***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
alcapone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 09, 2013 01:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: alcapone » śr sty 09, 2013 16:33

MKV Golf GTI lub Scirocco
Witajcie!

Na imie mi Borys mam 22, a w sierpniu beda 23 lata. Od mlodosci plynie mi w zylach 100oktanow, jestem przedewszystkim motocyklista. W ladna pogode ujezdzam wspaniala wloszke "dusie" ducati. Jednak poza sezonem tez chcialbym sie jakos "godnie" poruszac. Do tego sluzy mi honda '97 moich rodzicow, jako drugie auto w rodzinie. Honda ma podobno 110-115 koni ale jest tak niesamowicie nieekonomiczna i nieelastyczna ze az mnie k***ica bierze. W sylwestra spalila 13 litrow na trasie krakow cieszyn-zakopane-krakow, moze nie jechalem spokojnie ale chca utrzymac tempo trzeba palowac... na Autostradzie pod gorke ze 140 do 100 zwalniala( pedal do podlogi)... Poprostu zenada.

Rok temu tata mial mkv rabbit 75koni. 190tkm ale naprawde zadbana z austrii. Nie bylo zadnych powaznych usterek pomijajac cewki swiece i swiecaca sie kontrolke kierownicy. Jezdzilismy nim na trasie polska-austria, jezdzilo sie cudnie, niesamowoiscie cicho, jak stawalismy na swiatlach to mialem wrazenie ze silnik wcale nie pracuje, o wiele bardziej elastycznie jak honda...


Dlugiej opowiesci krotki sens, chce kupic sobie auto, mocne... no bo KIEDY JAK NIE TERAZ?

Przedewszystkim chce sie spytac co o tym sadzicie? Chcialbym golfa 3 drzwi albo scirocco obydwa z dsg. Z jakimi pieniadzami musze sie liczyc za gti ? Moze lepiej wziasc cos slabszego typu 2.5 150koni? Czy realny przebieg rzedu 200k w gti wiaze sie z duzym ryzykiem? Czy lepiej je omijac bo tak naprawde maja po 300tys...

Oczywiscie i niestety cena robi roznice :(
Prosze o rady!



enhel28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sty 12, 2013 11:11

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: enhel28 » sob sty 12, 2013 13:03

Jestem w uk chce kupic golfa rok tak 2000 2003 w benzynie cena max 1500 f ale nie wiem jaki silnik mam do wyboru 1.8 1.8t czy 2.0t chodzi mi konkretnie o spalanie w wiekszosci jezdze po miescie ale czesto wyjezdzam w dalsze trasy po angli izeby byl jak naj mniej awaryjny zebym nie pchal ciagle w niego kasy bo mialem juz nie jedno auto ktore okazalo sie niewypalem i nie chce kolejnego pomocy
Ostatnio zmieniony sob sty 12, 2013 16:53 przez enhel28, łącznie zmieniany 1 raz.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » sob sty 12, 2013 14:28

alcapone pisze:Przedewszystkim chce sie spytac co o tym sadzicie? Chcialbym golfa 3 drzwi albo scirocco obydwa z dsg. Z jakimi pieniadzami musze sie liczyc za gti ? Moze lepiej wziasc cos slabszego typu 2.5 150koni? Czy realny przebieg rzedu 200k w gti wiaze sie z duzym ryzykiem? Czy lepiej je omijac bo tak naprawde maja po 300tys...
Jak dla mnie scirocco byłoby ok, no chyba że wolałbyś zaznać magii GTI - ceny masz na allegro, nie patrz na najtańsze auta i te ze stanów, i zobaczysz ile trzeba mniej więcej przyszykować. w 2.0 T(F)SI możesz spotkać się z zatkanymi kanałami dolotowymi, więc moc może być nieco zaniżona, trzeba też sprawdzić rozrząd, który czasem sprawia problemy. Ogólnie jest to chyba najmniej awaryjny silnik z rodziny TSI. 2.5 był tylko na stany produkowany, a więc nie ma ich zbyt dużo - fajny silnik, ale różnie bywa z częściami. Możesz poszukać 2.0 FSI, choć nie jest on zbyt częstym bywalcem allegro - było ich stosunkowo mało. Co do przebiegu, nikt raczej GTI 300 tysi nie nakręcił przez te 4-5 lat, to nie są auta do takich rzeczy, ale przy przebiegu 150-200 może odzywać się łańcuch, co wiąże się z kosztami


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: spwod » sob sty 12, 2013 14:38

Witajcie. :-)

Rozpatruję zakup zamianę mojego poczciwego diesla na GTI nie chcę żadnych nadzwyczajnych ekstrawagancji i mam na oku te dwa auta:


Proszę o kilka słów na ich temat, tzn, jeśli nikt ich nie zna, czy nie oglądał, to na co szczególnie zwrócić uwagę i chodzi mi tu bardziej o silnik niż trakcję, bo z MK IV miałem już i mam na co dzień do czynienia, są jakieś "pułapki" w tych silnikach?
Z góry dzięki za podpowiedzi. :-)
Pozdrawiam. :pub:


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » sob sty 12, 2013 15:00

odstaje poducha pasażera i przód jakby trochę łaciaty był, poza tym bardzo chciałbym uwierzyć w ten przebieg, ale jakoś tak...nie mogę :D

przedni zderzak jakby trochę krzywo założony, brak wlep na pasie przednim. jakby trochę za wysoko stał jednak, nawet jak na 17" felgi.
Jeśli chodzi o silnik to ten łańcuch w głowicy a w zasadzie jego prowadnica/napinacz, cewki i sonda lambda. Poza tym standard - trzeba sprawdzić turbo, dwumas


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

alcapone
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr sty 09, 2013 01:43

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: alcapone » sob sty 12, 2013 15:35

ForeCast pisze: nikt raczej GTI 300 tysi nie nakręcił przez te 4-5 lat, to nie są auta do takich rzeczy, ale przy przebiegu 150-200 może odzywać się łańcuch, co wiąże się z kosztami
Ile ?:P Ale z tym sie licze, rozrzad bym zrobil tak czy siak dla wlasnego sumienia. A czy poza lancuchem moze sie cos dziac silnikowo, jest tam lanuch i pasek? Pytam sie bo egzemplaze 150tys+ sa jednak tansze i w tym zakresie bede celowal. Czy ogolnie zadbany egzemplaz nie powinien sprawiac problemow niczym w 1.4?

Ja mam tak, jesli Golf to jedynie GTI. Jesli scirocco to moze byc slabszy. Scirocco jest jednak o wiele drozszy. :/

Ile da rade w silniku 2.5 wyciagnac virusem?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10516
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob sty 12, 2013 16:22

spwod, to nie miejsce na oceny poszczególnych egzemplarzy :bajer: kasuję linki, do oceny zakładamy oddzielne tematy, tutaj dyskutujemy ogolnie



ForeCast jak wyżej, OK? :bajer:



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » sob sty 12, 2013 16:30

spwod pisze:Tam też jest dwumas? I co z tym łańcuchem bo nie miałem nigdy do czynienia z takimi silnikami, w sensie nie jeździłem, nie eksploatowałem... :?
Jest, jest. Ogólnie rozrząd masz na pasku, ale w głowicy siedzi sobie mały łańcuszek i potrafi czasem pohałasować, co nieco irytuje - fajny silnik, ma swoje mankamenty, o których napisałem, ale ogólnie jeden z lepszych silników benzynowych - rozpracowany, świetne zaplecze części - zamiennych i tuningowych
alcapone pisze:Ile ?:P Ale z tym sie licze, rozrzad bym zrobil tak czy siak dla wlasnego sumienia. A czy poza lancuchem moze sie cos dziac silnikowo, jest tam lanuch i pasek?
Łańuch na rozrządzie i reszta na paskach. Dopóki nie rzęzi to nie ma co ruszać, warto mieć to po prostu na względzie i regularnie sprawdzać stan oleju. Więcej Ci nie powiem, bo to mało popularny silnik jak narazie - obiło mi się coś o uszy o problemach z cewkami, ale nie wiem ile w tym prawdy.
alcapone pisze:Pytam sie bo egzemplaze 150tys+ sa jednak tansze i w tym zakresie bede celowal.
Miej na względzie, że sam zakup auta to nie wszystko - czasem lepiej dopłacić i mieć coś pewniejszego. Ogólnie zadbany problemów sprawiać nie powinien - warto tylko sprawdzić dolot, co by nie płacić za dużo za moc, której nie ma :bigok:
alcapone pisze:Ja mam tak, jesli Golf to jedynie GTI. Jesli scirocco to moze byc slabszy. Scirocco jest jednak o wiele drozszy. :/
W takim wypadku bym brał gti
alcapone pisze:Ile da rade w silniku 2.5 wyciagnac virusem?
Niewiele, silniki wolnossące nie mają takich rezerw jak te turbodoładowane
doggie pisze:ForeCast jak wyżej, OK? :bajer:
Spoko, wiadomo o co chodzi :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

JohnyOne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw mar 08, 2012 22:45
Lokalizacja: Klucz

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: JohnyOne » czw sty 17, 2013 19:24

Witam zastanawiam się nad 3 samochodami:
Golf III 1.9TDI 1z syncro Variat około 6 tysi full opcja bez skóry
Golf IV 1.9TDI ASZ 4 motion około 14tysi
Golf IV 1.9TDI ARL 4 motion około 14tysi

Wiadomo różnica cen jest kolosalna (mam 10 tysi)więc raczej wybór padnie na syncrovariata ale do takiego golfa IV itak bede się przymierzał
Więc chętnie wysłucham który motor jest lepszy co ma czego drugi nie ma i takie tam ;)
Mam też pytanie co do samego napędu syncro (da rade założyć szpere na tył 25% płytkową np)?

Dzięki i pozdrawiam ;)


Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,nitro zabawa a turbo podstawa
Było:
VW mk II 1.3
VW mk III 1.9 AAZ +
Vento 1.9 TDI 1z
VW mk II 1.6 TD SB +
Jest:
VW mk3 1.9 TDI 1Z

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw sty 17, 2013 21:23

JohnyOne pisze:Golf III 1.9TDI 1z syncro Variat około 6 tysi full opcja bez skóry
Mała podaż. Trzeba brać co jest właściwie. Na alledrogo są 4 sztuki w dieslu.
JohnyOne pisze:Golf IV 1.9TDI ARL 4 motion około 14tysi
Golf IV 1.9TDI ASZ 4 motion około 14tysi
Mała podaż, zwłaszcza w tym budżecie

Najlepszy do czego?
Najlepszy jest ARL ale na pewno spali więcej niż 1Z.

Znalezienie dobrego ARL-a to wyzwanie.



JohnyOne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw mar 08, 2012 22:45
Lokalizacja: Klucz

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: JohnyOne » pt sty 18, 2013 01:25

Jedna już poszła ta za 3800 chciałem brac bo miała wszystko oprócz el szyba ale to pestka patrzę żeby było z klimą bo później za dużo pracy żeby klime założyć ;)

ARL najlepszy pod jakim względem rozwiń proszę myśl.

W tym budżecie można za 12 ściągnąć z niemcowni i będzie to raczej w dobrym stanie ARL alo za 10 lekko obitego z małym przebiegiem ;)

Najlepszy nie w sensie najmocniejszy pod względem mocy tylko np jak z wałem tłoki pompo wtryski turbo .

A i jak to wygląda z tym napędem syncro ile wytrzymie nm celuje w około 500nm 200km takie autko na codzień żeby niektórzy kierownice obgryźli :)


Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,nitro zabawa a turbo podstawa
Było:
VW mk II 1.3
VW mk III 1.9 AAZ +
Vento 1.9 TDI 1z
VW mk II 1.6 TD SB +
Jest:
VW mk3 1.9 TDI 1Z

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pt sty 18, 2013 12:01

JohnyOne pisze:
W tym budżecie można za 12 ściągnąć z niemcowni i będzie to raczej w dobrym stanie ARL alo za 10 lekko obitego z małym przebiegiem ;)
Taaaaaaa

Jak chcesz kupić w DE ARL w stanie dobrym to szykuj 20 k zł...
JohnyOne pisze:z małym przebiegiem ;)
:hmm:



JohnyOne
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: czw mar 08, 2012 22:45
Lokalizacja: Klucz

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: JohnyOne » pt sty 18, 2013 12:05

to jak z tym syncro ^^


Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,nitro zabawa a turbo podstawa
Było:
VW mk II 1.3
VW mk III 1.9 AAZ +
Vento 1.9 TDI 1z
VW mk II 1.6 TD SB +
Jest:
VW mk3 1.9 TDI 1Z

GBienias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 08:08
Lokalizacja: Łomża/Bielsko-Biała

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: GBienias » sob sty 19, 2013 14:57

witam po długiej nieobecności spowodowanej uśmierceniem mojej czerwonej strzały, ale ja nie o tym. Na wiosnę będę miał możliwość kupna VW Golfa II rocznik nie znam silnik 1.6 TD wersja GTD biały z Bielska Białej i teraz moje pytanie czy zna ktoś bliżej właściciela i autko ?? czy jest to autko godne uwagi ?? gościu mówi, że jest doinwestowany, ale podchodzę z dystansem do takich słów, jeżeli ktoś wie co tam drzemie to dajcie znać na PW dzięki z góry i witam ponownie :)


Nie prędkość zabija, lecz ludzka głupota.

PATRZ W LUSTERKA MOTOCYKLIŚCI SĄ WSZĘDZIE !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości