Podatek - Akcyza

Wszystko o ubezpieczeniach auta, problemach z rejestracją, papierami.
Porady prawne związane z autami i nie tylko.

Moderatorzy: jhosef, doggie, VIP

Genesis72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 21:00
Lokalizacja: Czestochwa

Podatek - Akcyza

Post autor: Genesis72 » pn sty 16, 2017 10:46

Od 1 stycznia 2017 weszła akcyza od samochod wiekowych
Mam pytanie
Jeżeli kupie samochód powyżej 10 lat 1.6 zapłace podatku ok 2500 zł
Mam pytanie jak się ma np zniana silnika w samochodzie lub jak się liczy podatek jeżeli samochód jest składakiem, czy od wieku silnika, czy od wieku karoserii?



Arkanoid
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 17, 2017 13:58
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Podatek - Akcyza

Post autor: Arkanoid » wt sty 17, 2017 14:16

Bardzo dobre pytanie.
Też się nad tym zastanawiam, tym bardziej, że te nowe przepisy jednoznacznie o tym nie mówią. Osobiście stawiałbym na stwierdzenie, że od wieku silnika, ale być może jestem w błędzie.
Jak dotrę do ustawy, którą na pewno chcę przeczytać, to będę mądrzejszy.



Awatar użytkownika
PKrystek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 495
Rejestracja: czw lut 04, 2010 00:28
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Podatek - Akcyza

Post autor: PKrystek » wt sty 17, 2017 14:36

Z tego co czytałem podatek płacisz od min. pojemności silnika jaki był ostatnio zamontowany w aucie tzn widnieje w dowodzie rejestracyjnym. Nasz ustawodawca już się zabezpieczył na wypadek sprowadzania aut " na części" czyli buda osobno i silnik osobno. Te skur... nie dadzą zwykłemu człowiekowi kupić tanio 20 letniego auta i myślą, że pójdę do salonu wziąć nowy - bo mnie stać jak spłacam kredyt w PLN i kupuję litr paliwa za 5zł. Tak w ogóle. W jaki sposób niby ja się wzbogacam? Skoro wydaję pieniądze które zarobiłem, od których odprowadziłem podatek i jeszcze kupując auto muszę zapłacić podatek od wzbogacenia.... ( nowe zmiany mają wejść w życie od marca 2017 r. )


Było
Golf I GL
1.8 Gt
VR 6
1.9 TDI 130
Jest :)
AFN GTI XX jahre L041, XX jahre AFN LC9M , GT 1.8, VR6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubezpieczenia, porady prawne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości