Wymiana listy wtryskowej.

Instalacje gazowe w naszych Volkswagenach. Problemy z eksploatacją, wybór, modyfikacje.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mariusz1211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 16, 2017 17:21

Wymiana listy wtryskowej.

Post autor: Mariusz1211 » ndz kwie 16, 2017 17:33

Witam, posiadam instalacje Stag 4. Chciałem wymienić swoje wtryski (czerwone valteki) ponieważ już mocno stukaja. Myślałem nad wymiana na reg fast. Czy jeżeli bym kupił, to muszę coś konfigurować? Posiadam interfejs, wiec w programie bez problemu zmienie wtryski.



Awatar użytkownika
zilog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lis 22, 2016 01:06
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wymiana listy wtryskowej.

Post autor: zilog » sob kwie 22, 2017 00:12

Lepsze niż regfasty będą wtryskiwacze AC W01. Kosztują tyle samo a są zdecydowanie lepsze i trwalsze.
jak wygląda praca wtrysków AC W01 możesz zobaczyć na realnym przykładzie https://lpgmasters.pl/wtryskiwacze-valt ... wone-cz-2/. Do konfiguracji nowych wtryskiwaczy niezależnie jakie wybierzesz potrzebny jest program i interfejs. Trzeba w programie wybrać właściwy typ wtryskiwacza lpg . Inaczej w skrajnym przypadku bedą spalone cewki we wtryskiwaczach gazowych.



Mariusz1211
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 16, 2017 17:21

Wymiana listy wtryskowej.

Post autor: Mariusz1211 » sob kwie 22, 2017 15:25

A czy kupując nowe listę wtryskowa, musi mieć tyle samo Ohm co poprzednia? Jeżeli nie, to jaka najlepiej wybrać ?;)



Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Wymiana listy wtryskowej.

Post autor: tomek860 » sob kwie 29, 2017 10:12

Akurat będę wymieniał u siebie listwę wtryskową. Miałem Valteki czerwone i wbrew temu co mówią o niej, że dziadowska, że się szybko rozkalibrowuje itd ..... to ja byłem z niej zadowolony ( byłem bo listwa padła). Zrobiłem na niej przeszło 80 tyś km. Poza tym ta listwa ma dwie zalety - dobrze znosi dziadowski gaz ze stacji przy supermarketach i jest tania jak barszcz. Za całą listwę zapłacisz tyle co za jeden dobry wtryskiwacz.

Z tego co się dowiedziałem, to każdą nową listwę trzeba skalibrować miernikiem zegarowym. Chodzi tu o skok tłoczka we wtryskiwaczu a nie kalibrację softem. Filmiki znajdziesz bez problemu na YT.



jameess
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: pt mar 24, 2006 16:52
Lokalizacja: zg

Re: Wymiana listy wtryskowej.

Post autor: jameess » śr maja 10, 2017 15:17

tomek860 pisze: Z tego co się dowiedziałem, to każdą nową listwę trzeba skalibrować miernikiem zegarowym. Chodzi tu o skok tłoczka we wtryskiwaczu a nie kalibrację softem. Filmiki znajdziesz bez problemu na YT.
Co za BZDURY, nie masz pojecie to nie pisz takich idiotyzmów.
Valteki to syf i dziadostwo i jak na dziadostwo trzeba je po zakupie zawsze kalibrować, nie dotyczy to zaś innych wtrysków.

Kup jak napisał kolega zilog AC W01 i będzie super.



ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG-dotyczy tylko inst.lpg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości