PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » wt sie 01, 2017 23:33

VWiater pisze:Ktoś ma pomysł jak ugryźć temat?
Napisz oświadczenie, że byłeś współwłaścicielem uszkodzonego pojazdu, ale jego jedynym użytkownikiem (służył Ci do dojazdów do pracy). Po rozbiciu samochodu zmuszony byłeś do korzystania z samochodu zastępczego i tu wybrałeś najkorzystniejszą (najtańszą) dla ubezpieczyciela opcję najmu samochodu od matki. Mogą co prawda pytać, czy mieszkasz z rodzicami, czy masz odrębną (jesteś żonaty) rodzinę, ale w temacie szkody komunikacyjnej ma to takie samo znaczenie jak fakt, to czy dziadek służył w Armii Krajowej, czy Afrika Korps.
Podstawą zgłoszenia roszczenia za korzystanie z samochodu zastępczego jest bowiem sam fakt braku możliwości dysponowania swoim mieniem. W ostateczności mama i tata także napisze oświadczenie, że byłeś jedynym użytkownikiem zniszczonego pojazdu i do czasu kupna innego zmuszony byłeś korzystać z auta mamy (swoją drogą przegiąłeś z wynajmem od najbliższej rodziny - było wpisać jakiegoś wujka, kuzyna o innym nazwisku, albo kumpla, bo trudno dać wiarę, że mamusia skasowała syna za wynajem auta...).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

wojtass31allegro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 07, 2017 10:30

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: wojtass31allegro » pn sie 07, 2017 11:43

Witam

Ile dostanę za to uszkodzenie octavia 2000rok 1.9tdi 110km

Na bank uszkodzone

lusterko do malowania

drzwi kierowcy

drzwi pasażera

błotnik tył

klamka

zderzak lekko też

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » pn sie 07, 2017 12:43

Trudno tu dywagować ile dostaniesz, bo to jest szkoda całkowita! Ubezpieczyciel wypłaci różnicę pomiędzy wartością pojazdu przed zdarzeniem (jakieś 8 tyś), a wartością wraku. Na rękę dostaniesz więc max 5 tyś (reszta po sprzedaży auta). Nie napisałeś, czy to szkoda z OC sprawcy, czy z własnego AC, więc ja też nie rozwijam tematu...


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

wojtass31
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 00:36
Lokalizacja: 3miasto

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: wojtass31 » pn sie 07, 2017 15:22

Szkoda jest z OC sprawcy



hak64 pisze:Trudno tu dywagować ile dostaniesz, bo to jest szkoda całkowita! Ubezpieczyciel wypłaci różnicę pomiędzy wartością pojazdu przed zdarzeniem (jakieś 8 tyś), a wartością wraku. Na rękę dostaniesz więc max 5 tyś (reszta po sprzedaży auta). Nie napisałeś, czy to szkoda z OC sprawcy, czy z własnego AC, więc ja też nie rozwijam tematu...



aka154
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 15, 2017 15:55

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: aka154 » wt sie 15, 2017 16:26

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć na jakie odszkodowanie mogę liczyć. Wypadek nie był z mojej winy. Samochód to Golf 5 z 2004 r.
Szkodzie uległy następujące rzeczy:
-Prawa felga 16' (niestety nie mam zdjęcia, została ona strasznie porysowana)
-Prawy zderzak (nie mam zdjęcia, ale został on porysowany)
-Prawe drzwi przednie
-Prawe drzwi tylne
-Prawe tylne nadkole
Jak widać na ostatnim zdjęciu porysowana jest również klamka.

Zderzenie było z ciagnikiem rolniczym. Wyprzedzałem ciągnik który jak się później okazało nie miał lusterek. Ciągnik skręcił w lewo i akurat uderzył w mój samochód.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » śr sie 16, 2017 11:28

Masz do wymiany komplet drzwi z prawej strony i tylny błotnik. Lakierowanie obejmie cały bok z tylnym zderzakiem włącznie. Koszt naprawy wyniesie blisko 10 tyś zł (wg cen ASO).


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

aka154
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 15, 2017 15:55

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: aka154 » śr sie 16, 2017 23:58

hak64 pisze:Masz do wymiany komplet drzwi z prawej strony i tylny błotnik. Lakierowanie obejmie cały bok z tylnym zderzakiem włącznie. Koszt naprawy wyniesie blisko 10 tyś zł (wg cen ASO).
Czytałem, że jako poszkodowany mam wybór czy chce naprawiać np. w ASO i wybrać opcję bezgotowkową lub mogę wybrać pieniądze na konto. Będę wybierał drugą opcję i będę naprawiać u kolegi mechanika. Wyjdzie mnie to taniej. Drzwi patrzyłem w kolorze kosztują około 600 zł za 1 sztukę. Błotnik też będę wycinać i kupować nowy, koszt to około 500 zł (błotnik też w kolorze). Ile mogę dostać z ubezpieczenia? Drzwi jak i błotnik są oryginalne nie były nigdy wymieniane. Tak jak pisałem porysowana jest również felga. Koszt piaskowania i malowania to około 200 zł.

Jak myślisz czy będzie to szkoda całkowita, i na jakie pieniążki mogę liczyć?



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » czw sie 17, 2017 10:32

aka154 pisze:Czytałem
To mało czytałeś, bo nawet w tym wątku było wielokrotnie wyjaśniane, że ubezpieczyciele mają w głębokim poważaniu poszkodowanego, wytyczne KNF, orzeczenia sądów, itp. Oni stosują sobie tylko znane kryteria wyceny szkód i robią kosztorysy na zamiennikach, ze stawką rbg kopacza rowów, a to co wyliczą potrafią jeszcze okroić o rabat w sieci naprawczej. Ta szkoda jest na tyle poważna, że elementy blacharskie wymagają wymiany i tu nawet przy oszukańczych praktykach ubezpieczyciela powinieneś spodziewać się kwoty około 6 tyś.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

sibuszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 11:30

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: sibuszka » wt sie 22, 2017 15:48

proszę o pomoc w wycenie uszkodzeń, golf IV, arl, FWD. Uszkodzenia to prawie cały rant felgi dookoła przeszlifowany o krawężnik oraz po zdarzeniu auto podczas jazdy znosi w lewą stronę. Felga to zamiennik firmy MAM8 18 cali, swego czasu takie zamienniki były dostępne do kupienia w aso, teraz już ich nie ma. Nowe felgi są nie do dostania. Poza uszkodzeniami powstałymi podczas zdarzenia felga ideał, wypolerowana, brak innych rys czy uszkodzeń.
Jak podejść do tematu ściągania w lewo? Auto miało robioną tydzień przed zdarzeniem zbieżność z powodu wymiany końcówki drążka kierowniczego, całość robiona w aso i wtedy było ok.
Dodam, że całość będzie naprawiana z OC sprawcy, który miał ubezpieczenie graniczne w TUZ TUW(auto na białoruskich tablicach, kierowane przez polaka).

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2017 21:13 przez sibuszka, łącznie zmieniany 1 raz.



sibuszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt kwie 01, 2014 11:30

Re: PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to napr

Post autor: sibuszka » wt sie 22, 2017 19:17

del
Ostatnio zmieniony wt sie 22, 2017 21:12 przez sibuszka, łącznie zmieniany 1 raz.



wariotkrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 22, 2017 18:54

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: wariotkrk » wt sie 22, 2017 19:21

Drodzy moi Mili otóż kobieta 2 dni temu przyprowadziła zamach na moje życie :) na szczęscie nie udany w trakcie otwierania drzwi ( a byly otwarte na około 10 cm ) w dzwi kierowcy przywalił inny passat b3 i obecnie po zgłoszeniu pan likwidator z Warty napisał że prosi o ustalenie w warsztacie kosztów naprawy (wystarczy ustna wycena) gdyż istnieje możliwość i tu SPRAWNEJ i UGODOWEJ ( wszystko duzymi ) likwidacji szkody bez oględzin, przekładania fv oraz zbędnej dokumentacji
Pomóżcie ile za takie coś mu napisać zeby to zaakceptował i wypłacił :)
uszkodzone - dzwi ( według mnie wymiana)
błotnik wgięty
mocowanie drzwi URRYWA SIE
dzwi opadły 10cm nie zamykają się :/ auto odstawione w garaż
passat b4 1.8 benzyna 364 tys polski salon 3 właściciel kolor nniebieski metalik kiedyś auto specjalne dowodzenia (operacyjny) straży pożarnej
listewki ozdobneObrazekObrazekObrazekObrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: hak64 » wt sie 22, 2017 21:29

wariotkrk pisze:likwidator z Warty napisał że prosi o ustalenie w warsztacie kosztów naprawy (wystarczy ustna wycena) gdyż istnieje możliwość i tu SPRAWNEJ i UGODOWEJ ( wszystko duzymi ) likwidacji szkody bez oględzin, przekładania fv oraz zbędnej dokumentacji
Przy tym roczniku auta, jest to szkoda całkowita! Masz do wymiany nie tylko drzwi, ale i słupek "A" . Moim zdaniem realny koszt naprawy na częściach oryginalnych przekroczy 5 tyś. Na używkach, ale w profesjonalnym warsztacie, to koszt powyżej 2 tyś.
sibuszka pisze:Uszkodzenia to prawie cały rant felgi
Zawracasz gitarę taką szkodą. Ustal sobie cenę takiej felgi na jakimkolwiek portalu aukcyjnym.
sibuszka pisze:Jak podejść do tematu ściągania w lewo?
Dlaczego ja mam każdemu z osobna tłumaczyć co ma robić, skoro jeden z drugim nie zajrzy i nie przeczyta kilku stron wstecz. Wszystko już było! Umów się na wizytę rzeczoznawcy w warsztacie, gdzie jest kanał i można sprawdzić geometrię.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

wariotkrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 22, 2017 18:54

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: wariotkrk » wt sie 22, 2017 22:12

czyli co mam odpisac likwidatorowi ze 2 tys naprawa i czekac na jego odpowiedz ?



wariotkrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 22, 2017 18:54

PYTANIA-ile dostanę za takie uszkodzenia, za ile to naprawię

Post autor: wariotkrk » wt sie 22, 2017 22:15

ubezpieczyciel oc wyceniłl mi auto na 3600zł przy zawieraniu umowy. Jest możliwość naprawy do wartości pojazdu. No nic zobaczymy napisze mu że około 2300zł i poczekam na jego odpowiedz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości