A,B,C Lakierowania

Modyfikacje wizualne, lampy, wnętrze, spoilery...

Moderatorzy: QQxQ, G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: tochu » sob maja 19, 2012 00:41

ja mam inne pytanie :) tzn wydaje mi się, że dobrze mam to zamiar zrobić, ale wolę się upewnić.

Robiłem doły błotników przednich w golfie. Z jednen strony wyszlifowane do rudej - brunox na to, w 2 małych miejsach minimalnie szpachli bo było wgłębienie średnicy 1-2mm, wyszlifowane, na to sprayem dałem granatową bazę (jako podkład), potem nabity w spray kolor z ori palety vw, i na to klar akrylowy. Z drugiej strony tak samo, z tym, że najpierw ocyścilem dziurę po rdzy - bo była jakies 2,3cm, brunox, potem włokno i żywica, szpachla, podkład, baza i klar. Miejsca prac i malowania od reszty błotnika były oddzielone taśmą malarską - bo nie chciałem więcej malowac. Nie malowałem też do wysokości listew, bo uważałem za niepotrzebne, chociaż wiem, że łatwiej było mi zrobić przejście. Po zdjęciu maskowania zostało mi wiadomo równe kreski gdzie jest stary lakier a nowy. Teraz pytanie - wydaje mi się, że wystarczy zeszlifować papierem 2000 na mokro ta krawędź z przejściem i potem przepolerować pastą polerska czy dawać klar aż do listwy po wyszlifowaniu??? żeby nie było widac tego "uskoku" ?? A jak pasta to jaka najlepiej? pzdr


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

Awatar użytkownika
mazi
Forum Master
Forum Master
Posty: 1318
Rejestracja: pn cze 14, 2010 18:27
Lokalizacja: człuchów/Jęczniki Wlk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: mazi » ndz maja 20, 2012 12:16

nie zlikwidujesz odciecia. jak bys to malowal akrylem to spok splerwalbys i bylo by k, a tak maluj po listwe



Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

A,B,C Lakierowania

Post autor: Sokol9185 » ndz maja 20, 2012 22:25

Witam mam problem robiłem coś podobnego u siebie jak w 1 poście ale chyba coś mi nie wyszło nie położyłem lakieru bo jak to robiłem to jeszcze za zimno było teraz chciał bym skończyć to co za czołem ile z pod podkładu wyszedł znów rudzielec na fotach http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false; u mnie raczej będzie widać jak było wcześniej i jak jest teraz robione przeze mnie pierwszy raz krótki opisik zdarte wszystko do gołego wszystko machnięte bodajże brunox zostawione na nockę zrobiło się czarne i zmyte zostało jakimś rozpuszczalnikiem co nie szkodzi lakierowi bo ten brunox strasznie się lepił na większe dziurki poszła szpachla z włóknem potem zwykła i 3 warstwy podkładu i tak jeździłem i koledzy dla czego rudy znów jest może mi ktoś powiedzieć ????? pomocy bo nie chcę przy poprawce znów jakiegoś babola zrobić :(:(:(:(


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

samsison12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 21, 2012 11:03

A,B,C Lakierowania

Post autor: samsison12 » wt maja 22, 2012 13:22

panowie kto mi pomoże przy wyborze sprężarki/kompresora ?? jakie dane powinien miec a przedewszystkim ile litrów zbiornik i jaka wydajnośc na minute aby swobodnie pomalowac jeden element albo kilka w odstępach czasowych lub np dolną połowe samochodu ( w poziomie) ??
za pomocną rade nagrodze plusami :pub: :pub:



Awatar użytkownika
SZOPENN
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 762
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 10:53
Lokalizacja: Polska

A,B,C Lakierowania

Post autor: SZOPENN » wt maja 22, 2012 13:23

wydajność min 350L efektywna - czym więcej tym lepiej

Zbiornik nie mniej niż 150L



Tofikos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw paź 15, 2009 16:12
Lokalizacja: NDZ

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: Tofikos » ndz maja 27, 2012 16:25

Siemka :jezor: Niestety jestem zmuszony do działania coś w swoim golfiku ponieważ przy lewym nadkolu wcześniej ktoś robił zaprawki (poprzedni własciciel) i zrobił to na "odpał", tak samo na dole tylnej klapy :-( Czytałem troche o tym, oglądałem trochę filmików i mam pytania odnośnie pewnej sprawy, jak i także, co wybrać(marki)? :D
- Czy po zeszlifowaniu ogniska rdzy dawać jakiś odrdzewiacz czy coś podobnego? Czy można na taki preparat dawać bezpośrednio szpachlówkę?
- Jakiej firmy użyć preparatów? Co polecacie?
- Czy tej firmy lakier będzie zadowalający? lakier
- Jeśli mam lakier o numerze C7V bez problemu dorobią mi taki?



Awatar użytkownika
marcinnxtdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 13:16
Lokalizacja: Czeladź

A,B,C Lakierowania

Post autor: marcinnxtdi » wt maja 29, 2012 22:45

Panowie mam pytanko ile mniej wiecej wyjdzie lakieru na wszystkie listwy do golfa 4 ? czarna perła


Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: To_mas » ndz cze 03, 2012 14:48

Tofikos, nie obraź sie ale oddaj to do lakiernika bo tylko spierniczysz sobie auto.
Ogniska korozji dobrze doczyscić,(najlepiej wypiaskować) zabezpieczyć podkladem(epoksydowym lub wash primerem)
jeśli chodzi o środki (łączące sie z rdzą) to proponowal bym albo brunox albo Froch L237 z tym ze po wyczyszczeniu ogniska korozji polozyl bym taki środek a po kilku godzinach oszlifowal to jeszcze raz tak by pozostal on tylko w ewentualnych wżerach (bo jak nie wypiaskujesz to nie doczyścisz dobrze ) i po wyszlifowaniu dal odpowiedni podklad.
marcinnxtdi pisze:Panowie mam pytanko ile mniej wiecej wyjdzie lakieru na wszystkie listwy do golfa 4 ? czarna perła
jakieś 0,2l -025l



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: KoguT » pn cze 11, 2012 20:05

Panowie...
Wiem że to już było wałkowane ale 50stron czytać to masakra...

Znalazłem zderzak z USa w kolorze białym i będę go malował w swój granatowy LC5K
Stary biały lakier jest spękany na górze.

Obrazek
Obrazek

i takie moje pytanie:

Jak od początku, krok po kroku przygotować go do malowania?
Jakimi papierami matowić?
Jak poradzić sobie z pęknięciami starego lakieru?
Oraz krok po kroku jak malować i czym
Mam dobraną farbę (bazę, lakier i utwardzacz). Czy potrzebuje jeszcze podkładu pod to?

Będę bardzo wdzięczny



Awatar użytkownika
duzy_przemo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: czw mar 09, 2006 10:46
Lokalizacja: Szczecin

A,B,C Lakierowania

Post autor: duzy_przemo » wt cze 12, 2012 11:25

KoguT,
Spękania musisz wyszlifować do gołego plastiku.
Szlifujesz P120 - 150 - 220 - na koniec 320. W ten sposób masz przygotowaną powierzchnię
Bezwzględnie przed kolejnym etapem cały element należy odtłuścić, nie radzę używać benzyn nitra czy innych. Jedynie zmywacze lakiernicze.

Gdy zmatujesz cały zderzak, na goły plastik należy położyć tzw aktywator/ promotor przyczepności, tak by kolejne nakładane produkty miały optymalną przyczepność do powierzchni zderzaka.
Produkt ten od razu po wyschnięciu jest gotowy do aplikacji kolejnych warstw.

Jeśli twój zderzak nie ma dołków itd. możesz od razu położyć podkład akrylowy, generalnie wystarczą dwie warstwy.
Po wyschnięciu podkładu, matujesz go nas sucho P400 - P500, w zakamarkach włókniną N800. Lub jak wolisz na mokro P600 - P800.

Następny etap to odtłuszczenie.

W ten sposób jesteś gotowy do aplikacji lakieru bazowego.



samsison12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 21, 2012 11:03

A,B,C Lakierowania

Post autor: samsison12 » śr cze 13, 2012 19:30

Panowie, potrzebuje pomalowac drzwi od auta, w miejscach gdzie była ruda to zdarłem ją tarcza ścierną na fleksie, teraz czy na tą gołą blache dawac jakis preparat antykorozyjny czy odrazu jechac na te miejsca szpachlem ?? i w miejscach gdzie jest normalny lakier to jakimi gradacjami papierów trzeba jechac aby zmatowac od poczatku az do konca zeby juz na to odrazy klasc podklad ?? :pub:



Awatar użytkownika
killerx
20vT
20vT
Posty: 694
Rejestracja: sob wrz 24, 2011 08:48
Lokalizacja: PL

Re: A,B,C Lakierowania

Post autor: killerx » śr cze 13, 2012 20:02

Przed położeniem szpachlówki w miejscach gdzie goła blacha najpierw połóż podkład epoksydowy, następnie po wyschnięciu nie musisz go czyścić tylko dajesz szpachel :bajer:
Co do matowania powierzchni pod podkład to jeżeli jest ona dość "ładna" to wystarczy papierem P400-P500.


MK4 1.9 AHF: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=477772" onclick="window.open(this.href);return false;
MK4 VR6: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=520019" onclick="window.open(this.href);return false;
S3 8L: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=609771" onclick="window.open(this.href);return false;

samsison12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr mar 21, 2012 11:03

A,B,C Lakierowania

Post autor: samsison12 » śr cze 13, 2012 20:16

i po p500 podkład ?? i papier to wodny czy na sucho ?? i jesli powierzchnia bardziej zmeczona to zaczac od jeszcze grubszego ?? ogółem to na jakim powinno sie konczyc ?? moze tak zapytam..



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

A,B,C Lakierowania

Post autor: bialko1991 » czw sie 09, 2012 07:38

Witam,
Mam zamiar odmalować stalową felgę rowerową w kolor za pomocą sprayu. Felga była chromowana czy niklowana i ma lekkie wżerki. Wystarczy zmatować powierzchnie i potem podkład i kolor? Czy tego chromu nie będzie się trzymać i trzeba drzeć do gołej blachy?

Drugie pytanie: Czy jest możliwość pomalowania powierzchni w układzie podkład i na to od razu bezbarwny? Bez użycia bazy? Chciałbym uzyskać wygląd powierzchni podkładowanej ale może bezbarwny zwiększyłby trwałość i stąd te pytanie. Tu malowanie odbyłoby się z pomocą kompresora a nie sprayu jak przy feldze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Style”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości