mk3 1,8 abs obd 1 czy obd 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marjan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 17, 2005 20:48
Kontakt:

mk3 1,8 abs obd 1 czy obd 2

Post autor: marjan » sob mar 17, 2007 11:27

witam
jak w temacie chciałbym kupic interfejs zebym mógł sobie zdiagnozowac kilka rzeczy, natomiast nie wiem czy u mnie jest obd 1 czy obd 2 jak to mogę sprawdzic gdzie jest wtyk ??



Awatar użytkownika
LUSKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:43
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: LUSKA » sob mar 17, 2007 14:02

Złącze diagnostyczne w starszych modelach do roku 93 to:
typ OBD 1 (lub 2*2) -znajduje się pod pokrętłami nawiewu, pod zaślepkami(koło włącznika ogrzewania szyby-pod kwadratową zaslepką).Są to dwie wtyczki po 2 piny
natomiast w nowszych po 93 roku:
typ OBD 2 znajduje się w środkowej konsoli pod pokrętłami nawiewu, pod zaślepką po prawej stronie ( nad zapalniczką).Jest to kostka a`la eurozłącze.



Awatar użytkownika
dav81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:50
Lokalizacja: Racibórz Śląskie

Post autor: dav81 » sob mar 17, 2007 23:14

typ OBD 1 (lub 2*2) -znajduje się pod pokrętłami nawiewu, pod zaślepkami(koło włącznika ogrzewania szyby-pod kwadratową zaslepką).Są to dwie wtyczki po 2 piny
natomiast w nowszych po 93 roku:
typ OBD 2 znajduje się w środkowej



:rotfl: No niezgodze się z tym ponieważ różnica pomiędzy OBD 1 i OBD 2 nie polega na róznicy kostek tylko na zastosowanym w sterowniku kodowania błędów. OBD2 jest bardziej zaawansowane i mozna by się pokusić o stwierdzenie ``mądżejsze, inteligętniejsze w rozpoznawaniu uszkodzenia`` , a złączem nie różni się od OBD 1 , owszem dwie wtyczki po 2 piny występowały ale puźniej zastąpiono je wg. normy ISO, która miała to zestandaryzować złącze diagnostyczne. Sprawdź sobie na VAG`u czy twóje autko jest zgodne ze standardem OBD1 lub OBD2. Z tym ze tyle co wiem to OBD2 weszło w życie dopiero po `98 roku :rotfl:


Jak pomogłem to wiesz co zrobić!!!



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » sob mar 17, 2007 23:48

dav81 pisze:Sprawdź sobie na VAG`
No teraz to pojechałeś, kolega pyta gdzie i jakie jest złącze żeby kupić fejsa, a każesz mu sprawdzić przez podłączenie :P

A po co te: :rotfl: co w tym śmiesznego? Przecież każdy może jeździć, nie musząc znać jego złącz diagnostycznych.

Jeśli wyśmiewasz się z wypowiedzi innych, którzy niekoniecznie muszą się znać na samochodach zacznij od siebie:
dav81 pisze:mądżejsze
odmienia się przez R (mądrość)
dav81 pisze:inteligętniejsze
(inteligencja)
dav81 pisze:puźniej
późno
Te 2 pierwsze, żeby bylo śmieszniej sam wytłuściłeś :panna:
Polecam: http://so.pwn.pl/

marjan, Złącze od ok 95 roku jest w zaślepce koło popielniczki (wtyk zgodny z OBD2), natomiast w starszym pod saślepkami jak mówił LUSKA, dam Ci dla przyklądu 2 moje fotki, które są już w innym temacie (używaj teższukajki).

Pozdrawiam.

(U góry starszy, u dołu nowszy)
Obrazek
Obrazek



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » ndz mar 18, 2007 16:02

obd2 ja już mam w mk3 ze stycznia 94 tylko że ja mam tdi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 18, 2007 16:06

Po prostu dla jasności bym dopisał że piszemy o wtyczkach typu OBD2 lub OBD1 co nie ma nic wspólnego z systemem diagnostyki pokładowej OBD2 (po 2000)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » ndz mar 18, 2007 16:20

no tak chłopak chce kabel kupić na necie i obd2 ma wtyk taki trapezowy i jest w nim 16 pozycji a wykożystane może są 3 albo 4 dla połaczenia styków



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości