***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt mar 01, 2013 13:16

dzabus pisze:Tak też myślałem ale myślę że PD nie powinno być czymś gorszym i warto kupić 1.9tdi na PD. Chociaż powiem szczerze, że te 105KM trochę słabo mi się wydaje. Pożyjemy zobaczymy :) Dzięki za pomoc :)
to solidny i trwały silnik pod warunkiem że ktoś dbał, zresztą każdy zaniedbany silnik będzie sprawiał problemy, jeśli 105 koni tobie mało to zawsze możesz dać mu program na 140 ps, druga sprawa jest taka że zadbany egzemplarz na hamowni często "wypluwa" moc w zakresie 115-120 koni



dzabus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 07, 2009 22:09
Lokalizacja: Strzelno

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dzabus » pt mar 01, 2013 13:28

No właśnie pytanie czy zadbany. Będę kupował w Niemczech. Namiar mam na samochody po lizingu z udokumentowanym serwisem i przeglądem z wymianą rozrządu więc teoretycznie powinno być dobrze, ale niepewność jest zawsze. Ten konkretny model co sobie upatrzyłem to robił jakieś 46tys. km rocznie. Niby przy przebiegu 163tys. km miał przegląd z wymianą rozrządu (ciekawe czy całego, czy tylko pasek wymieniali :-( No i prawdopodobnie jeździł tylko po autostradach co daje plusa :)
Może i 105KM nie jest to mało biorąc pod uwagę, że bujałem się Golfem III 1.4 w benzynie :goof: Obawy moje są związane z tym, że jednak trochę kasy muszę wyłożyć więc wiadomo o co chodzi. No ale z samochodami tak to już jest. Trzeba trochę zaryzykować żeby się przekonać. Jestem dobrej myśli :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt mar 01, 2013 13:45

dzabus pisze: Ten konkretny model co sobie upatrzyłem to robił jakieś 46tys. km rocznie.
to mało robił, po leasingowe są serwisowane więc powinno być dobrze
Niby przy przebiegu 163tys. km miał przegląd z wymianą rozrządu (ciekawe czy całego, czy tylko pasek wymieniali :-( No i prawdopodobnie jeździł tylko po autostradach co daje plusa :)
w DE i Belgii wymieniają z reguły komplet rozrządu tj. pasek napinacz i rolka prowadząca bez pompy wody, do tego wymieniają pasek PK natomiast pompę wody wymieniają z reguły co drugą wymianę rozrządu, taką mają praktykę, zależy jaki rocznik i jaki kod silnika, np. w BLS po 2006 czy 07 roku rozrząd wymieniają po 150 tyś km więc powinien być po wymianie, w niektórych motorach wymienia się po 120 tyś km



daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daszma2 » sob mar 02, 2013 18:46

Witam,

Mam pytanie koleżanka szuka auta do 16-17tys. Jeździ głównie po mieście więc najlepiej aby to była jakaś oszczędna benzyna. Rok produkcji minimum 2002. Co byście polecali?
Z góry dzięki Dzięki :)
Ostatnio zmieniony pn mar 04, 2013 17:24 przez daszma2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob mar 02, 2013 19:07

rozumiem że pytasz o Golfa, o Mk5 możesz zapomnieć natomiast Mk4 1.4 czy 1.6 Pb można się pokusić o dość ładnego w tej kasie



daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daszma2 » ndz mar 03, 2013 11:28

Nie musi być to golf, chodzi o to jakie auto najlepiej spełniałoby te kryteria. Wiem, że Toyota Yaris byłaby odpowiednia, ale zastanawiam się jakie inne auta można by polecić.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dominik7 » pn mar 04, 2013 00:22

daszma2 pisze:Witam,

Mam pytanie koleżanka szuka auta do 16tys. Jeździ głównie po mieście więc najlepiej aby to była jakaś oszczędna benzyna. Rok produkcji minimum 2002. Co byście polecali?
Z góry dzięki Dzięki :)

Corsa C ( za tę kasę to w sumie jaką tylko wersję chcesz ), albo Polo 9n.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

dzabus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr paź 07, 2009 22:09
Lokalizacja: Strzelno

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dzabus » pn mar 04, 2013 15:50

doggie pisze:
dzabus pisze: Ten konkretny model co sobie upatrzyłem to robił jakieś 46tys. km rocznie.
to mało robił, po leasingowe są serwisowane więc powinno być dobrze
Niby przy przebiegu 163tys. km miał przegląd z wymianą rozrządu (ciekawe czy całego, czy tylko pasek wymieniali :-( No i prawdopodobnie jeździł tylko po autostradach co daje plusa :)
w DE i Belgii wymieniają z reguły komplet rozrządu tj. pasek napinacz i rolka prowadząca bez pompy wody, do tego wymieniają pasek PK natomiast pompę wody wymieniają z reguły co drugą wymianę rozrządu, taką mają praktykę, zależy jaki rocznik i jaki kod silnika, np. w BLS po 2006 czy 07 roku rozrząd wymieniają po 150 tyś km więc powinien być po wymianie, w niektórych motorach wymienia się po 120 tyś km
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie Golfa Varianta 1.9tdi 105KM. Mianowicie występują dwie wersje: Bluemotion i zwykłe PD i tutaj też nie wiem czy te wszystkie mity związane z Bluemotion są prawdą (mułowaty, bardziej skomplikowany itd.) Teoretycznie Bluemotion powinien mniej palić ale czy warto dla 1 litra kupować ten model silnika? Interesują mnie też wrażenia z jazdy bo podobno Bluemotion dłużej się rozpędza i w zasadzie czemu ma to służyć? Jeżeli ktoś miałby jakąś wiedzę na ten temat to będę wdzięczny. :popcorn:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn mar 04, 2013 16:05

bluemotion to głównie pakiet aerodynamiczny i opony o niskim oporze toczenia oraz inna skrzynia biegów z dłuższymi przełożeniami, silniki te same, jak dla mnie nie ma różnicy jaki, liczy się stan



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: marmi m » wt mar 05, 2013 01:40

dzabus pisze:czy te wszystkie mity związane z Bluemotion są prawdą (mułowaty, bardziej skomplikowany itd.) Teoretycznie Bluemotion powinien mniej palić
silniki są identiko i niczym się nie różnią, poza tym że zawsze jest DPF, różnica jest w skrzyni biegów, są dłuższe przełożenia i to czuć podczas jazdy, ja akurat mam 2.0TDI BM, co do spalania pali mało spokojnie przy jeździe 120-130km/h potrafi spalić niecałe 5l...

Mułowaty jest odrobinkę bardziej od normalnego ale to wina skrzyni...

Zaleta BM jest zawieszenie bo jest niższe od serii, chyba ma zawieszenie takie jak gti, do tego dodatkowe osłony pod spodem poprawiające aerodynamikę, no i opony o obniżonych oporach, ale opony mało w którym używanym jeszcze takie są a i tak nie nadają się do jazdy...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

daszma2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw gru 30, 2010 11:52
Lokalizacja: Cieszyn

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daszma2 » śr mar 06, 2013 22:37

A co myślicie o renault clio III bądź o fordzie fiesta 6? Można znaleźć coś sensownego do tych 16-17 tys?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » śr mar 06, 2013 23:12

Ja miałem od siebie dorzucić właśnie fiestę - jeszcze młode to nie rdzewieje, no i z silnikiem 1.25 od yamahy jest całkiem fajnym wyborem.


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » czw mar 07, 2013 10:07

1.25... Moja teściowa ma to w mk7. Ogólnie to nie jedzie. Ma wersję 80 KM. Próbowałem znaleźć tajne informacje przy jakich obrotach ma tą moc to nie było łatwo na stronie Forda to odkryć. Ktoś kiedys na forum Firesty bodajże wrzucił wykres. Owszem ma te 80 koni ale w czerwonym polu obrotomierza.
Na kołach jest 57 koni. W zakresie użytecznym na co dzień obrotomierza to ma od 20 koni przy 2000 obrotów do około 55 przy 4000.

Z jazdy mogę powiedzieć, że to nie jedzie absolutnie. Aby wciagnać się na górkę morenową w Gdańsku trzeba było molestować pedał gazu. Na spalanie teściowa nie narzeka ale precyzyjnie nie podała.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » czw mar 07, 2013 12:46

lepszym rozwiązaniem jest 1.4 TDCi /HDI od PSA/ 68ps bez FAP lub 70ps z FAP, z racji iż ostatnio tym jechałem to muszę powiedzieć że w miarę przyjemnie się tym jeździ przy mega niskim spalaniu w trasie poniżej 4 litrów



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości