po odpaleniu swieci kontrolka ladowania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

po odpaleniu swieci kontrolka ladowania

Post autor: marian__ » ndz lip 29, 2007 22:18

mam taki problem iz jak odpale auto to mi sie swieci kontrolka ladowania dopiero jak dodam gazu to zgasnie a jak przyjde 1 go odpalic np dzis rano to ciezko zapala za pierwszym razem i radio sie wylacza i po chwili zaskoczy. a i jak temp silnika jest 90 zatrzymam sie zgasze go i pozniej sprobuje go odpalic to czasem wogole nie kreci. co to moze byc za przyczyna ??



Awatar użytkownika
Golfiarz217
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: śr mar 28, 2007 10:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Golfiarz217 » ndz lip 29, 2007 22:25

marian__, alternator słabo ładuje. Możliwe ,że masz szczotki do wymiany.
wymiana łożysk oraz szczotek w alternatorze kosztowała mnie jakieś 70 pare złotych.
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2007 22:40 przez Golfiarz217, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2 1.6 D , 87r był....
MK3 1.8+LPG , 92r był....
Audi 80 B4 2.0 91r była....
MK4 1.4 16v 98r. jest...

Awatar użytkownika
driVWer
Forum Master
Forum Master
Posty: 1564
Rejestracja: pn lip 23, 2007 18:58
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Kontakt:

Post autor: driVWer » ndz lip 29, 2007 22:28

marian__ pisze:pierwszym razem i radio sie wylacza i po chwili zaskoczy
to normalne że jak włączysz radio a następnie uruchomisz silnik to radio na chwile sie wyłączy


Moja golfina mk2 GT SPECIAL 1.8RP: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=356964&start=0

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » ndz lip 29, 2007 23:56

Witam
Radio ma prawo sie na chwile wyłaczyc gdyz rozrusznik pozera mnowstwo pradu na rozruch. Spoko u mnie tez przygasa jak odpalam. A co do szczotek to nie jestem pewnien raczej to nie to. U mnie tez ostatnio po odpaleniu swicila sie kontrolka tak z 10 sek. potem gasła. PRoblem zniknal po 2 tygodniach wiec nie wiem co bylo przyczyna. Moze sprawdz i ewentualnie przeczysc wtyczki i przewody od akumukatora do alternatora. Aha i wez przeczysc mase jest przykrecona sruba 13mm lub 15mm na silniku. apier scierny i zakrec bo moja byla juz pokryta zielonym nalotem(i napoewno przewonidtwo bylo gorsze
)
Pozdro


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lip 30, 2007 05:13

marian__, sprawdzenie szczotek to 10minut roboty. Odkręć reg. napięcia i masz na wierzchu. Minimalna długość szczotek to 5mm. Jeśli są za krótkie to możesz wymienić cały reg.(prostsze ale droższe) lub same szczotki (więcej roboty, ale taniej)
Regulator jest z tyłu alternatora, przykręcony dwoma śrubkami, takie "coś okręgłe na plastyku". Mowa o altku boscha.



Robbie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw paź 05, 2006 12:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Robbie » pn lip 30, 2007 08:56

Spróbuj sprawdzić napiecie na akumulatorze przed i po zapaleniu powinno być gdzieś o 2 V więcej, jak nie to nie ładuje alternator. Kiedyś miałem podobnie w MK2 i się okazało, że to przewód masy silnika był zasniedziały.



enter85

Post autor: enter85 » wt lip 31, 2007 21:21

Hej

Ja z podobnym problemem jak w temacie. Wymieniłem pasek klinowy, szczotki regulatora napięcia w alternatorze oraz sam akumulator ( poprzedni padł całkowicie). Pomimo tych zabiegów nadal na niskich obrotach świeci mi sie kontrolka ładowania. Jakieś sugestie ? Z góry dzięki za pomoc. Czy czeka mnie wymiana alternatora ?



Awatar użytkownika
Fx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 02, 2007 16:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fx » pt sie 10, 2007 08:57

driVWer pisze:
marian__ pisze:pierwszym razem i radio sie wylacza i po chwili zaskoczy
to normalne że jak włączysz radio a następnie uruchomisz silnik to radio na chwile sie wyłączy
Witam no wlasnie nie w kazdym radyjku itp. ja mam akurat takie ze po przekreceniu kluczyka na rozruch nie wylacza sie ... i czasami nie slysze czy sie odpalil silnik czy nie :P za to nawiew wylacza sie do czasu odpalenia silnika ... :)
enter85 pisze:Hej

Ja z podobnym problemem jak w temacie. Wymieniłem pasek klinowy, szczotki regulatora napięcia w alternatorze oraz sam akumulator ( poprzedni padł całkowicie). Pomimo tych zabiegów nadal na niskich obrotach świeci mi sie kontrolka ładowania. Jakieś sugestie ? Z góry dzięki za pomoc. Czy czeka mnie wymiana alternatora ?
a sprawdzales czy nie masz jakiegos ubytku mocy zwarcie w instalacji czy cos takiego ?
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 08:59 przez Fx, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://img.userbars.pl/49/9637.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości