***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ck » sob sty 26, 2013 23:32

No takie miał właśnie przyciski jak te na allegro.Ale dziwi mnie to,że w salonie nie było takiej wersji jak na rynek zachodni,tylko robili jakieś doróbki do tego golasa polskiego.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » sob sty 26, 2013 23:59

ck pisze:No takie miał właśnie przyciski jak te na allegro.Ale dziwi mnie to,że w salonie nie było takiej wersji jak na rynek zachodni,tylko robili jakieś doróbki do tego golasa polskiego.
Ale czego nie było?
Ktoś poskąpił przy zamówieniu samochodu to dostał korby. Jakby zamówił z elektryką to byłby z elektryką. Tu nie ma większego znaczenia gdzie był zamawiany.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » pn sty 28, 2013 08:20

jhosef pisze:
ck pisze:No takie miał właśnie przyciski jak te na allegro.Ale dziwi mnie to,że w salonie nie było takiej wersji jak na rynek zachodni,tylko robili jakieś doróbki do tego golasa polskiego.
Ale czego nie było?
Ktoś poskąpił przy zamówieniu samochodu to dostał korby. Jakby zamówił z elektryką to byłby z elektryką. Tu nie ma większego znaczenia gdzie był zamawiany.
zgadza się, jeżdżę czasem variantem mk4 z polskiego salonu i elektryka szyb ma normalne przyciski, nie żadne dokładane, czyli takie same jak przeciętny golf ciągnięty z DE. To była kwestia zamówienia a nie, że nie było możliwości.



ołbas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn cze 27, 2011 00:17
Lokalizacja: Ełk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ołbas » pn sty 28, 2013 23:06

witam panowie, mam takie pytanie .zainteresowałem sie passatem b5 kombi 2000r egzemplarz jeszcze starszego typu czyli nie po lifcie. Silnik 115 km na pompowtrysku,lecz wlasciciel zapewnia ze skrzynia jest 5 biegowa. Wydaje mi sie ze te silniki miały 6 biegową skrzynie. Co wy o tym myslicie?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn sty 28, 2013 23:12

W b5 przed liftem nie było 6-ki skrzyni, co innego w golfie - i to pewnie z nim skojarzyłeś :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

ołbas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn cze 27, 2011 00:17
Lokalizacja: Ełk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ołbas » pn sty 28, 2013 23:16

hehe no dokladnie kolego, skojarzylem z golfikiem :D czyli jednak 5 skrzynia ,dzieki za info ! :okej:



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn sty 28, 2013 23:17

Aha, żeby mnie ktoś nie zrugał - chodziło o 1.9, bo w 2.5 i chyba 2.8 były sześciobiegówki :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

ołbas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn cze 27, 2011 00:17
Lokalizacja: Ełk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ołbas » pn sty 28, 2013 23:23

1,9 tdi 115 km :)



Szaszłyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 29, 2013 17:30

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Szaszłyk » pn lut 04, 2013 01:52

Potrzebuję rady gdzie kupić silnik do mojego auta. Na forumowej giełdzie nic teraz nie ma, a na allegro wyboru prawie brak. Jestem bardzo świeży w temacie i nie kupowałem jeszcze silnika, a niestety mój ABF się zatarł. Co polecacie?



Kryplos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 20:32
Lokalizacja: Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kryplos » pn lut 04, 2013 03:41

Witajcie, mam kolejne pytanie. Nadal szukam swojego wymarzonego Golfa IV. Szukam koniecznie w TDI. Którym silnikiem warto lepiej się zainteresować? 1.9 TDI 110 KM czy 1.9 TDI 115 KM? Który z nich jest bardziej awaryjny (o ile można nazwać te silniki awaryjnymi) oraz który będzie tańszy i lepszy w obsłudze i naprawach? (koszt części, który silnik prostszy?)

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za odpowiedź



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn lut 04, 2013 10:24

Kryplos pisze: 1.9 TDI 110 KM czy 1.9 TDI 115 KM? Który z nich jest bardziej awaryjny

ten najbardziej zajeżdżony



Kryplos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 20:32
Lokalizacja: Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Kryplos » pn lut 04, 2013 10:31

no tak, to akurat oczywiste. Z tym, że chodzi mi o to, który silnik w razie jakiejś awarii byłby droższy w naprawie? Z tego co wyczytałem ten 115 konny jest na pompo wtryskiwaczach, a ten 110 konny na zwykłej pompie, prawda?

tak btw, wczoraj oglądałem golfa właśnie z tym 115 konnym silnikiem, który po 5 minutach pracy na postoju zaczął sypać iskrami i się zapalił :goof:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn lut 04, 2013 10:34

Kryplos pisze: wczoraj oglądałem golfa właśnie z tym 115 konnym silnikiem, który po 5 minutach pracy na postoju zaczął sypać iskrami i się zapalił :goof:
nie widzę żadnego związku, ten na pompie równie dobrze może się zapalić jak kombinowany, dla mnie nie ma większego znaczenia czy VP czy PD, jak zadbane i prawidłowo użytkowane to oba wytrzymują tyle samo



andywiki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 13:21
Lokalizacja: Katowice

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: andywiki » wt lut 05, 2013 12:22

Witam koledzy mam kilka pytan odnosnie kupna golf pulap cenowy tak 20/23tys i teraz czy czworka ostatni wypust 2005 lub 2006 kombi,bo mialem dwie i dobrze mi sie jezdzilo (choc zona juz niechce czworki bo sie jej nie podoba) czy piatke choc moze byc ciezko znalezc w tej cenie i troch mnie przeraza to ze piatki dopada ruda

Zgory dziekuje za odpowiedzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości