Tuning silnika a wytrzymałość automatycznej skrzyni biegów

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

siinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 20, 2007 20:41
Lokalizacja: ok. Poznania

Tuning silnika a wytrzymałość automatycznej skrzyni biegów

Post autor: siinski » pn sie 13, 2007 22:01

Mam MK3 kombi 97 r w automacie.Silnik (1.9 TDI-AHU )mimo 345 tyś km chodzi jak malina,skrzynia świeżo po remoncie.Niestety apetyt (na moc) rośnie w miare jedzenie ( a raczej czytania forum:))) i chodzą mi po głowie kaprawe myśli coby go zdeczka wzmocnić.Pytanko które mnie męczy to to czy automacik ma wystarczającą wytrzymałość aby wzmocnione kuce z silnika z godnością przenieść na koła.Ponieważ jestem dopiero co po remoncie skrzyni który to przewietrzył mi kieszeń " z siłą wodospadu" znajomość tematu pomogłaby podjąć decyzje czy bawić się w tuning czy cieszyć cię bezstresową jazdą automatem w trybie "emeryt style"
Ostatnio zmieniony pn sie 13, 2007 22:08 przez siinski, łącznie zmieniany 1 raz.



mirass
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 633
Rejestracja: czw lut 23, 2006 21:23
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Tuning silnika a wytrzymałość automatycznej skrzyni bieg

Post autor: mirass » pn sie 13, 2007 23:55

siinski pisze:Mam MK3 kombi 97 r w automacie.Silnik (1.9 TDI-AHU )mimo 345 tyś km chodzi jak malina,skrzynia świeżo po remoncie.Niestety apetyt (na moc) rośnie w miare jedzenie ( a raczej czytania forum:))) i chodzą mi po głowie kaprawe myśli coby go zdeczka wzmocnić.Pytanko które mnie męczy to to czy automacik ma wystarczającą wytrzymałość aby wzmocnione kuce z silnika z godnością przenieść na koła.Ponieważ jestem dopiero co po remoncie skrzyni który to przewietrzył mi kieszeń " z siłą wodospadu" znajomość tematu pomogłaby podjąć decyzje czy bawić się w tuning czy cieszyć cię bezstresową jazdą automatem w trybie "emeryt style"
jak zostanie zrobione z głową to nie ma obaw -> priv


www.vagtune.pl tel. 502730289

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » wt sie 14, 2007 08:40

Wzrost mocy do ok 110 120 kucy nie powinien mieć wpływu na automat.

Ale jak chcesz wozic szybciej to poszukaj automata z mocniejszego tdi ale to raczej nie ma sensu...(po remoncie skrzyni którą masz)

A wogóle to stary automat + tuning to trochę nie bangla...
Albo wozisz sie jak pisałeś po emerycku albo szybko ale na manualu...
Jak zmienisz skrzynię na ręczna od razu poczyjesz zastrzyk mocy bez ingerencji w silnik!


POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » wt sie 14, 2007 10:00

Ja wsadzilem wtryski od ASV do mojego Golfika i jak na razie to automat rwie asfalt. Ciekawe czy AG4 01M podoła mocy, którą zamierzam osiągnąć (~150 KM)


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

siinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 20, 2007 20:41
Lokalizacja: ok. Poznania

Post autor: siinski » śr sie 15, 2007 22:40

Dzięki wszystkim forumowym kolegom którzy mi odpowiedzieli.Autko to kupiłem właśnie między innymi dlatego że miało automat.W porównaniu z autkiem którym od kilku lat jezdże (corolle E-12 1.6vvt-i ) do tych 100 km/h znaczących różnic nie ma ( w normalnej jeździe ) co corollka pokaże mocą (110 KM ) to golf nadrabia momentem obr. i jest ok.Powyżej setki zwłaszcza przy wyprzedzaniu czuć jednak różnice i niewiele tu pomaga kick-down w automacie.Dlatego też jak już wspomniałem chodzą mi po głowie myśli aby go zdeczka wzmocnić.Po przeczytaniu całego postu o "oportuningu"właściwie już jestem pewien że o to mi właśnie chodzi.Przyrost mocy nie jest aż tak wielki aby przekroczył założoną wytrzymałość skrzyni,a wyłącznik na desce powoduje że owego wzmacniacza używam wtedy kiedy jest potrzebny.O marginalnych kosztach takiego oportuningu właściwie nie ma o pisać.
Pozdrawiam
siinski



ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości