Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
bezauta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 11, 2013 00:41

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: bezauta » czw lip 11, 2013 01:36

Witam!

Jestem tu nowa :) Pozdrawiam!

Zamierzam kupić w Hamburgu VW Golf 4, rocznik od 2001 w górę, 1.6 benzyna, bezwypadkowy, max 180 000 km, za 1500-2000 Euro (czy jest to realistyczna cena?).

Pomagać mi w tym będzie siostra która mieszka tam na stałe od 20 lat. Ja nie znam języka, a poza tym ona ma znajomego, który pracuje w autokomisie i moja siostra ma zamiar go poprosić o znalezienie dla mnie autka. Zamierzam jechać do niej na tydzień w sierpniu żeby zakupić auto i potem wrócić nim do Polski jadąc (nie na lawecie). Z tego co czytam procedury są dość skomplikowane i budzą wiele niejasności.

Zastanawiam się czy procedur nie uprościłoby gdyby siostra kupiła auto na swoje nazwisko i potem mi je darowała. Oczywiście jesli to sprawy nie ułatwia to zakupie auto na swoje nazwisko i będę musiała przebrnąć przez morze biurokracji tak jak każdy sprowadzający auto z zagranicy. Przy okazji, jedna osoba mi mówiła, że jak mi dobrze pójdzie to w jeden dzień zarejestruję auto w Polsce. Tutaj na forum czytałam jedna wypowiedź z 2005 roku, że procedury trwają około 1.5 miesiąca! Czyzby sytuacja tak bardzo sie zmieniła od tamtego czasu? A może to zależy od regionu? Ja auto będę rejestrowała w Gdańsku.

Ostatnie pytanie,czy na tak stare auto nadal się płaci akcyze? Siostra mówiła, że akcyzy już się nie płaci.

Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam!



Goliat50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 14:33
Lokalizacja: Środa Śląska

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Goliat50 » pt paź 25, 2013 20:13

akcyzę oczywiście, że się płaci około 250 zł wyjdzie , do tego jeszcze recykling 500 zł plus tłumaczenia, umowe musisz napisać z ostatniego właściciela z małego briefa tzw scheinu i prawdą jest to że w 2 dni można takie auto zarejestrować



Awatar użytkownika
maccciej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: czw cze 09, 2005 20:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: maccciej » sob sty 11, 2014 18:39

Witam,

Jak to jest ze sprowadzaniem samochodu powyżej 2 litrów. Da się jakoś ominąć wyższą akcyzę?


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

Goliat50
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 09, 2012 14:33
Lokalizacja: Środa Śląska

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Goliat50 » ndz sty 12, 2014 17:39

jeśli samochód ma pojemność ponad 2000 cm3 - 18,6% ceny pojazdu (przeliczonej z EUR na PLN po kursie NBP z danego dnia)

Jeśli zależy ci na kasie to jedyne czym się możesz ratować to próbować maksymalnie zaniżyć wartość pojazdu w urzędzie celnym, lecz jest to ryzykowne, bo jeżeli zaniżysz o pewną wartość % to czeka cię rzeczoznawca :)

Na czym można zakombinować?

- przebieg
- uszkodzenia
- wyposażenie

Cenę biorą ze swoich katalogów więc na umowie możesz mieć nawet 1 eur a i tak będziesz płacił :)


Jeśli nie żal ci wydać 300 zł na rzeczoznawcę, to przed jego przyjazdem demontujesz poszczególne elementy samochodu, żeby się zbytnio nie narobić, zrobić jeszcze, żeby silnik nie odpalał i takie tam szmery bajery. Jak dobrze pójdzie to czasami auto warte ponad 30k rzeczoznawca wyceni na około 12k, wtedy z papierem od rzeczoznawcy idziesz do celnego a później "składasz" autko.



Bonsaii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 27, 2014 17:03

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Bonsaii » wt mar 25, 2014 18:05

18.6 % a nie czasem 18.1 % ??



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: feniks » wt mar 25, 2014 19:00

Bonsaii, 18.6%


Obrazek

samul
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 21:12
Lokalizacja: Wrocław

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: samul » wt lip 07, 2015 15:33

Temat trochę stary, więc dużo mogło się zmienić przez od ostatniego posta.

Więc krótko i na temat, mam na oku paska z de, dostaję duży brief, mały brief, żółte tablice, ubezpieczenie tymczasowe i umowa podpisuję z niemcem, tylko już któryś raz spotykam się z stwierdzeniem że niemcy w głębokości mają takie umowy bo prawnie właścicielem auta jest posiadacz briefu, a umowa kupna sprzedaży to dla nich polski wynalazek który jest wymagany tylko u nas. Dla niemca najważniejsze jest wymeldowanie auta z de. Dotychczas sądziłem że to sławetna "umowa na niemca", ale już niczego nie jestem pewien... Mógłby ktoś obeznany w temacie wypowiedzieć się.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: WichuTM » wt lip 07, 2015 15:47

Ale to auto stoi w Niemczech czy już w Polsce u handlarza? Jeżeli w Niemczech, to najpierw musisz sobie wykupić tablice zjazdowe (w tym jest zawarte ubezpieczenie) i dopiero wtedy kupujesz auto już wyrejestrowane z Niemiec i wracasz do Polski. Wtedy jako dowód zakupu masz umowę z właścicielem pojazdu bądź fakturę od Turasa czy innego komisanta. Jeżeli auto zostało sprowadzone już do Polski to broń Boże się nie pakuj w umowę podpisaną in blanco niby z Niemcem, bo chyba nic głupszego nie można zrobić. Nie wiem dlaczego ludzie się na to godzą, przecież auto może być kradzione, , może być problem z rejestracją, albo po prostu być ulepem czy cokolwiek innego , a wtedy pośrednik ma Cię głęboko w czterech literach bo prawnie nie widnieje na żadnych papierach i nic od niego nie dostaniesz...



Awatar użytkownika
czeslaw555
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pn maja 17, 2010 18:58
Lokalizacja: POMORSKIE
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: czeslaw555 » sob cze 10, 2017 22:59

... a od U.S. "nagrodę" gdy wyjdzie ta "Umowa na Niemca". Znam przypadek kary w wysokości 12tys zł za składanie fałszywych dokumentów .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości