***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ja4rqu » wt maja 12, 2015 11:41

jak coś to kolega myśli o sprzedaż swojego e46. Kupił w styczniu od swojego szefa z Niemiec, książka serwisowa chyba do 230 tyś km, teraz ma około 250. 320d 150km touring Nic nie malowane itp. Beż zadnego wkładu, ale chce coś około 25tyś zł. Ona jest z 2005roku. Jeżdziłem tym troche i całkiem przyjemnie się prowadzi takie bmw. Wcześniej miałem okazje jeździć tą chyba 136 konna w dieslu i jest między nimi przepaść. Ale jak bym miał szukać bmki dla siebie to wolałbym e90. Tylko szkoda że konstruktor nie dał wskaźnika temperatury na blat. Można sprawdzić temp w menu ale to lipa.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt maja 12, 2015 11:55

ja4rqu pisze:Tylko szkoda że konstruktor nie dał wskaźnika temperatury na blat. Można sprawdzić temp w menu ale to lipa.
I wnęki na koło zapasowe ;/ Wskaźniki są przy większych silnikach.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

CrazyGirl
_
_
Posty: 134
Rejestracja: śr lis 05, 2014 12:45
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: CrazyGirl » wt maja 12, 2015 14:06

Koledzy zwracam sie do Was z prosba o pomoc. Znajomy chce kupic auto, jakies dynamiczne kombii do 15 tys zl. Myslal nad Passatem b5fl 1.8T tylko nigdy nie mial auta z silnikiem benzynowym tylko diesle i tak sceptycznie do tego podchodzi. Rocznie robi 17tys km wiekszosc poza miastem. Co sadzicie o Passacie 1.8T? Moze jakies inne propozycje?


:satan: ALH: 139KM/311Nm :satan:

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt maja 12, 2015 14:28

CrazyGirl pisze:Co sadzicie o Passacie 1.8T? Moze jakies inne propozycje?
Może diesel? :helm:
Generalnie Passat B5FL to bardzo dobry wybór. Silnik 1.8T też niezły, pod warunkiem, że znajdziesz zdrowy egzemplarz, bo niestety duża część z oferowanych turbo jeździ jak 1.6 :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr maja 13, 2015 08:49

CrazyGirl pisze:Koledzy zwracam sie do Was z prosba o pomoc. Znajomy chce kupic auto, jakies dynamiczne kombii do 15 tys zl. Myslal nad Passatem b5fl 1.8T tylko nigdy nie mial auta z silnikiem benzynowym tylko diesle i tak sceptycznie do tego podchodzi. Rocznie robi 17tys km wiekszosc poza miastem. Co sadzicie o Passacie 1.8T? Moze jakies inne propozycje?
C/E klasa z 3.2 CDI będzie dynamicznie :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
tweety623
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob sie 02, 2014 13:16

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: tweety623 » czw maja 14, 2015 03:08

Witam. Z góry zaznaczę że nie bardzo wiem gdzie konkretnie "wrzucić" problem więc w razie niedogodności proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.
Zaczynając od początku:
Jestem użytkownikiem VW golfa Mk3 w wersji silnikowej 1.9 TDI 1Z 90KM. Niestety auto ma już swoje lata, odpowiedni przebieg (ponad 300 tyś), mimo że nigdy nie nawaliło na drodze wymaga trochę troski, m.in były robione podłoga i progi, sprzęgło, klocki, tarcze, pompa wody z paskami. Trochę to sumując kosztowało dlatego o tym piszę, trafiłem na dość mocno zajechany egzemplarz. Jako że dopiero skończyłem szkołe a auto było kupione za oszczędności, aktualnie jestem bez grosza przy duszy a szykuje się dość sporo wydatków, ponieważ już czas na rozrząd, oleje, filtry, do tego dochodzi ubezpieczenie oraz zawieszenie które już kapituluje a auto zaczyna jeździć jak to się podoba jemu a nie mi :) Ostatnio padł pomysł by klekota sprzedać a w jego miejsce kupić vento , silnik 1.8 z LPG. Cena raczej nie przekroczy 3 tyś. I tu rodzi się pytanie: Czy jestem w stanie trafić coś sensownego w tych pieniądzach, czy przeczekać z nadzieją na pierwsze pieniądze i reanimować klekota? Jakie są główne przykre niespodzianki własnie w tym modelu, z tym silnikiem i instalacją LPG, no i jak odczuwa się przesiadkę na silnik benzynowy bo nie jeździłem żadnym od 2 lat :) Jak dla mnie vento będzie praktyczniejsze , 4 drzwi w miejsce dwóch , spory kufer ale czy jest sens? Prosiłbym o jakąś opinię osób które się przesiadały bądź posiadają oba. Pozdrawiam!


VW Golf Mk3 GT Turbo Grzechotnik :)

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw maja 14, 2015 08:10

Trochę z gatunku "zamienił stryjek siekierkę na kijek"...
Vento faktycznie sporo większy od golfa 3 będzie ale w tym budżecie i rocznikach - będziesz się musiał sporo naszukać żeby trafić coś rozsądnego. Większość będzie w podobnym stanie jak twój obecny golf - czyli dojechane na maksa i każdy chce się tego pozbyć bo trzeba topić kasę.
Oba auta nie są drogie w częściach - zatem wybór należy do ciebie:
- czy topisz powiedzmy 1500zł w to co masz i jeździsz dalej bo wiesz co masz
- czy inwestujesz 3-3,5 tyś zł (z przerejestrowaniem) w wielką niewiadomą i ... i tak topisz kasę w doprowadzenie do porządku i ogarnięcie mechaniczno-techniczne.
Poszukaj tutaj na forum - może trafi się jakaś doinwestowana sztuka od kogoś kto grosza nie szczędził a sprzedaje bo mu się znudził/skończyły pomysły co by tu jeszcze można wymienić :bajer: itp. Bo jak masz szukać na chybił-trafił po jakichś olx`ach - odpuść - kupisz w gorszym stanie niż to co masz obecnie.
I jeszcze słowo o LPG: tak wiekowe auto z gazem zazwyczaj jest sprzedawane bo:
- kończy się homologacja na zbiornik gazowy
- założona instalacja jest w stanie rozkładu, aby ją ogarnąć połowa do wymiany
- nie ma żadnych papierów na instalację i auto nie przejdzie kolejnego przeglądu technicznego


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » czw maja 14, 2015 20:28

Witam kolegów
Bardzo liczę na pomoc z waszej strony :)
Razem z tatą szukamy dla niego samochodu,z racji tego że teraz do roboty będzie dojeżdżał 120 km w jedną stronę trzeba zamienić outlandera 2.0 TDI na coś bardziej ekonomicznego. Autko musi mieć trochę miejsca z racji,że będą nim jeździć 4 dorosłe osoby. Musi być ekonomiczne,ON może być, jeśli PB to żeby dobrze znosił LPG. Tak myślałem coś o autach pokroju VW Passat,skoda octavia. A i dodam że samochodzik musi być co najmniej z 2008 roku. Jakie macie Panowie propozycje ?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw maja 14, 2015 20:36

Octavia będzie dobrym wyborem. Zalezy co tam trafisz w tym roczniku, 101 lub 105KM - oba udane i oszczędne. Przy takich przebiegach obecność DPF to sprawa drugorzędna bo raczej nie bedzie z nim miec problemów ale jakby udało się trafić sztukę bez - będzie jeszcze lepiej.
105KM to BKC i BXE - oba bez DPF, BLS już z DPF


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » czw maja 14, 2015 21:13

Będę starał się nakręcić go na octavie. Właśnie przyszedł mi na myśl jeszcze passek b7 z silnikiem 1.6 TDI 105km. Co o nim myślicie ? Nie powiem,bardzo ładny samochód.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw maja 14, 2015 21:28

sulekmk4 pisze: passek b7 z silnikiem 1.6 TDI 105km.
pod warunkiem że będzie miał w okolicach 100 tyś km przelotu. Jak pod 180 to już tylko 1.9TDI.
Passat to płacenie za nazwę, legendę - skoda nie trzyma ceny - do takiego tyrania tylko skodę.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw maja 14, 2015 22:38

sulekmk4 pisze:Będę starał się nakręcić go na octavie. Właśnie przyszedł mi na myśl jeszcze passek b7 z silnikiem 1.6 TDI 105km. Co o nim myślicie ? Nie powiem,bardzo ładny samochód.
Osobiście nie jeździłem Passatem z tym silnikiem, ale miałem do czynienia z kilkoma Golfami vi variant 1.6 TDI CAY i uważam, że dynamika jest beznadziejna. Mało elastyczny na niskich obrotach do tego kiepsko zestopniowana skrzynia biegów, przełożenia w moim odczuciu zbyt długie, a nie były to wersje bluemotion, które maja ponoć jeszcze dłuższe. Dużo lepiej wypada Astra 4 1.7 CDTI z 6 biegową skrzynia, silnik wystarczająco dynamiczny, fotele wygodne, z tyłu bardzo dużo miejsca jak na ten segment, ponadto mimo kombi stylistycznie robi wrażenie. Decydując się na silnik 2.0 CDTi 160KM łatwiej o dobrze wyposażoną wersje.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw maja 14, 2015 23:12

sulekmk4 pisze:Witam kolegów
Bardzo liczę na pomoc z waszej strony :)
Razem z tatą szukamy dla niego samochodu,z racji tego że teraz do roboty będzie dojeżdżał 120 km w jedną stronę trzeba zamienić outlandera 2.0 TDI na coś bardziej ekonomicznego. Autko musi mieć trochę miejsca z racji,że będą nim jeździć 4 dorosłe osoby. Musi być ekonomiczne,ON może być, jeśli PB to żeby dobrze znosił LPG. Tak myślałem coś o autach pokroju VW Passat,skoda octavia. A i dodam że samochodzik musi być co najmniej z 2008 roku. Jakie macie Panowie propozycje ?
Ile potrzeba koni i jaki budżet. Ekonomiczny, czyli ile ma palić ?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
sulekmk4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: pt sie 09, 2013 00:41
Lokalizacja: CGR

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sulekmk4 » pt maja 15, 2015 01:14

Budżet do tych 40 tyś. Koni zbyt wiele nie musi być,ważne żeby był mało wiele elastyczny,to tata będzie nim jeździł więc dla niego 110 kucy wystarczy nawet. Ekonomiczne spalanie rozumiem tak w granicach 4,4 do 5,6 litra w trasie,outlander w trasie pali 7 litrów,a to na codzienny dojazd do pracy zbyt dużo :)


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości