***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt maja 05, 2015 11:12

kw pisze:passat miał tyle przygód wypadkowych, że z fabrycznego ocynku
chyba szro- cynku ,w paskach nie ma ocynku ,tak jak w golfach iv tak samo nie ma a dużo ludzi sądzi ,że ma ,oczywiscie są w ocynku ale nie które wersje przeznaczone na rynek a raczej państwo tzw mokre wilgotne . sam widziałem golfa II wersje export i był w 90% w ocynku . 100% ocynk i to podwójny był tylko w audi 80 b4 oraz w a4 b5 do 95r pózniej już jakośc blachy spadała . ogólnie w audi jest tylko ocynk ,reszta poprostu ma zwykła blache tylko w wysokiej jakosci


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lg1984 » wt maja 05, 2015 11:42

VW_seller pisze:w paskach nie ma ocynku ,tak jak w golfach iv tak samo nie ma a dużo ludzi sądzi ,że ma
No to mnie zaskoczyles bo myslalem ze mk4 ma ocynk bo tyle leciwych golfow jezdzi i raczej rudej na nich nie ma.



daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daniel23584 » wt maja 05, 2015 11:50

No bo bede potrzebowal zmienic golfa na cos wiekszego, na jakiegos kombiaka raczej w dieslu, chociaz benzyna tez chodzi po glowie. Warunek to min 130KM + ew jakis chip. I tak sie zastanawialem miedzy Paskiem TDI 130KM lub Vectra CDTI 120KM + chip. Chyba ze polecicie cos innego w podobnym budzecie jak Pasek i Vectra?


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt maja 05, 2015 12:00

wiadomo że w VW chipa czy coś lepiej zrobić ,te auta mają spory zapas na MOC.
lg1984 pisze:No to mnie zaskoczyles bo myslalem ze mk4 ma ocynk bo tyle leciwych golfow jezdzi i raczej rudej na nich nie ma
miałem 4 golfy mk4 wszystko diesle rózne roczniki z różnych krajów i żaden nie miał ocynku w 100% na karoserii ,zdarzały się pojedyńcze elementy ,a to że nie widac to po stłuczce jak ktoś dobrze zrobi ,nie będzie nic widać . samo z siebie ruda też nie wychodzi( to nie mk3 gdzie blacha jak dobra to helmut w ten dzień się przyłożył do roboty) chyba ,że ktos zaniedbał to też co innego. jak walony i źle zrobiony ruda zawsze wyjdzie.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt maja 05, 2015 13:46

daniel23584 pisze:. Chyba ze polecicie cos innego w podobnym budzecie jak Pasek i Vectra?
BMW e46 150ps chip na 180-190ps


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt maja 05, 2015 13:49

VW_seller pisze: chyba szro- cynku ,w paskach nie ma ocynku ,tak jak w golfach iv tak samo nie ma a dużo ludzi sądzi ,że ma ,oczywiscie są w ocynku ale nie które wersje przeznaczone na rynek a raczej państwo tzw mokre wilgotne . sam widziałem golfa II wersje export i był w 90% w ocynku . 100% ocynk i to podwójny był tylko w audi 80 b4 oraz w a4 b5 do 95r pózniej już jakośc blachy spadała . ogólnie w audi jest tylko ocynk ,reszta poprostu ma zwykła blache tylko w wysokiej jakosci
Bzdury gadasz.

Golf II nigdy nie był ocynkowany. Sam mam mk2 z 84 roku w którym woda stała - może rok i podłoga jest zdrowiuśka. Ciężko było korki wyrwać bo wiedziały jak uparte w dziewiczej blasze. A dlaczego tak? Bo jest w fabrycznym zabezpieczeniu, które nigdy nei było uszkodzone, nie był naprawiany itp.

Golf IV ma blachy ocynkowane, podobnie praktycznie każdy VW po 2000 roku. Ale to jest nadwozie wykonane z blachy ocynkowanej a nie cynkowane galwanicznie po złożeniu. Później auto idzie w podkład zanurzeniowy - kataforeza. Auto w kąpieli jest obracane aby dostało sie w każde zakamarki. Nadmiar farny jest zmywany wodą.
Po to są korki w podłodze jakby się kto pytał.

MK1/mk2/mk3 nigdy nie były ocynkowane. Mk2 i mk3 na pewno są w kataforezie, raczej też mk1.

To nie Polska, że malowało się maluszka z zewnątrz, profile pozostały niezabezpieczone. Ale gwarancji dawali tylko 6 miesięcy na nadwozie w FSO więc nei było strachu.
Farba trzyma się pod wpływem pola elektrycznego. Takie nadwozie idzie w piec. Następnie po kontroli jest sprawdzane, nakładane są uszczenienia itp oraz masy na podłogę. Po tym idzie w lakier.

Tylko teraz na powłokach zaczęto mocno oszczędzać. Każdy zaoszczędzony litr podkładu, farby to euro skapujące do kieszeni. A na kilka lat wytrzyma.



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt maja 05, 2015 14:02

jhosef pisze:Golf II nigdy nie był ocynkowany. Sam mam mk2 z 84 roku w którym woda stała - może rok i podłoga jest zdrowiuśka. Ciężko było korki wyrwać bo wiedziały jak uparte w dziewiczej blasze. A dlaczego tak? Bo jest w fabrycznym zabezpieczeniu, które nigdy nei było uszkodzone, nie był naprawiany itp.

Golf IV ma blachy ocynkowane, podobnie praktycznie każdy VW po 2000 roku. Ale to jest nadwozie wykonane z blachy ocynkowanej a nie cynkowane galwanicznie po złożeniu.
ile miałes mk2 ? bo mi się przewinęło swoich ze 15 a ile sie robiło to nie zliczone ilosci i w prawie w każdym się patrzało to i tamto i było jak pisałem wyżej . a to że dobrze zabezpieczone to już co innego.

golf iv nie ma żadnych ocynkowanych ( w 100% ocynk) blach tak jak np w audi b5 czy w 80 b4 ,jest to poprostu dobra blacha z jaką tam domieszką i tak jak piszesz jakieś tam cuda zastosowane. .... też sie tego naoglądałem w kraju i za granicą także bzdur nie pisze ,żadne passaty tez nie miały ocynku chociaz to najwyższa półka VW ale audi to najwyższa półka całej produkcji VAG więc musiało być wsadzane wszystko co najlepsze ,audi A8 czy A6 byle wieśniak nie mógł sobie kupić tylko najwieksze szychy to miały jak to było nowe dopiero pózniej każdy mógł mieć np 80-tke bo to taka troche niższa półka co stara a6 czyli 100-tka bo kupa tego była ale szychy już kupowały jeszcze wyższe modele . VW golf to auto typowe dla wieśniaka i do miasta ,taka była myśl producenta.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt maja 05, 2015 14:59

VW_seller pisze:ile miałes mk2 ? bo mi się przewinęło swoich ze 15 a ile sie robiło to nie zliczone ilosci i w prawie w każdym się patrzało to i tamto i było jak pisałem wyżej . a to że dobrze zabezpieczone to już co innego.
Przewinęło mnie nie interesuje. Jedno jest w moich rękach 11 lat, drugie 3.

Oba posiadają wyłącznie fabryczne zabezpieczenie. Np tez z 84 roku nigdy nie był przeze mnie konserwowany. A patrząc na to jak korki siedziały to raczej przez nikogo.

Golf IV ma nadwozie ocynkowane.
Co znaczy w 100%? Bo jeśli myślisz o cynkowaniu ogniowym to cię zmartwię. Żadne nadwozie nie jest w stanie tego wytrzymać.

Jeśli myślisz o ocynkowaniu galwanicznym całego nadwozia po zmontowaniu to Cię zmarwie, teraz chyba już nikt tego nie robi.

Z resztą chyba jesteś zbyt przesadnie pozytywny w stosunku do ocynku. Nawet on ma swoją wytrzymałość, którą roztwory soli znacznie zmniejszają.
VW_seller pisze:audi A8 czy A6 byle wieśniak nie mógł sobie kupić tylko najwieksze szychy to miały jak to było nowe dopiero pózniej każdy mógł mieć np 80-tke bo to taka troche niższa półka co stara a6 czyli 100-tka bo kupa tego była ale szychy już kupowały jeszcze wyższe modele . VW golf to auto typowe dla wieśniaka i do miasta ,taka była myśl producenta.
I tu trochę mylnie odbierasz rynek. Sprzedaż aut luksusowych to ułamek rynku. Kupa kasy jest w autach typowo dla szaraczków.
To szaraczek kupuje auto na lata.
Jak ktoś wywala 500 tysiecy na s-klasę to nie po to aby nim jeździć 10 lat. A utrata wartości aut luksusowych jest ogromna.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt maja 05, 2015 19:19

Pamiętam katalog octavii I, gdzie było wyraźnie napisane, że posiada ocynkowane nadwozie, więc nie wiem czemu golf miałby nie mieć.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr maja 06, 2015 22:32

Panowie - powiedzcie mi czy warto się jeszcze pakować w Passata kombi B5FL z 1.9TDI ostatnie wydania, 04-05 rok ??
Do wyboru motory od 101 do 130KM, 2WD, 4WD itp. ?
Najlepiej jeszcze automat - dobry i trwały - co najmniej tak dobry jak 722.6 Mercedesa :bigok:

Rynku polskiego praktycznie nie biorę pod uwagę - se liczniki po-cofali to się się nimi nażrą. Ale przeraziła mnie liczba stron 8 !!! jak zaznaczyłem pow. dane na allegro. Tego jest jak psów... obawiam się że to już stało się prawie niesprzedawalne a za 2-3 lata będą stały pod co drugim płotem z zatknięta kartką "ODDAM ZA BEZCEN" :hehe:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychu195 » śr maja 06, 2015 22:53

Piasek, jak chcesz długo jeździć to tak. Jak na chwile to cenowo już leci na łeb na szyje. Co by nie było auto od 1996 roku na rynku.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw maja 07, 2015 06:31

Piasek pisze:Panowie - powiedzcie mi czy warto się jeszcze pakować w Passata kombi B5FL z 1.9TDI ostatnie wydania, 04-05 rok ??
Pewnie że tak! To całkiem udane, przestronne i niezawodne auto. Z wyglądu może szału nie robi, ale wygląda dobrze i co najważniejsze, nawet za kilka lat będzie wyglądał równie dobrze. Ot spokojna, stonowana sylwetka. Do tego masz wzorowe w zasadzie zabezpieczenie antykorozyjne (oczywiście w tych niebitych, których pewnie jest 1% w ogłoszeniach.
Piasek pisze:Do wyboru motory od 101 do 130KM, 2WD, 4WD itp. ?
Zależy co Ci potrzebne, w sensie napędu. Bo 101, czy 130KM - oba świetne. Miałem i złego słowa nie powiem. Oba dynamiczne, nawet ten 101KM. Do tego ekonomiczne. Dość ciche jak na klekota, bardzo elastyczne silniki. 101KM był bardziej ekonomiczny - u mnie średnio palił 5,4. 130KM za spalał równo litr więcej. Który bym polecił? Oba - pod warunkiem, że będzie zadbany i zdrowy silnik, bo miałem okazję jeździć kilkoma 130-konnymi, które jechały gorzej niż mój 101-konny.
Co do napędu - jeśli Ci nie potrzebny 4WD, to nie ma sensu na siłę się pchać, choć przy silniku 130-konnym taki napęd ma sens, bo moc będzie miała jak być w pełni przenoszona na asfalt. U mnie w deszczu, na pierwszych trzech biegach, ASR się nie nudził przy mocniejszym wciśnięciu gazu :)
Piasek pisze:Najlepiej jeszcze automat - dobry i trwały - co najmniej tak dobry jak 722.6 Mercedesa :bigok:
Jesteś pewien? Ja do końca nie jestem przekonany, ale może się mylę.
Piasek pisze:Rynku polskiego praktycznie nie biorę pod uwagę - se liczniki po-cofali to się się nimi nażrą. Ale przeraziła mnie liczba stron 8 !!! jak zaznaczyłem pow. dane na allegro. Tego jest jak psów... obawiam się że to już stało się prawie niesprzedawalne a za 2-3 lata będą stały pod co drugim płotem z zatknięta kartką "ODDAM ZA BEZCEN" :hehe:
Ceny B5FL lecą na łeb - nierzadko już są tańsze od B5, nie wiedzieć czemu. Ale to plus - tanio kupisz, a poniżej pewnego poziomu ceny nie spadną. Ja bym jednak nie odrzucał aut z PL, bo wybór jest tak duży, że i tu znajdziesz ciekawe, dobre auto, często w cenie niższej niż na zachodzie.
krzychu195 pisze:o by nie było auto od 1996 roku na rynku.
To świadczy, że to dopracowana i solidna konstrukcja, którą tyle lat wytwarzali.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw maja 07, 2015 08:38

herbu pisze:
Piasek pisze:Panowie - powiedzcie mi czy warto się jeszcze pakować w Passata kombi B5FL z 1.9TDI ostatnie wydania, 04-05 rok ??
Pewnie że tak! To całkiem udane, przestronne i niezawodne auto. Z wyglądu może szału nie robi, ale wygląda dobrze i co najważniejsze, nawet za kilka lat będzie wyglądał równie dobrze. Ot spokojna, stonowana sylwetka. Do tego masz wzorowe w zasadzie zabezpieczenie antykorozyjne (oczywiście w tych niebitych, których pewnie jest 1% w ogłoszeniach.
Piasek pisze:Do wyboru motory od 101 do 130KM, 2WD, 4WD itp. ?
Zależy co Ci potrzebne, w sensie napędu. Bo 101, czy 130KM - oba świetne. Miałem i złego słowa nie powiem. Oba dynamiczne, nawet ten 101KM. Do tego ekonomiczne. Dość ciche jak na klekota, bardzo elastyczne silniki. 101KM był bardziej ekonomiczny - u mnie średnio palił 5,4. 130KM za spalał równo litr więcej. Który bym polecił? Oba - pod warunkiem, że będzie zadbany i zdrowy silnik, bo miałem okazję jeździć kilkoma 130-konnymi, które jechały gorzej niż mój 101-konny.
Co do napędu - jeśli Ci nie potrzebny 4WD, to nie ma sensu na siłę się pchać, choć przy silniku 130-konnym taki napęd ma sens, bo moc będzie miała jak być w pełni przenoszona na asfalt. U mnie w deszczu, na pierwszych trzech biegach, ASR się nie nudził przy mocniejszym wciśnięciu gazu :)
Piasek pisze:Najlepiej jeszcze automat - dobry i trwały - co najmniej tak dobry jak 722.6 Mercedesa :bigok:
Jesteś pewien? Ja do końca nie jestem przekonany, ale może się mylę.
Piasek pisze:Rynku polskiego praktycznie nie biorę pod uwagę - se liczniki po-cofali to się się nimi nażrą. Ale przeraziła mnie liczba stron 8 !!! jak zaznaczyłem pow. dane na allegro. Tego jest jak psów... obawiam się że to już stało się prawie niesprzedawalne a za 2-3 lata będą stały pod co drugim płotem z zatknięta kartką "ODDAM ZA BEZCEN" :hehe:
Ceny B5FL lecą na łeb - nierzadko już są tańsze od B5, nie wiedzieć czemu. Ale to plus - tanio kupisz, a poniżej pewnego poziomu ceny nie spadną. Ja bym jednak nie odrzucał aut z PL, bo wybór jest tak duży, że i tu znajdziesz ciekawe, dobre auto, często w cenie niższej niż na zachodzie.
krzychu195 pisze:o by nie było auto od 1996 roku na rynku.
To świadczy, że to dopracowana i solidna konstrukcja, którą tyle lat wytwarzali.
Moim zdaniem nie ma sensu pakować się w żadne modele FL - kupujesz podpicowany rocznik modelowy 1996 za cenę auta z 2003


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: berthold61 » czw maja 07, 2015 08:46

kw pisze:Pamiętam katalog octavii I, gdzie było wyraźnie napisane, że posiada ocynkowane nadwozie, więc nie wiem czemu golf miałby nie mieć.

no na ten temat to szło by podyskutować , mam octavię kupioną przez brata z 2000 roku salon PL 189 tys ori przebieg non stop garażowana do ostatnich 3 lat wstecz ale stan blacharki o dziwo jest gorszy niż budżetowego auta za grosze czyli hundaja atosa od mojej żony po 5 właścicielach ,nie wiem dlaczego tak jest ale octavia w swoim czasie brat płacił 81500 zł a hundaj atos kosztował chyba 28 tys pewnie garażu nigdy nie widział a rdzy nie ma ani grama ot tak to się dzisiaj robi .


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości