglądać. Interesuje mnie raczej mniejszy silnik (chociaż chciałoby sie mieć 1.8T chociaż :D) myślałem o 1.6 105 KM w gazie albo benzyni i wtedy bym sobie wsadził sekwencje. Szukam raczej wersji lepiej wyposażonej z lat 2000-2002. Elektryczne lusterka, szyby, klimatronik i najlepiej szyberdach. W związku z tym, mam kilka pytań:

- ile muszę mieć na takiego golfa pieniędzy. Ile żeby wychaczyć w dobrym stanie benzynę z takim wyposażeniem, nie zajechany itd?
- jak ten silniczek podchodzi pod gaz? Ile może kosztować sekwencja do niego?

z góry dziękuję.



till71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 18:48
Lokalizacja: Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: till71 » sob lut 23, 2013 14:48

RaFF. pisze:- ile muszę mieć na takiego golfa pieniędzy. Ile żeby wychaczyć w dobrym stanie benzynę z takim wyposażeniem, nie zajechany itd?
na pewno nie szukaj najtańszych egzemplarzy tylko w cenie rynkowej można trafić fajnie do drogie auto od osoby prywatnej ale na to trzeba albo czasu albo szcześcia :hmm:
jak zaczniesz się rozglądać to warto podjechać i obejrzeć ze 2-3 egzemplarze na żywo wtedy będziesz miał mniej więcej pojęcie na co zwrócić uwagę napewno na forum Ci podpowiedzą co i jak albo ocenią konkretny egzemplarz.
RaFF. pisze: jak ten silniczek podchodzi pod gaz? Ile może kosztować sekwencja do niego?
co do gazu to najlepsze są jednostki 8v czyli 2.0 chodź takich mało ale najlepszy pod względem mocy i momentu obr.
1.6 ten 101-102km różnie piszą z mocą ale jest to jednostka 8v
dopiero później polecam 1.6 16v czyli 105KM ta już aluminiową głowicę i nie jest tak prosty w budowie jak poprzednie.
1.8t bardzo fajny silnik ale instalka trochę droższa i na znalezienie dobrego egzemplarza trzeba sporo czasu ale więcej gotówki



niq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 06, 2009 20:09
Lokalizacja: Poland

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: niq » pn lut 25, 2013 00:24

Panowie szukam ARLa, najlepiej 4motion. Oglądałem już jakieś, tylko zawsze coś było nie tak. Na co zwrócić szczególnie uwagę przy tym motorze i napędzie? Jak sprawdzić jakieś rzeczy? Wiem już, że w arl często uwalone są pompki, sprzęgło, wytarty wałek..



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn lut 25, 2013 09:41

niq pisze:Na co zwrócić szczególnie uwagę przy tym motorze i napędzie? Jak sprawdzić jakieś rzeczy? Wiem już, że w arl często uwalone są pompki, sprzęgło, wytarty wałek..
standardowo jak przy każdym TDI plus sprawdzenie tylnego napędu, jego głośności itp...



Awatar użytkownika
Repo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pn sty 16, 2012 15:11
Lokalizacja: Kraków

VW Golf MK2, 88-92r, do 3000zł Kraków(albo okolice)

Post autor: Repo » wt lut 26, 2013 10:45

Cześć! Od długiego czasu obserwuję forum, lecz to mój pierwszy post ;) do rzeczy.
Jestem na kupnie Golfa MK2, jednego takiego Golfa już miałem, niestety go sprzedałem z przyczyn osobistych(teraz jeżdżę Fordem Scorpio MK1, ale sentyment przemawia za Golfem). Najbardziej odpowiadałby mi Golf MK2 1.3, lecz mam kilka pytań:
1. Słyszałem że MK2 z silnikiem 1.3 robili do 1988r.
2. Wychodziły MK2 z wtryskiem? Ponieważ w poprzednim Golfie MK2 1.6 miałem gaźnik i wiele z nim problemów było...
3. Jakie najbogatsze (seryjne) wyposażenie wychodziło w MK2? Chodzi mi o np. klimatyzację itd. To pytanie głównie dlatego, żebym wiedział, co ewentualnie mogę w nim zamontować, bo swapy części z innych modeli ponoć są kłopotliwe :)
4. Jak to jest z zawieszeniem pneumatycznym? Głównie chodzi mi o badania techniczne- przejdzie?
5. Jeśli kupię ksenony ringi, oraz zamontuje spryskiwacze, przejdzie mi badania?
6. Jak to jest z ogólnym przenoszeniem części z innych modeli? Jakie warunki taka część musi spełniać, żeby przejść badania?

Wszystkie te pytania kieruje głównie dlatego, że po zakupieniu autka z dobrą(zdrową) blachą od razu nałożę mu konserwację, co za tym idzie, chce o niego zadbać(nie zwieśniaczyć, nie będę z niego robił pługu śnieżnego), oraz chcę, żeby mi posłużył kilka lat, więc chcę żeby jakoś wyglądał i się sprawował.

Mam nadzieje, że nie będzie problemem odpowiedzieć Wam na te pytania.

Pytanie dodatkowe, czy przypadkiem ktoś nie pozbywa się takiego MK2, ze zdrową blachą i silnikiem 1.3/1.6 benz, za rozsądną kwotę? :p

Pozdrawiam serdecznie, liczę na Was!

PS. Początkowo nazwa tematu nie była zgodna z regulaminem, poprawiłem, mam nadzieje że jest lepiej. Nie pytam o konkretny samochód z aukcji, bo puki co muszę się zorientować co do kilku rzeczy, w ten weekend zacznę jeździć na giełdy i oglądać samochody z tatą. Jeśli temat dalej jest niezgodny z regulaminem, proszę o PW- poprawię!
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2013 11:21 przez Repo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2350
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

VW Golf MK2, mała pomoc.

Post autor: herbu » wt lut 26, 2013 10:53

Repo pisze:1. Słyszałem że MK2 z silnikiem 1.3 robili do 1988r
nie
Repo pisze:2. Wychodziły MK2 z wtryskiem? Ponieważ w poprzednim Golfie MK2 1.6 miałem gaźnik i wiele z nim problemów było...
tak
Repo pisze:3. Jakie najbogatsze (seryjne) wyposażenie wychodziło w MK2? Chodzi mi o np. klimatyzację itd. To pytanie głównie dlatego, żebym wiedział, co ewentualnie mogę w nim zamontować, bo swapy części z innych modeli ponoć są kłopotliwe :)
klima bywała, rzadko
Repo pisze:4. Jak to jest z zawieszeniem pneumatycznym? Głównie chodzi mi o badania techniczne- przejdzie?
tak
Repo pisze:5. Jeśli kupię ksenony ringi, oraz zamontuje spryskiwacze, przejdzie mi badania?
nie
Repo pisze:6. Jak to jest z ogólnym przenoszeniem części z innych modeli? Jakie warunki taka część musi spełniać, żeby przejść badania?
można śmiało przenosić
Odpowiedzi krótkie, bo i temat na krótko tu zagości :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości