***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr lis 25, 2015 10:28

klopin pisze:
mk4tdi pisze:Panowie potrzebne auto do zabawy, na tor, niemieckie autostrady. Kwota 50-60 tys zl. Po glowie chodzi Nissan 350Z. Opinie, inne propozycje?
Nissan 35OZ miałem mało do czynienia, ale domyślam się, że części mogą być bardzo drogie. Nie wiem jaki masz budżet na utrzymanie auta.

Jak do zabawy to tylko BMW.

Wygodniej nadwozie 5, ale do zabawy 3. Miałem kiedyś model 330 i mogę śmiało polecić.
Tutaj masz link do BMW 330. Mi na pewno taka Beemka spasowała.
http://niekrecone.pl/ogloszenia/12792?d ... a-57500PLN" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli bardziej na autostrady to moją wielką miłością jest BMW 870, ale starsze modele. Na autostradzie wygodnie i bardzo szybko.

Daj znać co wybrałeś.
SPAM!!!


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: misiu126 » śr lis 25, 2015 15:41

Piasek pisze:Silnik TFSI powinno wystarczyć. O wadach tego rozwiązania zasilania silnika wiele tutaj zostało napisane.

Rozwiń swoją wypowiedź bo nie rozumiem


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr lis 25, 2015 16:38

Awarie pompy paliwa
Awarie czujników ciśnienia paliwa
Awarie czujników doładowania
Nadmierna konsumpcja oleju silnikowego
Skłonność do złogów nagaru w układzie dolotowym jak auto nieganiane w trasach
Awarie wałków rozrządu (ale to głównie sztuk mających sporą korektę licznika)
Rozrząd na łańcuchu - jeżeli zajdzie konieczność wymiany zespołu (z powodu opisanego powyżej)- kosztowna impreza
No i największa bolączka - koszmarnie droga instalacja gazowa jakbyś chciał przyoszczędzić.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
misiu126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 616
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 19:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: misiu126 » śr lis 25, 2015 18:15

Piasek pisze:Awarie pompy paliwa
Awarie czujników ciśnienia paliwa
Awarie czujników doładowania
Nadmierna konsumpcja oleju silnikowego
Skłonność do złogów nagaru w układzie dolotowym jak auto nieganiane w trasach
Awarie wałków rozrządu (ale to głównie sztuk mających sporą korektę licznika)
Rozrząd na łańcuchu - jeżeli zajdzie konieczność wymiany zespołu (z powodu opisanego powyżej)- kosztowna impreza
No i największa bolączka - koszmarnie droga instalacja gazowa jakbyś chciał przyoszczędzić.

Czyli kosztowne naprawy są tego modelu z tym silnikiem . A jak że spalaniem ?


Moja Bora 2.8 V6 4motion :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=602134" onclick="window.open(this.href);return false;

fan page : https://facebook.com/vwboraV64/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr lis 25, 2015 22:52

No panie... 200KM i turbo. Tego stada powietrzem nie napasiesz. Różne opinie spotkasz zapewne ale okolice 10 średniego - musisz się liczyć.
Nie miałem do czynienia z tym silnikiem ale kolega miał Passata 1.8TSI 160KM nówkę salonowego. 60 tyś km nim przejechał:
- spalanie w mieście do 12 litrów średniego. Przez miesiąc podwoził żonę 7km do pracy to ponad 15 średniego miał
- w trasie potrafił schodzić do 7 litrów ale przeważnie i tak 8,5 notował
- oba powyższe sprawiały że tankowanie do pełna starczało przeważnie na 500-600km
Po 3 latach oddał to do salonu i wziął 1.6TDI 110KM - tym spokojnie mieści się w 7miu (miasto, korki, trasy gdzie przelotowa pow. 160km/h wychodzi)
I tak sobie myślę że ten 2.0 TFSI w wariancie 200KM, podobnie jak 1.8TSI nie mają żadnego uzasadnienia ekonomicznego (jeżeli nie kupujemy Golfa GTI). To po prostu silniki dla ludzi niecierpiących diesla.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mk4tdi » czw lis 26, 2015 17:34

mk4tdi pisze:Panowie potrzebne auto do zabawy, na tor, niemieckie autostrady. Kwota 50-60 tys zl. Po glowie chodzi Nissan 350Z. Opinie, inne propozycje?
klopin pisze:Daj znać co wybrałeś.
Kupione 350Z :bigok:


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

tomeknba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lis 07, 2015 01:34

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tomeknba » pt lis 27, 2015 01:14

Piasek pisze:Po 3 latach oddał to do salonu i wziął 1.6TDI 110KM - tym spokojnie mieści się w 7miu (miasto, korki, trasy gdzie przelotowa pow. 160km/h wychodzi)
I tak sobie myślę że ten 2.0 TFSI w wariancie 200KM, podobnie jak 1.8TSI nie mają żadnego uzasadnienia ekonomicznego (jeżeli nie kupujemy Golfa GTI). To po prostu silniki dla ludzi niecierpiących diesla.
Faktycznie dodatkowo biorąc pod uwage bolączki łańcuchowych 1.8 i 2.0 TSI tracą one sens do jazdy na co dzień.



Awatar użytkownika
deeste
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 28, 2011 19:39
Lokalizacja: Płock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deeste » sob lis 28, 2015 16:53

http://olx.pl/oferta/sprzedam-samochod- ... 3fb0a80460" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: flatron1984 » ndz lis 29, 2015 21:46

Koledzy brat za jakis czas musi zmienic auto. Rodzina mu sie powieksza, a mk4 troche za male na wozek itp. Za kombiakami nie przepadaada, pomyslal ze moze Skoda Superb I zda egzamin? Mial ktos do czynienia z tym autem, lub wie jak jest z pojemnoscia w tym aucie, glownie chodzi o zapakowanie wozka... bo wizualnie wydaje sie ze to duze auto.


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » ndz lis 29, 2015 22:00

flatron1984, wozek w sedanie to nie jest dobry pomysł.. bedzie sciagal kolka itd. namow go jednak na kombi.. w octavii i bagaznik lyknie wozek plus duzo bagazy, pieluch itd.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz lis 29, 2015 22:15

Tyle ze w sedanach bagażnik często jest sporo większy niż w kombi. Te z kombiaków mają przewagę jak trzeba ponadgabaryt przewieźć ale jeżeli nie będzie woził pralek czy lodówek duży sedan zda egzamin. Chociaż ja uważam że dla rodzinu z dziećmi, wózkami, rowerkami małymi itp najlepsze nadwozie to te na bazie dostawczaków typu Berlingo, Partner, Doblo, Caddy itp.
Suwane drzwi drugiego rzędu, wysoko się siedzi, pakownością kładą na łopaty największe kombiaki a na szybko wózek (np z gondolą) w całości bez składania czegokolwiek wstawisz w bagażnik.
Coraz więcej ludzi zaczyna doceniać ten typ nadwozia (z jednej krótkie, zwrotne, z drugiej wygodna pozycja za kierownicą rodem z van`ów, wysoka pozycja daje doskonałą widoczność) i jak się dobrze poszuka są wersje tak doposażone że próżno podobnych rozwiązań szukać nawet w klasach premium limuzyn.
Np wersja multispace (zobacz rozwiązania podsufitki i dachu), ponadto masa schowków, schoweczków, kieszeni czy stoliczków.
Obrazek
każde okienko ma roletkę, nawiewy na każde z 3 foteli tylnego rzędu (które auto zapewnia skuteczne nawiewy dla pasażerów tylnej kanapy ??), każdy fotel odseparowany, można konfigurować je dowolnie. I bardzo fajna sprawa: tylne fotele są zamontowane znacznie wyżej niż kanapy w tradycyjnych sedanach czy kombiakach co sprawia że brzdąc siedzący w foteliku czy na podkładcze ma głowe powyżej krawędzi drzwi - może swobodnie obserwować co się dzieje za oknem, na zewnątrz. Docenią to wszyscy którzy jeździli z dziećmi i doświadczyli jak potrafią dać czadu bo jak siedzi i nic nie widzi to marudzi. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest brak choroby lokomocyjnej na którą często cierpią dzieci bo błędnik rejestruje bujanie a wzrok stabilność otoczenia (bo widzi z boku tapicerkę drzwi a przed sobą fotel) i się zaczyna gehenna. A wystarczy wyżej posadzić żeby widziało "przelatujące" za oknem otoczenie i po problemie.

A tak wygląda bagażnik w takim aucie
Obrazek
Obrazowo, duży automat na płasko wchodzi pod "roletę" a jeszcze sporo miejsca zostaje.
Masz dwójkę dzieci, wywalasz jeden fotel i wstawiasz do środka 2 duże rowery dla dorosłych + resztę tobołów na długą wyprawę z dziećmi.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » ndz lis 29, 2015 22:45

piasek szacun za taki opis .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz lis 29, 2015 23:07

Piasek pisze:Caddy
Moje doświadczenia (rocznik 2006 1.9 105PS wersja family czy coś koło tego) - moc ogrzewania jak w golfie a buda dużo większa więc zimą ciężko (nie było nawiewów na tył), głośno jak cholera, że chybotliwie to wiadomo :goof:
Piasek pisze: I bardzo fajna sprawa: tylne fotele są zamontowane znacznie wyżej niż kanapy w tradycyjnych sedanach czy kombiakach co sprawia że brzdąc siedzący w foteliku czy na podkładcze ma głowe powyżej krawędzi drzwi - może swobodnie obserwować co się dzieje za oknem, na zewnątrz. Docenią to wszyscy którzy jeździli z dziećmi i doświadczyli jak potrafią dać czadu bo jak siedzi i nic nie widzi to marudzi. Kolejnym plusem takiego rozwiązania jest brak choroby lokomocyjnej na którą często cierpią dzieci bo błędnik rejestruje bujanie a wzrok stabilność otoczenia (bo widzi z boku tapicerkę drzwi a przed sobą fotel) i się zaczyna gehenna. A wystarczy wyżej posadzić żeby widziało "przelatujące" za oknem otoczenie i po problemie.
No wypisz wymaluj tylna kanapa w bmw serii 3 :bigok: Już wiem czemu się śmieją, że mam rodzinne kombi :satan:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: flatron1984 » ndz lis 29, 2015 23:43

No to mu namieszaliscie w glowie :bajer: Pralek i lodowek wozil nie bedzie. Berlingo i spolka odpadaja. Na auto moze przeznaczyc max 20 tys zl i musi byc z grupy VAG. Wlasnie siedzi i przeglada ogloszenia i jesli Superb zda egzamin to dalej jest brane pod uwage. Dodatkowo zainteresowal go Passat B6 kombi. Jakies opinie/sugestie/propozycje?


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości