Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
stary123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn sty 10, 2005 14:04
Lokalizacja: Wrocław

Samochód na części

Post autor: stary123 » czw mar 13, 2008 17:39

Moze ktoś wie, czy można przywieźć z niemcowni samochód na części - mam mkII i chciałem do troszeczkę odmłodzić, tzn kupić coś fajnego u naszych przyjaciół za Odrą i zrobić tzw. przekładkę - można to jakoś zorganizować (głównie chodzi o budę, wiem że na silnik nie potrzeba żadnych aktualizacji dowodu)


******************************************
Mk2 1.6D + Mk 3 1.9 TD

Emate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 19, 2007 21:38
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Emate » czw mar 20, 2008 00:39

Witam, mam problem chłopaki
Chce sprowadzić fajnego VW z niemiec do Polski na sprzedaż.
Nie znam sie na procedurach, czy będę widniał w jakims innym papieprze opórcz umowy kupna sprzedaży? naprzykład w briefie...?
Dodam że nie zamierzam robić jakichkolwiek opłat w Polsce, jedynie moge pomóc przyszłemu kupującemu...
Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Post autor: krzychu195 » czw mar 20, 2008 20:52

panowie jak wyglądają procedury sprowadzenia samochodu z Holandii?
O co z tym chodzi że samochód jest tylko na export, czy go można by było później w Polsce normalnie zarejestrować, wiem że muszę mieć chyba 3 części ich dowodu rejestracyjnego, umowę i co jeszcze ewentualnie...



Emate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 19, 2007 21:38
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Emate » pt mar 21, 2008 12:32

Nikt Ci nie odpowie, tak smao jak mnie ;)
ale jak auto jest "nur fur export" to sobie je daruj, niech sobie je kupia białorusini, ruscy albo ukraińcy, są to głównie te auta które nie mają TUV ani HU, a więc nie sa w stanie przejśc badan technicznych, a wiec jest to jezdzacy złom nadajacy sie jedynie na wyeksportowanie poza unie europejska, dlatego też są to auta które mają niską cene i wydaja się być świetną okazją, nie znaczy że masz go nie kupować, ale pomyśl czy warto...



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Post autor: krzychu195 » pt mar 21, 2008 16:54

Emate pisze:Nikt Ci nie odpowie, tak smao jak mnie ;)
ale jak auto jest "nur fur export" to sobie je daruj, niech sobie je kupia białorusini, ruscy albo ukraińcy, są to głównie te auta które nie mają TUV ani HU, a więc nie sa w stanie przejśc badan technicznych, a wiec jest to jezdzacy złom nadajacy sie jedynie na wyeksportowanie poza unie europejska, dlatego też są to auta które mają niską cene i wydaja się być świetną okazją, nie znaczy że masz go nie kupować, ale pomyśl czy warto...
reszta podobnie jak w niemczech czyli wymeldowanie, tablice, ubezpieczenie i jakie dokumenty muszę wziąć od holendra by móc bez problemu zarejestrować auto w Polsce



Emate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 19, 2007 21:38
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Emate » sob mar 22, 2008 12:57

Nie przejmuj sie na zapas, oni dadzą ci wszystko co potrzebne, polacy, litwini, ruscy od nich kupują, pół Europy wschodniej! Najtrudniej znaleźć samo auto!



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » sob mar 22, 2008 20:47

ale bajzel 30 strona moze 2 na temat....

dawno tutaj do Was nie zagladalem, ale ni eo tym chcialem pisac.

Wstyd sie przyzanc ale juz dawno nie sprawdzalem samochodu z Niemiec na kolach...jesli kiedys sprowadzalo sie to trzeba bylo na celnych czerwonych...raz jechalem na zoltych tranzytowych to musialem przez granice na lawecie jechac.
Ostatnio (nie pamietam daty) mozn juz jezdzic na tranzytowych zoltych paskach. w piatek lece do Monachium po auto i mam wlasnie pytanie, oczywiscie z powodu kosztow mam zamiar wracac na zoltych tablicach i moje pytanie czy musze po przekroczeniu granicy wykupywac dodatkowe ubezpieczenie na Polske? Czy wsyatrczy mi to niemieckie na 5 dni? Z tego co slyszalem to mimo, z wykupie polskie OC na 30 dni to i tak nie mozna sie pozniej proszuac na tych tablicach tylko 5 dni (do daty wytluczonej na pasku).
Jesli ktos konkretny moze mi pomoc w moich watpliwosciach czekam na odpowiedz.
Pozdrawiam no i twardych jaj zycze :grin:



adamxxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:12
Lokalizacja: gdansk

Post autor: adamxxx » wt mar 25, 2008 09:55

Sprowadzam auta na handel. Nie pomoge zbyt duzo z wiadomych wzgledow..:) Ale o tablicach moge. Wykupisz zolte, ale zaznacz,ze z zielona karta i mozesz jezdzic 5 dni po niemczech i w PL, dodatkowe ubezpieczenie nic nie da, bo dowod jest wazny 5 dni. Auto moze byc bez przegladu i badan. Zolte tabice mozesz wykupic wczesniej niz auto, bo one sa na nazwisko, a dane auta wpisujesz sam. Czesto tak robie, ze kupuje tablice np. w Berlinie,a potem auta np w Dortmundzie i to jest calkowicie legalne.
"Nur fur export" to nie koniecznie szroty, to bardziej zlozony temat.
P.S. Ja nie jezdze w okolice Monachium, bo tam duzo oszustow. Na zdjeciu auto wyglada ladnie, a w rzeczywistosci... Oni licza na to,ze jak juz przyjedziesz to kupisz,zeby zwrocily Ci sie koszty wyjazdu. A juz napewno te z austriackimi papierami.
Mam naprawde ladnego Golfa 4 do sprzedania. NAPRAWDE LADNY I ZADBANY.

http://moto.gratka.pl/tresc/volkswagen- ... 2417c6&s=1



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt mar 25, 2008 10:31

ja mam znajomego ktory handluje autami na poludniu Niemiec do Austrii nie daleko tez ma wiec rozne auta trafiaja sie. A jak ma cos ladnego to dzwoni do mnie :) wiec nie jade w ciemno. Osobiscie napewno nie odwazylbym sie jechac po samochod z ogloszenia...

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz !



arteq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 18, 2008 15:38
Lokalizacja: wilków

Post autor: arteq » sob mar 29, 2008 17:50

a te żółte tablice to możesz i na 2 tyg i na miesiąc wykupic tylko wiadomo - im dłużej chcesz tym są droższe
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 17:50 przez arteq, łącznie zmieniany 1 raz.


...

MattDiavolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:30
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Kontakt:

Post autor: MattDiavolo » śr kwie 09, 2008 15:16

<b>Dobra, ale teraz niech ktoś mi powie ŁOPATOLOGICZNIE:</b>

Gość, który chce mi sprzedać auto, twierdzi, że na jego ubezpieczeniu mogę przyjechać z Niemiec do Polski. Coś pieprzy od rzeczy, bo chyba w Polsce niemieckiego samochodu wyrejestrować się nie da. Chyba, że po Schengen jest jakoś inaczej i można?

A teraz krok po kroku:

- spisuję umowę kupna/sprzedaży po niemiecku
- wyrejestrowuję samochód w odnośnym urzędzie, dostaję brief
- jadę do Zollamtu po tablice celne / albo gdzieś tam (nie wiem gdzie) po żółte tablice
- przejeżdżam przez granicę, od razu za granicą trzaskam przegląd
- tłumaczę umowę i brief (nie będzie kłopotu - znajomy jest przysięgłym, więc za flaszkę podbije pieczątkę)
- wbijam do celnego, opłacam akcyzę
- wbijam do skarbówki, biorę VAT 25
- czekam na VAT 25, dostaję
- wbijam do wydziału komunikacji, odbieram blachy, nalepkę i miękki dowód
- po miesiącu przyjeżdżam po twardy

W czymś się pomyliłem? coś pominąłem? Napiszcie!


Jak tam było, tak tam było, ale zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było (D. Haszek)

Awatar użytkownika
exor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz gru 30, 2007 20:32
Lokalizacja: ZS/FSW
Kontakt:

MK2 z niemiec na czesci

Post autor: exor » pt kwie 11, 2008 21:06

Witam kolegów,
Mam takie pytanie;
Przeglądałem ostatnio Allegro i znalazłem ofertę sprzedaży Golfa Mk2. Auto zostało sprowadzone z Niemiec i znajduje się w Polsce.
Chciałbym go kupić z myślą przeznaczenia na części jako dawce dla mojego Mk2. Mam do was w zawiązku z tym pytanie czy muszę ponosić jakieś dodatkowe opłaty z tytułu nabycia takiego auta? Bo na pewno odpadają opłaty rejestracyjne skoro na części ma pójść.

- czy obowiązek opłacenia akcyzy leży po stronie tego co sprowadził?
- czy muszę tłumaczyć dokumenty aby rozliczyć się ze skarbówka o ile w ogóle muszę sie rozliczać?
- na co jeszcze muszę zwrócić uwagę jeśli chodzi o stronę prawna i czy jakieś opłaty

Przypominam ze auto jako Dawca na CZĘŚCI!

proszę o info na forum, pw, lub gg 2165421 Bo bardzo zależy mi na czasie bo w niedziele sie umówiłem z gościem na oględziny a mam do przejechania 150km w jedna stronę:)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1790316#1790316][size=125][b][color=black]BLACK[/color] PEARL eXor[/b][/size][/url]

arteq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 18, 2008 15:38
Lokalizacja: wilków

Post autor: arteq » sob kwie 12, 2008 19:04

MattDiavolo dokładnie tak :)


...

Awatar użytkownika
FidelC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 26, 2007 01:06
Lokalizacja: Kraśnik/Kraków

Post autor: FidelC » pn kwie 14, 2008 17:17

MattDiavolo pisze:<b>W czymś się pomyliłem? coś pominąłem? Napiszcie!
Jeszcze drobiazg w postaci podatku recyklingowego w wysokości 500 zł :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości