Jak wymontowac deske rozdzielcza?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

scoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 01, 2008 23:53
Lokalizacja: wwa

Jak wymontowac deske rozdzielcza?

Post autor: scoofer » śr paź 08, 2008 01:03

koledzy powiedzcie gdzie sa sruby do deski rozdzielczej musze wymienic nagrzewnice a mam klime i trzeba zdiac deche.....chodzi mi o te na podszybiu inne mam odkrecone a tam cos trzyma....
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 09:45 przez scoofer, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr paź 08, 2008 01:10

tam są 2 śruby !!
otwórz maske
wyciągnij ten plastik z podszybia
śruby są na kluczyk 10
jak wsadzisz ręke to powinieneś wyczuć spokojnie !! bo zobaczyć to je raczej ciężko będzie ale da sie wyczuć pod ręką
łatwiej jest znaleźć tą od strony pasażera bo nie przeszkadza mechanizm wycieraczek :D



scoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 01, 2008 23:53
Lokalizacja: wwa

Post autor: scoofer » śr paź 08, 2008 07:54

:) rozbebeszylem juz prawie wszystko zostaly te 2 śruby .czy jak zdejme deske to nagrzewnica wyjdzie do gory?>mam wersje z klimą.bo od dolu nie da rady



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr paź 08, 2008 08:56

Nie wyjdzie bo musisz całą konsole nagrzewnicy odkręcić i odsunąć od grodzi. Wtedy przeciśniesz sobie króćce. Inaczej je poobrywasz lub nie wyjmiesz.



scoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 01, 2008 23:53
Lokalizacja: wwa

Post autor: scoofer » śr paź 08, 2008 08:58

czyli jak mam to zrobic? zdiac deske i co dalej??



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr paź 08, 2008 09:15

no nagrzewnica jest przykręcona do gordzi/ sciany gordziowej silnika
od stroy silnika wystają takie 3(w wersji bewz klimy) długie śruby i to trzeba odkręcić a także odpiąć wężę chłodzące od nagrzewnicy



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » śr paź 08, 2008 09:40

Nie trzeba zdejmować deski, żeby wymienić nagrzewnicę :pub:

Tu masz fotoporadę kolegi

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129364

albo
Odkrecasz konsole srodkowa, polke pod decha u kierowcy i pasazera. Nastepnie demontujesz srodkowe kratki nawiewu. Otwierasz maske, odrecasz dwie nakretki ktore widac zaraz pod wezami idacymi do nagrzewnicy (sa po przekatnej). Odczepiasz cybanty ktore sa na wezach tak aby je odczepic od nagrzewnicy. Wracasz do srodka auta, odczepiasz tunel idacy z wiatraka do obudowy nagrzewnicy (na takich zatrzaskach), odkrecasz frontowa obudowe nagrzewnicy (kilka srubek w glowka na srubokret krzyzakowy + takie plastikowe nakretki chyba na “10″). Nastepnie powoli ciagniesz do siebie pozostala czesc obudowy. Gdy to masz to nagrzewnica wyjedzie jak z szuflady do gory. Tyle. Wlozyc nowa o poskladac w odwrotnej kolejnosci.
Ostatnio zmieniony śr paź 08, 2008 09:48 przez wachelo, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr paź 08, 2008 09:49

wachelo pisze:Nie trzeba zdejmować deski, żeby wymienić nagrzewnicę :pub:

Tu masz fotoporadę kolegi

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=129364

albo
Odkrecasz konsole srodkowa, polke pod decha u kierowcy i pasazera. Nastepnie demontujesz srodkowe kratki nawiewu. Otwierasz maske, odrecasz dwie nakretki ktore widac zaraz pod wezami idacymi do nagrzewnicy (sa po przekatnej). Odczepiasz cybanty ktore sa na wezach tak aby je odczepic od nagrzewnicy. Wracasz do srodka auta, odczepiasz tunel idacy z wiatraka do obudowy nagrzewnicy (na takich zatrzaskach), odkrecasz frontowa obudowe nagrzewnicy (kilka srubek w glowka na srubokret krzyzakowy + takie plastikowe nakretki chyba na “10″). Nastepnie powoli ciagniesz do siebie pozostala czesc obudowy. Gdy to masz to nagrzewnica wyjedzie jak z szuflady do gory. Tyle. Wlozyc nowa o poskladac w odwrotnej kolejnosci.
Masz klime, że znasz się ???? Bez klimy to i może by dało radę, ale i tak zapiąć spinki od strony grodzi jest ciężko. Obudowa nagrzewnic klimy to inna bajka. :pub:
:pub:



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » śr paź 08, 2008 09:56

TAZ, Mam klimę, ale nie doczytałem posta, że chodzi o wersję z klimą :blush:



scoofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 01, 2008 23:53
Lokalizacja: wwa

??

Post autor: scoofer » śr paź 08, 2008 14:53

To niech mi ktos wkoncu napisze jak wybebrac tą nagrzewnice w wersii z klimatyzacja...stanalem w momencie zdejmowania deski..



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr paź 08, 2008 15:17

Tak jak jest napisane wyżej. Czytaj ze zrozumieniem to będziesz wiedział o co chodzi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości