SWAP hamulców tył MK7 z 272 mm na 300 mm

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

Awatar użytkownika
Misiek_ol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: ndz lip 17, 2016 15:06
Lokalizacja: Olsztyn

SWAP hamulców tył MK7 z 272 mm na 300 mm

Post autor: Misiek_ol » ndz kwie 19, 2020 18:17

Koledzy, potrzebuje waszej pomocy.
Jestem po udanym przeszczepie przedniego zestawu hamulców z tarczy o średnicy 288 mm na tarczę 312 mm. Wykorzystałem do tego przednie zaciski z Golf 7 GTI, wiadomo tarcza, osłona tarczy i klocki hamulcowe. Ponieważ wyszło bardzo fajnie, odczuwalna poprawa jakości hamowania i do tego zmiana wizualna, postawiłem nie spoczywać na laurach i zabrać się za tył. Fabrycznie mam tarczę 272 mm. Zakupiłem tylne czerwone zaciski z GTI, tarczę 300 mm wraz z osłoną i klockami hamulcowymi – czyli zestaw analogiczny jak przód.
Wizyta u mechanika, rozbieramy jedną stronę i niespodzianka – mój fabryczny zacisk jest identyczny jak ten z GTI, przez co nic nie pasuje do większej tarczy. Złożyliśmy wszystko z powrotem i mam zagwozdkę – gdzie popełniłem błąd ??

Czy kupiłem złe zaciski, może jarzma winienem kupić inne ?? Czy ktoś przerabiał już ten temat i może pomóc ?? W ostateczności założę nowe czerwone zaciski pod tarczę 272 mm ale nie taki był cel całej zabawy.



xlukasz12345x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: sob kwie 07, 2018 08:44
Auto: Volkswagen Golf

Re: SWAP hamulców tył MK7 z 272 mm na 300 mm

Post autor: xlukasz12345x » wt sty 12, 2021 19:47

Witam mam pytanie od czego zależy ilość otworów w tarczy hamulcowej ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości