***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt sty 01, 2016 11:23

Dobra, dzięki za pomoc. Spróbuję ogarnąć jakoś temat i zobaczymy co z tego wyjdzie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » pt sty 01, 2016 13:41

Rodzice mają fabię z tym silnikiem. Serwisowana w czeskim ASO wg wskazań producenta.
Nic się z silnikiem jak i autem nie dzieje złego.
Jak na 3 cylindry, 64PS i 112Nm całkiem dobrze się to odpycha jeżeli trzyma się 3000 obrotów.
Średnie spalanie 6,5 litra.
Fox jest sporo mniejszy i lżejszy od fabii więc nie takie to pierdzidełko.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ja4rqu » pt sty 01, 2016 16:16

U mnie w mamy Ibizie jest taki silnik. Mamy go od 50 tys km. Teraz ma 220 tys. Przy 60 tys wymienilismy jedna cewke, przy 150 rozrząd. Serwisy co 15 tys km olej 0W40 i śmiga. Mama ma spalanie 5,4-5,6 na 100. Bezproblemowy silnik, nawet świece są jeszcze oryginalne.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

GOLF V GT/GTI - Pomoc w doborze auta

Post autor: Pastusiak » pt sty 01, 2016 16:41

W Audi A3 8P nie masz już starego 1,8T jedynie 1,8 TFSI z tego co wiem, a to niestety nie to samo. Generalnie wszystkie FSI/TFSI itp mają zbliżone bolączki, jak zależy Tobie koniecznie na Golfie V/Audi A3 8P to ewentualnie 2,0 TFSI ale weź poprawkę na to że coś się może zacząć dziać, co nie będzie tanie w naprawach. Pewniejszy jest 1,9 tdi w tych autach 1,6 zwykłe lub 3,2 V6
Prowadzenie podobne, fajne są wersje 4x4 quattro, ogólnie troszkę w autach VW występuje podsterowność ale da się przyzwyczaić, a nie myślałeś np o Seacie Leonie I 1,8T? To jest wszystko jeden pies, A3/Golf/Leon tylko w zależności od generacji pewnych silników nie ma za to są inne, niestety wg mnie mniej trwalsze.

A3 8L/ S3 I gen. - 1,8T
Golf IV -1,8T
Seat Leon I - 1,8T

A3 8P - 1,4 TSI, 1,8 TFSI, 2.0 TFSI
Golf V - 1,4 TSI, 2,0 TSI
Seat Leon II - 1,4 TSI, 1,8 TSI, 2,0 TFSI



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt sty 01, 2016 16:54

Dzięki :bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Mr. White
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 03, 2016 20:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Mr. White » ndz sty 03, 2016 23:03

Piasek pisze:Ja znam te silniki z Caddy bo dużo tego po różnych firmach jeździ. W żadnym przypadku nie słyszałem żeby ktoś tam jakieś panewki wymieniał a wiele z nich jest po chipie na 130-140KM i przeloty że ho ho. Owszem, turbiny prawie w każdym i to już od 140-160 tyś km przelotu rekordziści zmieniali ale żeby coś z silnikiem... Nic.
A może tylko w Skodzie były te feralne silniki, może tylko w konkretnym roczniku lub konkrentym numerze/serii silników wsadzili jakieś trefne panewki. Może tylko w modelach np bez koła 2-M bo wiadomo że m.in po to zostało zamontowane w pojazdach - aby chronić panewki przed morderczym momentem z dołu.
A może to występuje w sztukach gdzie ktoś notorycznie piłował silnik w przedz. 1200-2 tyś obr i tyle. Wówczas nie dziwi awaria panewek. Jak pisałem: ja nie słyszałem o tym aby ktokolwiek w w/w miał problemy z panewkami.

Chciałbym wierzyć w 100%, że to wszystko co mówią o tych silnikach to nie prawda. Mam BXE z 215 000km przebiegu, załamałbym się jakby mi korba wyszła przez blok. Nie chce mi się wierzyć, żeby to się zdarzało tak często, przy odpowiednich wymianach oleju i użytkowaniu. Mój tylko troszkę oleju pobiera pewnie przez turbo a tak poza tym nie mam co narzekać.



Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » pn sty 04, 2016 22:00

Witam kolegów,
Chcę się zwrócić do Was z pomocą. Razem z ojcem poszukujemy samochodu. Ma to być suv, z napędem 4x4 (najlepiej żeby była manualna możliwość jego włączania i wyłączania), czy diesel czy benzyna to kwestia do zastanowienia. Rocznik od 2010, kwota przeznaczona na zakup to max 60 tysięcy. Zastanawiałem się nad nissanem x-trail, ale musze poczytać o nim opinie.
Byłbym Wam bardzo wdzięczny za pomoc.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sty 04, 2016 22:15

sulekmk4 pisze:Witam kolegów,
Chcę się zwrócić do Was z pomocą. Razem z ojcem poszukujemy samochodu. Ma to być suv, z napędem 4x4 (najlepiej żeby była manualna możliwość jego włączania i wyłączania), czy diesel czy benzyna to kwestia do zastanowienia. Rocznik od 2010, kwota przeznaczona na zakup to max 60 tysięcy. Zastanawiałem się nad nissanem x-trail, ale musze poczytać o nim opinie.
Byłbym Wam bardzo wdzięczny za pomoc.
Mój teść użytkuje Grand Vitarę (benzyna 2.0) - ale właśnie raczej jej Ci nie polecę. Niski komfort jazdy, spalanie jak w Jeepie (jakieś dojazdy do pracy, zakupy itp) wychodzi ze 13-15 litrów. Auta ma 2 zalety - niezłą dzielność w terenie w porównaniu do innych suvów, oraz całkowitą bezawaryjność. Jeździ tym już z 5 lat, przejechał ze 100 tys. km i najmniejszej nawet usterki - jedynie wymiana olejów, filtrów i nic poza tym.
W sierpniu za to pomagałem znajomemu kupić również suva i udało się znaleźć Outlandera 2.2 diesel (japoński, nie francuski). Rocznik 2012 (o ile dobrze pamiętam), cena była 62500 zł. Auto z salony polskiego, z przebiegiem 60 tys. km, serwisowane w ASO. Jechałem tym kilkaset km i bajka. A przy tym spalanie na trasie (jadąc spokojnie, choć raz rozpędziłem się do 200 km/h celem sprawdzenia jak to jeździ) wyszło 6,4 :panna: Ale pewnie koszty użytkowania (pomijając paliwo), będą dużo większe niż teścia Grand Vitary.
A może Volvo XC70?


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » pn sty 04, 2016 22:45

A właśnie zapomniałem napisać, aktualnie mamy Outlandera z dieslem 2.0, auto z 2008 roku, ma przejechane 250 tyś i sprawuje nam się bardzo dobrze, kupiliśmy go od polskiego dealera jako dwuletnią używkę. Ale ojciec chce jednak coś nowszego :)

Volvo to ciekawa propozycja, tyle że ten XC70 wygląda jak napompowane kombi, XC60 ładniejsze ale już raczej cena nie ta :)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sty 04, 2016 22:53

sulekmk4 pisze:Volvo to ciekawa propozycja, tyle że ten XC70 wygląda jak napompowane kombi
To prawda, nie wygląda jak suv - dla jednego zaleta, dla drugiego wada :)
sulekmk4 pisze:XC60 ładniejsze ale już raczej cena nie ta
XC60 niestety bardzo się cenią - ale to chyba najpopularniejszy suv w klasie premium w Polsce - widziałem gdzieś zestawienie sprzedaży nowych i XC60 sprzedało się więcej niż Audi Q5, BMW X5 i któregoś Mercedesa razem wziętych :) Pewnie stąd też ta cena.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » pn sty 04, 2016 23:17

Właśnie oglądaliśmy XC60 na alledrogo i tych innych portalach. Jakby się wstrzymał chociażby do późniejszej wiosny, to może była by możliwość kupna takiego samochodu, nawet może być delikatnie puknięty (błotnik, zderzak), już lepiej kupić takiego i wiesz co w nim jest, zamiast kupić jakąś "okazje" od turasa :)
Tylko trzeba poczytać o tych silnikach, który byłby odpowiedni :)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt sty 05, 2016 09:42

XC60 to najpierw się przymierz do niego bo to bardzo małe (jak na SUV`a) auto.
Z silnikami szału nie ma: 1.6D, 2.0D i rzadko spotykany 2.4D oraz benzyny.
2.0D w różnych wariantach mocy zdaje się być optymalnym do tego auta.
Co do SUV`ów... jest jeszcze:
Honda CRV - bardzo udane auto
Ford Kuga
Mazda CX-5
Subaru Forester - takie nawiązanie do obecnie posiadanego Outlandera
Dacia Duster.... tutaj już mówimy o autach niemal fabrycznie nowych w tym budżecie.
Kapitalne silniki, jak bierzesz nowy różnicy nei robi jaki - każdy będzie chodził, napędy 2WD i 4WD... Warto rozważyć.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt sty 05, 2016 10:41

Piasek pisze:Dacia Duster.... tutaj już mówimy o autach niemal fabrycznie nowych w tym budżecie.
Kapitalne silniki, jak bierzesz nowy różnicy nei robi jaki - każdy będzie chodził, napędy 2WD i 4WD... Warto rozważyć.
Tyle, że wygląda to, szczególnie wewnątrz (choć i na zewnątrz) jak :ass:
Piasek pisze:Subaru Forester - takie nawiązanie do obecnie posiadanego Outlandera
Bardzo fajny napęd, dość tanie. Ale nie przez przypadek - koszty użytkowania, szczególnie diesla, mogą zaboleć.
Piasek pisze:Honda CRV - bardzo udane auto
Ford Kuga
Mazda CX-5
Dość ciekawe typy, szczególnie CRV...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt sty 05, 2016 11:45

herbu pisze:Tyle, że wygląda to, szczególnie wewnątrz (choć i na zewnątrz) jak
etam... zobacz sobie wersję Laureate, wiadomo że to nie będzie LandCruiser ale za takie pieniądze... mamy fabrycznie nowe auto a to niepodważalny argument dla kogoś kto szuka auta na kilka lat śmigania. Gwarancja mechaniczna, pochodzenia itp...
herbu pisze:szczególnie diesla, mogą zaboleć.
diesel to nieporozumienie w Subaru


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości