***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: grzechotek » pn lut 08, 2016 19:58

Chcę sobie kupić Golfa 4 tylko nie wiem z jakim silnikiem 1.6 czy 1.8t. Znalazłem za 9k zł z silnikiem 1.8t, skóra, przebieg 200k, rocznik 1999. Drugi to właśnie z silnikiem 1.6 za 11k zł, przebieg 160k, rocznik 2000. Obydwa na benzynę, spalanie mają prawie podobne z tego co sprawdzałem w sieci, może ten pierwszy troszkę więcej.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lut 08, 2016 20:09

grzechotek pisze:Chcę sobie kupić Golfa 4 tylko nie wiem z jakim silnikiem 1.6 czy 1.8t. Znalazłem za 9k zł z silnikiem 1.8t, skóra, przebieg 200k, rocznik 1999. Drugi to właśnie z silnikiem 1.6 za 11k zł, przebieg 160k, rocznik 2000. Obydwa na benzynę, spalanie mają prawie podobne z tego co sprawdzałem w sieci, może ten pierwszy troszkę więcej.
Tu masz fajne, forumowe auto: http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... ygsBb.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn lut 08, 2016 21:38

grzechotek pisze:Chcę sobie kupić Golfa 4 tylko nie wiem z jakim silnikiem 1.6 czy 1.8t. Znalazłem za 9k zł z silnikiem 1.8t, skóra, przebieg 200k, rocznik 1999. Drugi to właśnie z silnikiem 1.6 za 11k zł, przebieg 160k, rocznik 2000. Obydwa na benzynę, spalanie mają prawie podobne z tego co sprawdzałem w sieci, może ten pierwszy troszkę więcej.
1.8T to wrażliwy towar - wszyscy chcą to mieć i to tanio dlatego w ofercie jest wiele gniotów, pole minowe jak cholera. Pomiędzy 1.8T a 1.6 masz wolnossące 1.8 i 2.0, 1.8 125ps ma dość kiepskie opinie, ale i tak bardziej liczy się stan blacharki niż to co jest pod maską.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pn lut 08, 2016 21:54

kw pisze: ale i tak bardziej liczy się stan blacharki niż to co jest pod maską.
taaa i później być może trzeba bedzie wsadzić w remont z 3-5 tys zł .
ja bym wolał w dobrym stanie blacharskim a w bdb stanie technicznym ,blacharke typu drzwi błotniki itp kupujesz w kolorze polerka i masz , i samemu można to wymienić ,jak silnik szrot lub coś z osprzetu to później szukasz po mechaniorach ,1 sie gorzej zna od 2-giego , i tak jeździsz szukasz itd.
reguła w autach 15-20 letnich jest taka : jak łdne to silnik szrot ,jak silnik i reszta ok to buda szrot .zawsze najlepiej szukać po środku ,ale i tak do każdego coś trzeba dołożyć ,okazji nie ma już dawno nikt dobrego ci nie sprzeda żeby nie miał jakiś wad ,choć zdarzają sie cuda ale one kosztują


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » pn lut 08, 2016 21:58

Tu masz cudo tylko z innej planety http://otomoto.pl/oferta/daewoo-nubira- ... 3005e5ece0" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lut 08, 2016 23:46

VW_seller pisze:blacharke typu drzwi błotniki itp kupujesz w kolorze polerka i masz , i samemu można to wymienić
Dokładnie - ale też trzeba mieć na uwadze, że jeśli zakładamy jakieś niedoskonałości blacharskie, to na elementach wymiennych jak drzwi, maska, klapa, czy przednie błotniki. Progi, podłoga, dach, czy tylne błotniki już nie, bo ich łatwo i tanio nie wymienisz.
VW_seller pisze:ak silnik szrot lub coś z osprzetu to później szukasz po mechaniorach ,1 sie gorzej zna od 2-giego , i tak jeździsz szukasz itd.
Szczególnie, gdy mówimy tu o 1.8T, który jest dość wrażliwy i wymaga przynajmniej jako takiej kultury obsługowej.
jan1966 pisze:Tu masz cudo tylko z innej planety http://otomoto.pl/oferta/daewoo-nubira-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 3005e5ece0
I powiem Ci, że takie auto bez problemu przejedzie jeszcze mnóstwo km - jeden gość z rodziny miał Nubirę, od nowości. Jak ją sprzedawał jako 15 letnie, miała ponad 400 tys. km przejechane i mechanicznie była bez zarzutu. Blacharsko trochę gorzej, ale i tak lepiej niż większość mk3 :) No i cena - rocznik 2001 i sprzedana została za 1800 zł :grin:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Binekk » wt lut 09, 2016 09:23

Siema przymierzam się a bardziej teść do kupna golfa 4 z silnikiem 1,6 105 koni może ktoś mi coś więcej powiedzieć o tym silniku, czy ten przebieg(198000) dla niego to już kostnica? Trochę czytałem trochę i przeważnie są złe opinie o tym silniku koledzy poradzicie, w czwartek mam po niego jechać a nie chce żeby teść był nie zadowolony



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt lut 09, 2016 09:30

Binekk pisze:czy ten przebieg(198000) dla niego to już kostnica?
pewnie x2
Binekk pisze: Trochę czytałem trochę i przeważnie są złe opinie o tym silniku
no bo jest zły problematyczny itd .lepiej szukać zwykłego 1.6
ja bym sobie darował ,jeszcze dochodzi do tego za ile ?


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Binekk » wt lut 09, 2016 09:37

http://olx.pl/i2/oferta/vw-golf-1-6-hig ... %5D=answer" onclick="window.open(this.href);return false; to ten golf



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt lut 09, 2016 09:44

Popatrz na licznik - laweciarz debil zrobił zdjęcie zaraz po cofnięciu - przebieg dzienny 0 i rozregulowany zegarek.Sadząc po wnętrzu auto ma ponad 400 tys, poza tym jakiś ulep molestowany przez wiejskiego tjuningowca. Dla mnie auto tragedia już po obejrzeniu fotek, pajac szuka głupszego od siebie, bo za tą cenę można kupić już przyzwoite auto.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Binekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob lip 25, 2015 21:38
Lokalizacja: Piła WLKP

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Binekk » wt lut 09, 2016 09:58

kw, nawet nie zwróciłem uwagi na licznik :pub: byłem oglądać tego golfa w niedzielę to skóra bez żadnego przetarcia ale na zewnątrz z każdej strony po obierany czego nie widać na zdjęciach :/

A może tak, jaki silnik polecacie benzynowy, nie chce żeby teść kupił coś co będzie cały czas robił potem



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » wt lut 09, 2016 10:21

jan1966 pisze:Tu masz cudo tylko z innej planety http://otomoto.pl/oferta/daewoo-nubira- ... 3005e5ece0" onclick="window.open(this.href);return false;
I z "autentycznym" jak na 17-latka przebiegiem :D


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lut 09, 2016 10:23

Binekk pisze:Siema przymierzam się a bardziej teść do kupna golfa 4 z silnikiem 1,6 105 koni może ktoś mi coś więcej powiedzieć o tym silniku, czy ten przebieg(198000) dla niego to już kostnica? Trochę czytałem trochę i przeważnie są złe opinie o tym silniku koledzy poradzicie, w czwartek mam po niego jechać a nie chce żeby teść był nie zadowolony
Miałem takie auto, przebieg był podobny i nic się z nim złego nie działo. Od kilku lat jeździ nim kostek007, więc najlepiej zagadaj do niego - wszystko Ci powie. Ale uprzedzając powiem, że nie ma się co bać i taki przebieg jak piszesz, to nic dla tego silnika. Do tego bardzo mało pali (w porównaniu do 1.6 8V). Ja na LPG miałem średnie spalanie 7.8, a kostek007 ma chyba jeszcze mniejsze. Owszem - ten silnik ma nieco droższy rozrząd od 8V, trochę droższy osprzęt (świece, cewki, sondy), ale generalnie to dobry silnik, choć ma zupełnie inną charakterystykę od 8V - żeby żwawo jechał, trzeba go trzymać na obrotach.
VW_seller pisze:no bo jest zły problematyczny itd .lepiej szukać zwykłego 1.6
ja bym sobie darował ,jeszcze dochodzi do tego za ile ?
Miałeś? Ja miałem 8V i 16V i o dziwo mniej problematyczny był 16V, ale to pewnie ze względu, że był w lepszej kondycji. Owszem, na 8V też nie mogę narzekać, bo jeździ mi się nim super, nawet lepiej niż 16V, ale 16V absolutnie bym nie skreślał.
Binekk pisze:A może tak, jaki silnik polecacie benzynowy, nie chce żeby teść kupił coś co będzie cały czas robił potem
Każdy w dobrym stanie oprócz 1.4 i 1.8.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: misiu126 » wt lut 09, 2016 11:19

1.8 mam akurat i to dobry sił i jest . Jeszcze zagazowalem go to lepiej jedzie na gazie niż na benzynie :P


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości