Pytanie odnośnie ubezpieczenia i zniżek

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Awatar użytkownika
m_rce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 24, 2016 03:40
Lokalizacja: Żywiec

Pytanie odnośnie ubezpieczenia i zniżek

Post autor: m_rce » ndz kwie 24, 2016 15:38

Witajcie,

chciałbym zapytać, jak wygląda sprawa zniżek na ubezpieczenie OC, przedstawię swoją sytuację.
Mam ojca, który od maja '84 posiada prawo jazdy kat. B oraz C, ale nigdy w swoim życiu nie ubezpieczał żadnego samochodu z racji że go nie posiadał, ja w tym roku planuję zakup samochodu i jego ubezpieczenie, czy taka osoba jak mój ojciec ma szansę na zniżkę i jeśli tak, to jaką?

Pozdrawiam



DSR_MATI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 19, 2016 16:35
Lokalizacja: WROCŁAW/KRĘPICE

Pytanie odnośnie ubezpieczenia i zniżek

Post autor: DSR_MATI » pn kwie 25, 2016 21:14

Z tego co ja się orientowałem. To jeśli nie masz ubezpieczenia dwa lata wstecz to tak jak by ci się zniżki resetowały. Żeby nabić 60% zniżki musisz mieć kolejno sześć lat z rzędu ubezpieczenie OC na daną osobę i bezszkodową jazdę z winy tej osoby.

Jeśli jest inaczej proszę o poprawę.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Pytanie odnośnie ubezpieczenia i zniżek

Post autor: hak64 » wt kwie 26, 2016 12:35

Zniżki są za bezszkodową jazdę, a żeby to udokumentować należało by wykazać się posiadaniem polisy OC za wcześniejsze lata...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
mfind
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 26, 2015 19:50
Kontakt:

Pytanie odnośnie ubezpieczenia i zniżek

Post autor: mfind » wt kwie 26, 2016 14:46

m_rce, Niestety Twój tata nie ma w takiej sytuacji żadnych zniżek, ponieważ rosną one jeśli masz wykupione na siebie ubezpieczenie. Jednak starszy kierowca z długim stażem i tak otrzyma preferencyjną ofertę i ubezpieczenie nie powinno być drastycznie drogie :) Dopisując tatę do ubezpieczenia nawet jeśli nie miał zniżek znacznie zbijesz cenę za OC. Jakby trzeba było pomóc przy wyborze OC to pytaj śmiało tutaj albo na priv i pomogę :)

Pozdrawiam,
Łukasz



Awatar użytkownika
Avery
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pn cze 23, 2014 13:22
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz

Pytanie odnośnie ubezpieczenia i zniżek

Post autor: Avery » śr maja 18, 2016 11:03

Najszyby okres, żeby uzyskać zniżki to orkes 3 lat beż żadnych luk żeby mieć 60% w wiekszości towarzystw.
Są akurat na rynku dwa towarzystwa, która mogą dać zniżki w OC (10-60%) nawet jeżeli nie miałeś wcześniej hsitorii ubezpieczeniowej.
Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz priv :)



olenka33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob paź 24, 2015 10:23

Pytanie odnośnie ubezpieczenia i zniżek

Post autor: olenka33 » wt cze 14, 2016 16:39

Witam.
Najpierw skorzystaj z darmowej porównywarki http://www.superpolisa.pl" onclick="window.open(this.href);return false; .Masz zestawienie zakresu i cen najtańszego OC i najkorzystniejszego AC u 20 najlepszych ubezpieczycieli. Dzięki porównywaniu ofert możesz sporo zaoszczędzić.A po przeprowadzeniu kalkulacji można bezpośrednio za pośrednictwem strony kupić najkorzystniejszą polisę. Nie wychodząc z domu oszczędzasz czas i pieniądze. Możesz również osobiście w punkcie wszystkiego się dowiedzieć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości