**Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » pn lis 11, 2019 18:36

W Europie jest ponad 40 państw. Nie wiem jak to wygląda w poszczególnych krajach, ale jestem pewny, że nie tylko w Niemczech golf jest liderem. Pewny jestem też tego, że np. we Francji liderem nie jest, ponieważ Francuzi kochają swoje marki takie jak Renault, czy Peugeot. Nie zmienia to faktu, że przewaga golfa 7 generacji nad pozostałymi modelami jest ogromna. Nowy model jeszcze tą przewagę powiększy. Z jakiegoś powodu klienci uwielbiają golfy. Uważam, że Golf nie ma większych wad i to jest klucz do sukcesu. Objechałem wiele salonów w poszukiwaniu auta kompaktowego i na początku golf wcale nie był moim faworytem. Dzisiaj o godzinie 19 zostanie pokazana nowa skoda octavia i uważam, że jest to model, który może odebrać dużo klientów golfowi. Chociażby dlatego, że octavia będzie tańsza i będzie miała ogromny bagażnik.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » wt lis 12, 2019 10:29

W mało którym kraju poza DE jest w pierwszej trójce nawet. Jak pisałem wyżej to głównie dzięki sprzedaży w Niemczech jest liderem



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » wt lis 12, 2019 12:23

Podaj źródło, gdzie można sprawdzić jak golf sprzedaje się w innych krajach.
Będę miał trudny wybór. Nowy golf, czy nowa octavia. Skoda zaskoczyła mnie pozytywnie ilością miejsca w środku, wykończeniem, fotelami ergoactive z wentylacją(w golfie podobno nie będzie opcji wentylacji) , siłownikami podnoszącymi maskę(w golfie jest patyk) i ogólnie wyglądem. Pewnie przewagą golfa będzie lepsze wyciszenie. Czekam z niecierpliwością na cenniki, żeby rozpocząć konfigurację.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: doggie » wt lis 12, 2019 16:23

W 2016 na 23 kraje wzięte pod uwagę tylko w 5 jest liderem; m. in. Niemcy, Norwegia, Holandia, Szwecja.

https://www.wyborkierowcow.pl/nowe-auta ... ie-raport/


I kw. 2018 lider w 4 krajach Europy https://www.wyborkierowcow.pl/najchetni ... ol-2018-r/



Maru321
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr kwie 18, 2018 08:33
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Volkswagen Golf

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: Maru321 » wt lis 12, 2019 18:55

TomekC8 pisze:
pn lis 11, 2019 18:36
Chociażby dlatego, że octavia będzie tańsza i będzie miała ogromny bagażnik.
Octavia raczej tańsza od Golfa nie będzie, stawiam, że w cennikach każda wersja będzie kilkaset do kilku tys, zł droższa od Golfa 8.



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » wt lis 12, 2019 21:14

Ciekawe dane. Tak, czy owak przy wyborze auta zawsze kieruję się własnym zdaniem. W pierwszej kolejności jeżdżę po salonach, konfiguruję, sprawdzam utratę wartości auta(wartość końcową), czytam fora internetowe i zbieram opinie, oglądam testy na youtube, śledzę dane sprzedażowe poszczególnych modeli, rozważam za i przeciw, a na koniec biorę auto na testy. Dopiero wtedy podejmuję ostateczną decyzję. W tej chwili na placu boju pozostał golf i octavia. Jeśli ktoś ma inne zdanie i uważa, że są lepsze auta w tym segmencie, to chętnie posłucham argumentów. Może zmienię zdanie.

Maru321- dlaczego uważasz, że octavia będzie droższa od golfa? Patrząc na cennik schodzących już modeli, to np. przy silniku 1.5TSI 150KM DSG7, golf highline kosztuje 107tys, a octavia style kosztuje 101tys. Nie patrzę na przeceny, tylko na wyjściową cenę. Uważam, że grupa VAG nigdy nie dopuści do tego, żeby skoda była droższa od VW. Kolejność musi być zachowana; Audi, VW, Seat, Skoda.



Matizz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 21, 2018 23:03
Auto: Vw Golf 1,5 tsi 150 km

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: Matizz23 » wt lis 12, 2019 23:55

Mam golfa 1,5 tsi 150 PS - 18' i chyba zrobię przejście w przyszłym roku na octavie. Podbiła moje serce :)

Ktoś pisał, że w nowym golfie ruletka w tunelu środkowym znikła, natomiast w octavi jest :)

Dla mnie podobnie jak dla kolegi wyżej, CarPlay jest podstawowym składnikiem w aucie. Jak ktoś jeździ dużo, albo nawet średnio to docenia google maps, yanosik na głównym ekranie. Oryginalne navi producentów to bardzo niski poziom.



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: TomekC8 » śr lis 13, 2019 08:36

Interesuje mnie właśnie silnik, który masz w swoim golfie. Masz z nim jakieś problemy? Oleju musisz dolewać? Jakie masz średnie spalanie?. Roletka, wentylacja, siłowniki maski, ilość miejsca w środku, bagażnik. Coraz więcej plusów na korzyść octavii. Gdzie jest haczyk? Obstawiam, że golf będzie lepiej wyciszony, będzie miał więcej systemów bezpieczeństwa oraz usług online. Jeśli chodzi o nawigację, to używam android auto, yanosika i nawigacji fabrycznej online(mam kartę sim w podłokietniku). Każda ma soje plusy i minusy, ale nie wyobrażam sobie jazdy samochodem, przy obecnym natężeniu ruchu, bez nawigacji pokazującej korki. Czas jest zbyt cenny.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: sebekgolf » śr lis 13, 2019 11:25

TomekC8 pisze:
pn lis 11, 2019 18:36
W Europie jest ponad 40 państw. Nie wiem jak to wygląda w poszczególnych krajach, ale jestem pewny, że nie tylko w Niemczech golf jest liderem. Pewny jestem też tego, że np. we Francji liderem nie jest, ponieważ Francuzi kochają swoje marki takie jak Renault, czy Peugeot. Nie zmienia to faktu, że przewaga golfa 7 generacji nad pozostałymi modelami jest ogromna. Nowy model jeszcze tą przewagę powiększy. Z jakiegoś powodu klienci uwielbiają golfy. Uważam, że Golf nie ma większych wad i to jest klucz do sukcesu. Objechałem wiele salonów w poszukiwaniu auta kompaktowego i na początku golf wcale nie był moim faworytem. Dzisiaj o godzinie 19 zostanie pokazana nowa skoda octavia i uważam, że jest to model, który może odebrać dużo klientów golfowi. Chociażby dlatego, że octavia będzie tańsza i będzie miała ogromny bagażnik.
Nie wiem jak można uwielbiać seryjnego golfa. Tym się jeździć nie da. Chyba że kupisz R'kę. Seryny golf się nie prowadzi. Octavia z resztą też. Nie wiem nad czym się tak spuszczać w tym aucie. Nie ma tam nic innowacyjnego. Tona plastiku dookoła, generalnie do porzygu. Musiałbyś się choćby starym lexusem przejechać. C5 nawet bez aktywnego zawieszenia lepiej się prowadzi niż to pudło (w sensie golf).

W Czechach Golf też liderem nie jest i nie będzie. A to że grupa VW się rozprzestrzeniła jak plaga, wynika tylko z tego, że mają jedno z najkorzystniejszych finansowań dla przedsiębiorstw.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » śr lis 13, 2019 16:50

Rozmawiamy tutaj o autach nowych, a nie używanych. Poszukuję auta kompaktowego w cenie około 110tys. Autami używanymi i sprowadzanymi już się najeździłem i nie musisz mi mówić, że lexus jest lepszy od golfa. Bo od golfa może jest, ale najlepsze samochody na świecie produkują Niemcy (Lamborghini, Porsche, Rolls Royce, Bentley, Mercedes, Audi, BMW itd.) Taki Lexus ze swoimi archaicznymi multimediami i wyjącymi silnikami przez skrzynie CVT, musi się jeszcze dużo nauczyć. Nawet ostatnio brałem pod uwagę zakup najnowszego Lexusa ES. Okazało się jednak, że ma zbyt dużo wad, a dobre wykończenie wnętrza, to nie wszystko. Grupa VAG sprzedaje na świeci najwięcej samochodów nie tylko dlatego, że mają korzystny leasing, ale też przez to, że produkują dobre samochody. Za swoją skodę fabię z której jestem bardzo zadowolony płacę miesięcznie niecałe 400zł. Wcale nie potrzeba być bogatym, żeby jeździć nowym samochodem. Dla mnie samochód, to narzędzie pracy i nie ma wielkiego znaczenia, czy jest to marka premium, czy nie. Najważniejsze, żeby auto było nowe, bezpieczne i bezawaryjne.



Matizz23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 21, 2018 23:03
Auto: Vw Golf 1,5 tsi 150 km

Re: Nowy Golf VIII

Post autor: Matizz23 » śr lis 13, 2019 20:36

TomekC8 pisze:
śr lis 13, 2019 08:36
Interesuje mnie właśnie silnik, który masz w swoim golfie. Masz z nim jakieś problemy? Oleju musisz dolewać? Jakie masz średnie spalanie?. Roletka, wentylacja, siłowniki maski, ilość miejsca w środku, bagażnik. Coraz więcej plusów na korzyść octavii. Gdzie jest haczyk? Obstawiam, że golf będzie lepiej wyciszony, będzie miał więcej systemów bezpieczeństwa oraz usług online. Jeśli chodzi o nawigację, to używam android auto, yanosika i nawigacji fabrycznej online(mam kartę sim w podłokietniku). Każda ma soje plusy i minusy, ale nie wyobrażam sobie jazdy samochodem, przy obecnym natężeniu ruchu, bez nawigacji pokazującej korki. Czas jest zbyt cenny.
Hej, ogólnie trochę miałem tych "problemów". Po 17 tys. km musiałem wymienić na gwarancji łączniki stabilizatora - hałasowały. Jeżeli chodzi o olej to trochę dolewam - 8500km - 0,5L i już dwukrotnie po takim dystansie, więc to będzie norma dla tego przypadku. Koledzy mają t-roca i tiguana, ani razu na 30 tys. km nie dolewali... więc zależy jak trafisz.

Wydaje mi się, że będzie to samo w octavi co w golfie. O wyciszenie bym się nie bał, komfort będzie podobny bo te wyższe silniki mają belko-wielowahacz ;)

Ogólnie dynamika jak na 150Km wydaje się, dość średnia. Jeździłem 1,4 tsi, i to było czuć w hatchbacku, a tutaj jakoś tak hmmm. ekologicznie.

Spalanie przy normalnej/szybkiej jeździe 7-8l/100km, spokojna 5,5l do 90km/h.



TomekC8
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw paź 31, 2019 21:57

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: TomekC8 » czw lis 14, 2019 08:29

Spalanie super. Jeśli będę musiał dolewać 0,5L oleju na 10tys, to jest to do przełknięcia. Coraz więcej pozytywnych opinii zbiera nowa octavia. Po premierze na golfa wylała się fala krytyki, a skodę prawie wszyscy chwalą. Raczej zdecyduję się na zakup octavii. Ostateczną decyzję podejmę po konfiguracji i wyliczeniu wartości końcowej po 3 latach. Jeśli ceny obydwu modeli będą zbliżone, to kluczowy będzie spadek wartości.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10505
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: doggie » czw lis 14, 2019 15:52

TomekC8 pisze:
śr lis 13, 2019 16:50
Autami używanymi i sprowadzanymi już się najeździłem
TomekC8 pisze:
śr lis 13, 2019 16:50
Dla mnie samochód, to narzędzie pracy


Trzymając się kurczowo swoich racji nie zawsze sensownych i spierając się zaciekle (przykład interwału LL), pamiętaj, że to forum miłośników motoryzacji w 99,9% samochodów używanych, których obecni tu ludzie są właścicielami a nie lizing, bank, firma czy inna instytucja, w które ludzie wkładają często całe swoje serce, setki godzin pracy przy nich itp... To jest niemalże ich miłość a nie narzędzie do zarabiania i po 3 latach pozbycia się go. Twoje założenia są zgoła odmienne niż panujące tutaj na forum. Weź to proszę pod uwagę.

Osobiście wolę kupić używanego lepiej skonfigurowanego trzy- czterolatka niż pakować kasę w nowe auto, gdzie serwis jest jaki jest a gwarancja to często fikcja. Też rozważałem zamiast 3 letniego Tiga zakup nowego Golfa ale jednak było to "ale". Ty po prostu kupujesz narzędzie do pracy a nie "miłość" :D

Każdy mimo wszystko ma jakieś tam swoje racje dla innych mniej lub bardziej sensowne

ps. Proponuję abyś w kwestii silnika 1.5 TSI popytał na forum Tiguana, tam się dowiesz więcej o tym silniku niż tutaj, tam są w 100% lizingowcy jak Ty, szybciej znajdziecie wspólny język niż tutaj https://vag-forum.pl/index.php



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1216
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: **Kupujemy nowe auto, jaki model? Jakie formy finansowania**

Post autor: dreyfus » czw lis 14, 2019 18:50

Amen



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości