Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DJ Tomekk
Born for Diesel
Born for Diesel
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 12, 2005 18:00
Lokalizacja: RZEszów Estates
Kontakt:

Post autor: DJ Tomekk » śr gru 13, 2006 21:46

OK, MAM JUZ PLAN:

Jade autobusem po auto do Niemiec, tam z gosciem mam wyrejestrowac auto

Jakie dokumenty powinienem otrzymac od niego??Czy jesli mam czasowe tablice, to musze jeszcze ubezpieczyc auto, aby dojechac do domu na kolach??

dodano 20.12.06:

AUTO JUZ KUPILEM :grin:


[url=http://imageshack.us][img]http://img92.imageshack.us/img92/4581/3jx4.gif[/img][/url]

JESTEŚ Z PODKARPACIA??? ZAPRASZAMY NA WWW.VAG-PODKARPACIE.PL

paulek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:12
Lokalizacja: Bytom

Post autor: paulek87 » sob gru 23, 2006 18:41

Witam!

Kupiłem w Polsce auto od faceta ktróry sprowdzuiał je z niemiec. W umowie jest wolne miejsce na dane kupującego, moje pytanie brzmi: jak zarejestrować te auto "na firme"? Prowadzę działalnosć gospodarczą i jestem Vat-owcem, chciałbym aby auto było w firmie aby moć odpisać paliwo itd. Jak go zarejestrować co podac w papierach przy akcyzie itd.? Podać NIP i REGON oraz nazwe firmy?

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 23, 2006 19:56

paulek87 pisze: jak zarejestrować te auto "na firme"?
Nie jestem pewien tego co pisze na 100 % (ale słyszałem od znajomego który ma polsko-niemiecka firmę i nie rejestruje aut w Polsce), że jak na firme to musisz vacik sobie od tego dobrodziejstwa zapłacić, no ale jak wpiszesz 100 EUR.... to VAT będzie minimalny :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
neo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lut 17, 2005 18:39
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Kontakt:

Post autor: neo » śr gru 27, 2006 19:55

Witam
Sprowadzilem auto wszystko jest opłacone na mnie i umowa również Czy moge je teraz sprzedac podpisując umowe polsko-polska? bo przeczytałem coś wcześniej że bede musiał jeszcze raz płacic akcyze



marta19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 27, 2006 21:07
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

Post autor: marta19 » sob gru 30, 2006 15:07

Adamtd pisze:DJ Tomekk, wyrejestrowanie auta w Niemczech - jeśli to nie jest zrobione
co Ty piszesz jeżeli ma na staych niemieckich to nie musi wyrejstrowywać go w niemchesz tyko zanosi do urzedu stały dowód



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 30, 2006 19:55

marta19 pisze:o Ty piszesz jeżeli ma na staych niemieckich to nie musi wyrejstrowywać go w niemchesz
Fakt może jestem niedoinformowany - ale w takim razie dlaczego kilkaset (może już milionów) aut przyjechało na tablicach tymczasowych, jeśli nie było to konieczne?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

marta19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 27, 2006 21:07
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

Post autor: marta19 » sob gru 30, 2006 20:37

Adamtd pisze:Fakt może jestem niedoinformowany - ale w takim razie dlaczego kilkaset (może już milionów) aut przyjechało na tablicach tymczasowych, jeśli nie było to konieczne?
nie wiem dlaczego może niemiec nie mial zaufania i nie chciał dac dowodu twardego i ubezpieczenia na siebie.
jest dużo na tymczasowych, ale prawie tyle samo jest na stałych przynajmniej u mnie w miescie na giełdzie.
ja sama kupiłam na stałych blachach i nie musiałam miec zadnego wymeldowania, bo miałam dowód stały. zarejstrowałam go bez problemu i jezdze juz ok 5 mies.
pomyśl czy jesli kupujesz samochód zarejstrowany w Polsce to musisz miec papierek , że jest wymedowany?
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 30, 2006 20:45

marta19 pisze:czy jesli kupujesz samochód zarejstrowany w Polsce to musisz miec papierek , że jest wymedowany?
Niestety w Polsce raz wyrejestrowanego auta nie można już ponownie zarejestrować


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

marta19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 27, 2006 21:07
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

Post autor: marta19 » sob gru 30, 2006 20:52

quote="Adamtd"]Niestety w Polsce raz wyrejestrowanego auta nie można już ponownie zarejestrować[/quote]
heh.ale nie zmieniaj tematu,a co do tego wymeldowania to poprzedni własciciel może zgosic, że sprzedał samochód i o to mi chodziło pisząc "wymeldowanie" a nie o całkowite skreślenie samochodu i zezłomowanie go, bo innego wyjscia nie ma w takim przypadku
i już nie wkrecaj ludzią, że muszą miec wymeldowanie zameldowanego samochodu, bo to nie jest zbyt logiczne
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 30, 2006 21:09

marta19 pisze:i już nie wkrecaj ludzią
Nikogo nie wkręcam, tylko mówię jak robi 99% ludzi, którzy kupili samochód z niemiec (możesz dla informacji przeczytać cały ten temat). Nie twierdzę też wcale, że nie masz racji. Najprościej jakbyś znała podstawę prawną :grin:


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

marta19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 27, 2006 21:07
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

Post autor: marta19 » sob gru 30, 2006 21:18

Adamtd pisze:Najprościej jakbyś znała podstawę prawną
hehe , ale cwaniak z Ciebie nie musze znać podstawy prawnej , bo sama byłam w takiej sytuacji, ale podejrzewam, że Ty nie i dlatego nie wiem dlaczego ludzi w bład wprowadzasza. A temat to znam , bo sama kiedyś tutaj sie pytałam o rejstracje, niestety tylko niepotrzebnie sie przejełam, bo usłyszałam podobną rade. chyba te 99% ludzi ma za duzo kasy, że jezdzi specjalnie po wyrejstrowanie do niemiec, BO JEŻELI MASZ STAŁY NIEMIECKI DOWÓD TO ZREJSTRUJA CI SAMOCHÓD jezeli nie wierzysz to trudno , ja wiem jak rejstrowałam
i lepiej opieraj sie na swoich doświadczeniach jeżeli komus radzisz , a nie na tym co gdzies tam słyszałes
pozdrawiam i dobrego nowego roku zycze



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob gru 30, 2006 21:59

marta19 pisze: ale cwaniak z Ciebie
lata pracy
marta19 pisze: lepiej opieraj sie na swoich doświadczeniach jeżeli komus radzisz , a nie na tym co gdzies tam słyszałes
opieram na własnych doświadczeniach i doświadczeniach znajomych
marta19 pisze:że jezdzi specjalnie po wyrejstrowanie do niemiec,
kupuje auta już wyrejestrowane przywiezione do Polski, albo jedzie je kupić do Niemiec

Tak na marginesie - jesteś tu nowa, więc tu nie odstawia się chamówy tylko kulturalnie opisuje swoje doświadczenia i przypadki - byłoby prościej jakbyś tak zrobiła odrazu, a nadal tego nie zrobiłaś.
Więc opisz w tym temacie Twój przypadek rejestracji i tyle. To będzie o wiele lepsze dla potomności niz pisanie, że jestem cwaniaczkiem


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
MariuszBurgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 12:38
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: MariuszBurgi » sob gru 30, 2006 22:27

marta19 pisze: i lepiej opieraj sie na swoich doświadczeniach
Ja tam najabrdziej lubię jak o ścianę opiera się kobieta :grin:

A tak poważnie to potwierdzam to co pisze Marta. Jeśli auto jest na deutsche schildach, ma nie wydrapane naklejki to idziesz z tym normalnie do wydziału komunikacji i auto rejestrujesz. No problem. Problem jest wtedy kiedy auto jest w PL, nie ma niemieckich tablic i nie jest wyrejestrowane. Wtedy W.K. może odmówić rejestracji.

Dlaczego Niemcy sprzedając samochód najczęściej odrazu go wyrejstowywują? Dla bezpieczeństwa i z braku zaufania do tamtejszych turasów czy naszych rodzimych handlarzy. Poza tym oddając samochód na swoich blachach muszą dać także i swoje ubezpieczenie... No i tu jest wszystko jasne.


Pozdrawiam
MB
Sesja Adriatico
[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/5efea7204ac3939a91980.jpg[/img]

marta19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr gru 27, 2006 21:07
Lokalizacja: elbląg
Kontakt:

Post autor: marta19 » ndz gru 31, 2006 00:19

Adamtd pisze:Tak na marginesie - jesteś tu nowa, więc tu nie odstawia się chamówy tylko kulturalnie opisuje swoje doświadczenia i przypadki - byłoby prościej jakbyś tak zrobiła odrazu, a nadal tego nie zrobiłaś.
Więc opisz w tym temacie Twój przypadek rejestracji i tyle. To będzie o wiele lepsze dla potomności niz pisanie, że jestem cwaniaczkiem
jeżeli nie zauważyłeś to opisałam go wyżej i myśle, że nie trzeba w formie ksiązki.(przynajmniej dla bardzioej kumatych)
a co do cwaniaka to bardzo mi przykro , ale zasłużyłeś sobie na to swoimi tekstami
Adamtd pisze:Najprościej jakbyś znała podstawę prawną
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości