Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: andrzej300 » pt wrz 03, 2010 16:42

MatiBora, najlepiej to zrób wszystkie opłaty przecież to nie problem jest i możesz go sprzedać, z tego co się orientuje nie musisz rejestrować tylko dajesz nowemu nabywcy 2 umowy, jedna z tobą i twoją od osoby od której kupiłeś auto
Jeżeli wykażesz zarobek na aucie to wtedy jeszcze trzeba odprowadzić 2% podatku dochodowego od marży (pomniejszonej o koszty) , albo możesz puścić to przez jakiś znajomy komis, czyli komis kupuje od ciebie i wystawia fakture nowemu nabywcy,



MatiBora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 15, 2010 00:40
Lokalizacja: Inowroclaw

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: MatiBora » pt wrz 03, 2010 17:10

Wtedy kupujacemu odemnie auto pozostaja tylko koszty rejestracji i ubezpieczenia??? A jak jest z ta oplata recyklingowa? Jezeli bym chcial zrobic te wszystkie oplaty to ja musze zapalcic ta oplate, czy kupujacy przy rejestracji?



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: andrzej300 » pt wrz 03, 2010 18:34

no ktoś to musi zapłacić, nieważne kto , chodzi o to żeby była, bo auta nie zarejestrujesz jak jej nie będzie,
najlepiej się dogadać ze sprzedającym



jerkon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 23:50

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: jerkon » ndz wrz 12, 2010 23:52

Tu jest dużo ciekawych informacji na temat formalności, jakie aktualnie trzeba załatwić http://www.favore.pl/forum/samochody-us ... 264,0.html" onclick="window.open(this.href);return false; Sam dopiero raczkuję w temacie...



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2777
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: phanteon » wt wrz 14, 2010 17:38

Witam

Ktoś mógłby mi na szybkiego napisać jakie są koszty rejestracji auta:

Bora, 2004 rok, tdi, na umowie będzie jakoś 6-7tys euro. Tak mniej więcej, bo wiem, że teraz przecież mają jakieś tabelki do przeliczania - robię kalkulację kosztów i zastanawiam się czy się zmieszczę w 2500zł (sama rejestracja).



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Woski » wt wrz 14, 2010 21:36

spokojnie sie zmiescisz . przeglad 100, tlumaczenia 100 , skarbowy 160 , celny jakies 700, rejestracja 750.



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: andrzej300 » śr wrz 15, 2010 12:41

phanteon pisze:Witam

Ktoś mógłby mi na szybkiego napisać jakie są koszty rejestracji auta:

Bora, 2004 rok, tdi, na umowie będzie jakoś 6-7tys euro. Tak mniej więcej, bo wiem, że teraz przecież mają jakieś tabelki do przeliczania - robię kalkulację kosztów i zastanawiam się czy się zmieszczę w 2500zł (sama rejestracja).
Zmieścisz się, na umowie możesz napisać jakieś 5 tys. euro i będzie OK.

Akcyza to ok. 700zł
recykling 500zł
VAT25 160zł
przegląd tech 100zł
tłumaczenie ok. 100zł
rejestracja 256zł

RAZEM 1816zł + ubezpieczenie OC (ja płacę 360zł na rok)

Ewentualnie możesz doliczyć koszty związane z dojazdem do urzędów, ksero, telefony, jeszcze będzie w UC opłata skarbowa 17zł, ewentualnie jakbyś chciał skorzystać z usługi agencji celnej to koszt 25zł, także pośrednich kosztów dojdzie jeszcze ze 100zł
czyli podsumowując żeby tym autem wyjechać na polskie drogi musisz wydać około 2300zł. :panna: (a od nowego roku prawdopodobnie będzie jeszcze drożej -podziękuj przy okazji koledze z Twojego miasta)



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Sander » śr wrz 15, 2010 12:56

andrzej300 pisze:
phanteon pisze:Witam

Ktoś mógłby mi na szybkiego napisać jakie są koszty rejestracji auta:

Bora, 2004 rok, tdi, na umowie będzie jakoś 6-7tys euro. Tak mniej więcej, bo wiem, że teraz przecież mają jakieś tabelki do przeliczania - robię kalkulację kosztów i zastanawiam się czy się zmieszczę w 2500zł (sama rejestracja).
Zmieścisz się, na umowie możesz napisać jakieś 5 tys. euro i będzie OK.

Akcyza to ok. 700zł
recykling 500zł
VAT25 160zł
przegląd tech 100zł
tłumaczenie ok. 100zł
rejestracja 256zł

RAZEM 1816zł + ubezpieczenie OC (ja płacę 360zł na rok)

Ewentualnie możesz doliczyć koszty związane z dojazdem do urzędów, ksero, telefony, jeszcze będzie w UC opłata skarbowa 17zł, ewentualnie jakbyś chciał skorzystać z usługi agencji celnej to koszt 25zł, także pośrednich kosztów dojdzie jeszcze ze 100zł
czyli podsumowując żeby tym autem wyjechać na polskie drogi musisz wydać około 2300zł. :panna: (a od nowego roku prawdopodobnie będzie jeszcze drożej -podziękuj przy okazji koledze z Twojego miasta)
no nie wiem czy te 5k E na umowie przejdzie w celnym
ja teraz oplacalem focusa 2001r. wersje 3 drzwiowa tddi i wpisalem na umowie 1700E, bo za tyle go zreszta kupilem, a oni mi naliczyli kare i wyszlo lacznie im do zaplacenia 345zl, takze 5k E przy tym roczniku moze u nich nie przejsc

do celnego zrob sobie ksero briefow i umowy kupna, bo tam na miejscu ksero odpowiednio sporo kosztuje :hmm:



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Re: Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: andrzej300 » śr wrz 15, 2010 14:04

kwestia tak ile te auto jest warte wg. infoexpert lub eurotax bo UC posluguje się tymi cennikami, od tego odejmują 40% (z racji że auto jest używane) i to co wyjdzie od tej sumy naliczają akcyzę, jeżeli się zmieścisz w kwocie na umowie (czyli wartość wg. cennika -40%) tzn. wartość na umowie nie będzie niższa niż to co UC wyliczy to płacisz tyle ile wyjdzie (czyli do akcyza do poj. 2000cm3 3,1% , powyżej 2000cm3 18,6%) a jeżeli wartość na umowie będzie niższa to płacisz tyle ile policzy
Ci UC, jeżeli się z tym nie zgodzisz to można zrobić wycenę auta, np. jeżeli deklarujesz że wartość auta jest niska, bo np. jest uszkodzone, lub popsuty silnik , zniszczony lakier, itp. ale to musi zrobić już rzeczoznawca, chyba jest to nieopłacalne, bo taki rzeczoznawca kasuje z tego co mi wiadomo ok. 300-450zl za wycenę. (tzn. jest opłacalne ale w przypadku auta właśnie uszkodzonego)
Chociaż parę razy mi się zdarzyło, że agent celny wogóle nie spojrzał na wartość auta tylko sprawdził papiery i do kasy proszę :grin:



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: Sander » śr wrz 15, 2010 21:02

ja jak oplacalem wlasnie tego focusa to mi urzednik powiedzial, ze mam zanizona wartosc o 40%, a u nich nie moge przekroczyc 20%



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: andrzej300 » czw wrz 16, 2010 11:56

a to widocznie każdy urząd celny ma swoją politykę wyceny, ja tylko piszę jak jest w urzędzie celnym Nowy Sącz -oddział w Tarnowie, jak jest w innych -tego nie wiem.



MatiBora
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 15, 2010 00:40
Lokalizacja: Inowroclaw

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: MatiBora » pn wrz 27, 2010 22:44

Witam! Mam okazje tanio kupic VW Golfa od znajomego z Niemiec. Kupuje go z mysla o sprzedazy i zysku z tego auta. Dogadalem sie ze znajomym ze na umowie beda tylko jego dane bez moich, tzn. kupujacy odemnie auto w PL bedzie mial umowe podpisana z moim znajomym. Mam pytanie czy w takim wypadku, przed sprzedaza, bede mogl zrobic wszystkie oplaty, zwiazane z przygotowaniem do rejestracji tzn. akcyza, recykling itd. Czy niestety nie? Prosze o podpowiedz jak to najlepiej zalatwic. Pozdrawiam i prosze o pomoc! :)



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: koczyk » śr wrz 29, 2010 11:25

Witam, moglby mi ktos wyjasnic sprawe dokladnie z kupowaniem auta z rak prywatnych, ostatni raz bylem 3 ;ata temu po auto i zawsze kupowalem od handlarza.

Jezeli kupuje auto z rak prywatnych-tablice niemieckie z niebieskim paskiem, sprzedajacy powinien sie udac ze mna do urzedu by wymeldowac auto lub sam ide to zalatwic, zalatwiam zolte blachy i sadzimy do PL ?

Jakie sa teraz wymagane dokumenty Briefu Teil 1 i 2 czy jak ?

Pozdrawiam :bajer:



Awatar użytkownika
andrzej300
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 20:39
Lokalizacja: małopolska

Samochód z niemiec ... - procedury

Post autor: andrzej300 » sob paź 02, 2010 11:34

od prywatnego to podobnie jak u handlarza, czyli umowa kupna-sprzedaży,

a tablice jeżeli jest wymeldowany to z żółtym/czerwonym paskiem, a jeżeli nie jest wymeldowany to trzeba wymeldować -możesz sam to zrobić i kupić tablice z żółtym/czerwonym paskiem.

A jeżeli chodzi o dokumenty to trzeba mieć duży i mały brief



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości