MK6 GTI chiptuning

Forum techniczne związane z silnikami TSI/TFSI

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, Borys, VIP

carefree81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 09, 2016 03:08

MK6 GTI chiptuning

Post autor: carefree81 » sob sty 09, 2016 05:51

Witam, jestem tu nowy. Zaczne od tego, ze ostatnio moj znajomy zrobil w Jeepie 2.5 turbo diesel chiptuning. Kupil interface i wgral soft z jakiegos forum. Jeep ma wieksza moc i ogolnie lepiej dziala.
Tak jak w tytule napisalem, mam WV golfa GTI z 2011 roku. Mieszkam w USA. przebieg ok 70000 km. Czy ktos tu zrobil sam chiptuning w swoim WV. Jaki interface potrzebuje do tego i czy posiadacie jakies sensowne firmware? Zamierzam zostawic oryginalny wydech (moze zmienie w przyszlosci, jesli spodoba mi sie to), intake jest takze oryginalny, ale filtr mam wlozony K&N. W USA slyszalem o dwoch firmach, ktore tuninguja VW. To Unitronic i APR. W obu stage 1+ daje ok 50HP wiecej. Na dzien dzisiejszy nie chce robic nic nadzwyczajnego, powiedzmy ok 60KM i 100Nm wiecej.



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Re: MK6 GTI chiptuning

Post autor: golfer_1984 » sob sty 09, 2016 13:07

carefree81 pisze:Witam, jestem tu nowy. Zaczne od tego, ze ostatnio moj znajomy zrobil w Jeepie 2.5 turbo diesel chiptuning. Kupil interface i wgral soft z jakiegos forum. Jeep ma wieksza moc i ogolnie lepiej dziala.
Tak jak w tytule napisalem, mam WV golfa GTI z 2011 roku. Mieszkam w USA. przebieg ok 70000 km. Czy ktos tu zrobil sam chiptuning w swoim WV. Jaki interface potrzebuje do tego i czy posiadacie jakies sensowne firmware? Zamierzam zostawic oryginalny wydech (moze zmienie w przyszlosci, jesli spodoba mi sie to), intake jest takze oryginalny, ale filtr mam wlozony K&N. W USA slyszalem o dwoch firmach, ktore tuninguja VW. To Unitronic i APR. W obu stage 1+ daje ok 50HP wiecej. Na dzien dzisiejszy nie chce robic nic nadzwyczajnego, powiedzmy ok 60KM i 100Nm wiecej.
To podjedź do którejś firmy i zrób Stage 1 a nie samemu chcesz wgrywać :rotfl:



carefree81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 09, 2016 03:08

Re: MK6 GTI chiptuning

Post autor: carefree81 » sob sty 09, 2016 17:22

golfer_1984 pisze:To podjedź do którejś firmy i zrób Stage 1 a nie samemu chcesz wgrywać :rotfl:
A musze miec niesamowita wiedze i doswiadczenie tak jak ty, zeby to zrobic samemu? Jesli moglbym to zrobic sam $600 zostaje w kieszeni. Zrobilem wiele rzeczy w zyciu, za ktore inni nie chcieli sie zabierac, to jest kolejna.
Jakies inne podpowiedzi, bez glupich komentarzy?



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

MK6 GTI chiptuning

Post autor: darwaz » sob sty 09, 2016 18:27

Tak kolego. Żeby dobrze zrobić Chip tuning w sterowniku med17 golfa mk6 musisz mieć ogromną wiedzę i doświadczenie. Jeep 2.5tdi ma sterownik edc15, najbanalniejszy sterownik jaki istnieje. Dlatego do jeepa da się znaleźć gotowe wsady bo każdy kto zaczyna zabawę w chip tuning robi tego typu sterowniki i dzieli się swoimi wypocinami na forach. Jak już taka osoba która zaczynała od sterownika który ma już 20 lat nauczy się pisać programy na nowsze sterowniki to przestaje się nimi dzielić w internecie bo ta zabawa stała się jego pracą za którą utrzymuje rodzinę. Nie znajdziesz gotowego programu na med17, a jeśli nawet znajdziesz to go nie wgrywaj bo ryzykujesz zniszczenie silnika.



carefree81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 09, 2016 03:08

Re: MK6 GTI chiptuning

Post autor: carefree81 » sob sty 09, 2016 18:46

OK. Dziekuje za twoja odpowiedz. W takim razie bede zmuszony zaplacic, moze i nawet dzisiaj.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

MK6 GTI chiptuning

Post autor: darwaz » sob sty 09, 2016 19:10

Zapłać i się ciesz mocą. Na pewno będziesz zadowolony, a koszt nie taki ogromny.

Z innej beczki.
carefree81 pisze:W USA slyszalem o dwoch firmach, ktore tuninguja VW
2 firmach? poważnie? Rynku w USA nie zgłębiałem, ale że 2 firmy? Jak w samej Warszawie jest pińcet :) Nawet tych dobrych tunerów jest kilka razy więcej niż 2 sztuki.



carefree81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 09, 2016 03:08

MK6 GTI chiptuning

Post autor: carefree81 » ndz sty 10, 2016 02:39

Moze i jest wiecej. Najpopularniejsze to APR i Unitronic. To sa firmy, ktorych nie trzeba za bardzo szukac.
Wybralem APR (260 KM i 390Nm).



ODPOWIEDZ

Wróć do „TSI/TFSI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości