***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Lunevil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 27, 2015 15:37

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lunevil » wt sie 11, 2015 12:43

A jak wyglądają ceny części do S3? Zastanawiam się na wszelki wypadek, jakbym kupił jakiegoś kaszlaka. Ktoś sprzedaje niedaleko mojej miejscowości S3 za 16tyś. To dużo za mało, ale twierdzi, że jest tip-top, chyba przejadę się i zrobie oględziny.

http://otomoto.pl/oferta/audi-s3-audi-a ... y67Nt.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt sie 11, 2015 12:56

To nie jest miejsce na wklejanie linków, do oceny konkretnych egzemplarzy załóż nowy temat tylko przeczytaj najpierw regulamin.



bolek1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr lip 29, 2015 22:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bolek1986 » pt sie 14, 2015 18:32

Witam,

Doradzilibyście czy brać auto w leasingu z placu czy katalogowo i czekać 2 miesiące?

Powiedzmy, że mam dwie opcje, które mi pasują - oczywiście gdybym konfigurował samodzielnie coś bym dodał ale auto jest wtedy później. Rozważam to gdyż auto odebrane w październiku to już końcówka roku i rocznikowo bardziej tracimy na aucie... A nie chce dłużej czekać i konfigurować auto z 2016.

Poza tym to przedłużać gwarancje o rok, dwa czy trzy lata? Koszty wejdą i tak w ratę leasingową ale zastanawiam się którą opcje wybrać, czyli jak te silniki (1.4 125KM) sa awaryjne przy spokojnych trybach jazdy na 25 km odcinki w jednąą stronę do pracy codziennie...

Podpowiecie coś?



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pt sie 14, 2015 20:50

Moim zdaniem najlepiej upolować coś ze stoku, albo auto demonstracyjne, są zawsze tłusto wyposażone i z rabatem nawet 20 procent, a mają z reguły max 10 tyś km. Weź sobie gwarancje na tyle lat ile leasing, do tego pakiet serwisowy i masz przewidziane stałe koszty co miesiąc.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » pt sie 14, 2015 21:03

Z testówkami byłbym ostrożny. Każdy ma na nie wywalone do granic możliwości. Od nowego, zaraz po odpaleniu but w podłogę i tak przez 95% przejechanych kilometrów.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pt sie 14, 2015 21:22

Bez przesady, zależy kto użytkuje. To o czym mówisz ma dużo większe odzwierciedlenie w szybkich autach, np. GTI czy Rki podemonstracyjnej bym nie kupił, bo zaraz jak wyjdzie to w salonie jest kolejka gówniarzy do przejechania się i scenariusz jest taki jak mówisz. Ale normalne auto jak golf z takim silnikiem, jest użytkowane zupełnie inaczej. Poza tym, to nowe auto, masz na nie gwarancje, o co tu się martwić. Przecież teraz nikt nie kupuje takich aut żeby nim jeździć 15 lat, jak kogoś stać to jeździ, spłaca leasing, przeważnie na firmę, więc amortyzuje się w kosztach i bierze następny. Popularne są teraz leasingi z minimalną wpłatą własną, małą ratą i wysokim wykupem z gwarancją, że dealer od Cb auto odkupi, a Ty bierzesz następne.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob sie 15, 2015 14:05

WichuTM pisze:Bez przesady, zależy kto użytkuje. To o czym mówisz ma dużo większe odzwierciedlenie w szybkich autach, np. GTI czy Rki podemonstracyjnej bym nie kupił, bo zaraz jak wyjdzie to w salonie jest kolejka gówniarzy do przejechania się i scenariusz jest taki jak mówisz. Ale normalne auto jak golf z takim silnikiem, jest użytkowane zupełnie inaczej. Poza tym, to nowe auto, masz na nie gwarancje, o co tu się martwić. Przecież teraz nikt nie kupuje takich aut żeby nim jeździć 15 lat, jak kogoś stać to jeździ, spłaca leasing, przeważnie na firmę, więc amortyzuje się w kosztach i bierze następny. Popularne są teraz leasingi z minimalną wpłatą własną, małą ratą i wysokim wykupem z gwarancją, że dealer od Cb auto odkupi, a Ty bierzesz następne.
Panowie powiem wam że czytam to co piszecie i śmieje się.
Sam pracuje w salonie samochodowym sporo lat. W swojej karierze motoryzacyjnej przeszedłem przez dwa salony. Od Peugeota po BMW.
Auta demo użytkowane są fakt faktem różnie jedni je cisną drudzy mniej natomiast wszystko zależy od dealera jakich ma handlowców bo jest tak, że klient z handlowcem po rozmowie może się przejechać i klient generalnie nie zostaje sam z samochodem handlowiec jedzie z klientem monitoruje co robi dana osoba. U mnie w salonie jak ktoś mocno przesadza to handlowiec się nie *#cenzura#* od razu zwraca uwagę więc o te samochody handlowcy dbają bo sami chcą sprzedać samochód a niedostępność danego modelu poprzez stanie na serwisie danego (zarżniętego czy uszkodzonego) modelu boli ich kieszeń.

Samochody sportowe R, GTI, M i inne takie kupa prawda że jest kolejka gówniarzy, żaden dealer nie da się gówniarzowi przejechać takim samochodem. U nas też taki delikwent chciał zrobić trasę M4 i co ? zonk myślał, że każdy mu da handlowiec zaproponował mu, że może go przewieść widać było, że gnojkowi chodzi o co innego, a to czuć na kilometr. Handlowcy są na to bardzo wyczuleni to są za drogie samochody i za mocne dla mało doświadczonych kierowców, a zwykle taki samochód demo szybko się sprzedaje przykładem jest np. M6 które mieliśmy na demo jeździło może z miesiąc dwa i się szybko sprzedało. Niewiele osób wie ale samochody sportowe z wysokiej półki po demo mają duży rabat na sprzedaż więc można czasem mieć fajną sztukę za dobre pieniądze. Jeżeli ktoś ma znajomego w salonie to tym lepiej wtedy może spróbuje mu sprzedać samochód z jeszcze mniejszym przebiegiem, a znajomy handlowiec delikatnie zrobi sam przebieg.

Gadka, że samochód w rozliczeniu owszem jest takie coś ale musisz wiedzieć, że to nie do końca tak jak mówisz. Jeżeli dealer zgodzi się odkupić a klientowi cena jaką zaproponują będzie dla niego atrakcyjna to owszem auto zostaje w salonie na "komisie" ale zwykle do drugiego dopłata i tak jest bo cena jaką zaproponuje dealer jest zawsze niższa niż jakby miał sam sprzedać. Przykład gość zostawia bmw 5 160tys/zł na rynku chodzi po 180-200tys/zł. cena nowego to 280tys/zł klient oprócz pozostawienia na komisie dostaje jeszcze rabat na nowy samochód więc suma sumarum resztę i tak dopłacić musi ale to jest ta strata, którą poniósł przy zakupie. Bo jak każdy wie szacunkowo każdy nowy samochód który wyjedzie z salonu traci 5-10% wartości rynkowej.

Podsumowując nie należy się bać samochodów demo tych z najwyższej półki bo to często mało jeździ, a na pewno nie w taki sposób, żeby go zarżnąć bardziej bałbym się modeli z niższej półki.
Jak ktoś chce coś wiedzieć pisać :) chętnie napiszę.



bubiulek4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 15, 2015 16:39
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bubiulek4 » sob sie 15, 2015 16:44

witam chciałbym się dowiedzieć jakie auto jest lepsze audi czy golf?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob sie 15, 2015 16:54

bubiulek4 pisze:witam chciałbym się dowiedzieć jakie auto jest lepsze audi czy golf?
radzę poczytać forum lub skorzystać z google bo to o czym piszesz jest w pierwszych stronach wyszukiwarki a mało tego i tak jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » sob sie 15, 2015 17:48

Zależy od dilera. Swego czasu miałem do dyspozycji z jednego salonów w Trójmieście Lexusa GS 450H F-Sport na kilka dni i mogłem z nim robić co mi się tylko podobało, a samochód warty kilkaset tysięcy złotych.
Tak samo Plichta na Szadółkach wypożycza samochody bez żadnego pracownika i możesz robić co tylko chcesz.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob sie 15, 2015 17:56

Craash pisze:Zależy od dilera. Swego czasu miałem do dyspozycji z jednego salonów w Trójmieście Lexusa GS 450H F-Sport na kilka dni i mogłem z nim robić co mi się tylko podobało, a samochód warty kilkaset tysięcy złotych.
Tak samo Plichta na Szadółkach wypożycza samochody bez żadnego pracownika i możesz robić co tylko chcesz.
Między jazda demo a wypożyczeniem jest różnica. Druga sprawa od tak nie wypożyczają chyba że musisz mocno wkręcić im ze chcesz kupić i się dogadasz. Po trzecie mówmy o dobrych dealerach ;-) bo dealerzy którzy sprzedają samochody byle sprzedać bez jakiegokolwiek przygotowania czy bez jakiegokolwiek standardu obsługi( gdzie nie szanują klienta) to jest na pęczki.

Zresztą tak jak napisałem zresztą ty ten że zależy od dealera :-)

Tak z ciekawości co wziąłeś na testy?

I jeszcze jak wypożyczasz to czytaj umowę ;) bo domyślam sie, że nie czytałeś



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daniel23584 » sob sie 15, 2015 21:14

Witam
Nie wiem gdzie zadac takie pytanko a Wy koledzy tutaj znacie sie na autach wiec pewnie bedziecie wiedziec. Passat B5FL TDI 131KM vs Golf IV TDI ALH+ (135KM/310Nm) osiagi beda porownywalne? Bo Passat pewnie bedzie mial bonus od fabryki ale z drugiej str jest ciezszy od mk4


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » ndz sie 16, 2015 00:39

daniel23584 pisze:Witam
Nie wiem gdzie zadac takie pytanko a Wy koledzy tutaj znacie sie na autach wiec pewnie bedziecie wiedziec. Passat B5FL TDI 131KM vs Golf IV TDI ALH+ (135KM/310Nm) osiagi beda porownywalne? Bo Passat pewnie bedzie mial bonus od fabryki ale z drugiej str jest ciezszy od mk4
Trochę mniejsze spalanie średnie (do 0,5l/100), oraz te pół sekundy szybciej do setki.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: deskjet » ndz sie 16, 2015 09:36

daniel23584, ojciec kupil B5fl 131KM, skrzynia 5 (a tam Nm jest chyba troche mniej jak w 6) i porownujac osiagi z moim mk4 golfik troche lepiej jedzie wiec u Cb osiagi beda porownywalne. Pol sek w ta czy w ta nie robi roznicy


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości