Zawias przedni, zimówki bucza i ściąga w prawo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Zawias przedni, zimówki bucza i ściąga w prawo

Post autor: kamien11985 » sob gru 06, 2008 23:35

Witam mam problem z zawieszeniem przednim. od pewnego czasu auto ściaga mi dość mocno w prawo, żeby jechac prosto muszę miec kierownice skręcona lekko w lewo z tym że jak ja w ten sposób trzymam to zimówki mi wyja bardzo głosno, podobnie jest na zakrętach skręcając w lewo wycie jest głośniejsze a w prawo właściwie zanika znajomy mechanik mówił mi że koncówki drążka padły , byłem na diagnostyce i powiedział mi że są dobre. przy wymianie łozysk z tyłu podpytałem znajomka mówił że to może być zbieznośc jak wpadłem w dziure. To możliwe żeby tak sie to objawiało? wiecie ile to może kosztować ustawienie zbiezności?? :kac: pozdro


www.opolskiVAG.pl

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz gru 07, 2008 09:09

kamien11985 pisze:byłem na diagnostyce i powiedział mi że są dobre.
Coś dziwna ta diagnostyka. Po opisie objawów powinni Ci zasugerować kontrolę i ew. korektę geometrii, lub taką jak podana dalej procedurę. Sprawdzenie czy koła nie mają bicia nie wspominając o kontroli ciśnienia w oponach. Zamiana prawego koła na lewe i odwrotnie (jak nie kierunkowe, a i kierunkowe można na chwilę odwrócić) i jazda próbna. Kontrola geometrii całego zawieszenia, czyli przód + tył na przyrządzie czterogłowicowym.
Oczywiście zakładam, że wcześniej została dokonana kontrola stanu zawieszenia (czyli luzów brak).
Co do cen to najlepiej pytaj w swojej okolicy, bo jak czytam na forum to rozrzut cenowy jest duży w zależności od miejsca


JaroW

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz gru 07, 2008 09:27

Zaczynaj od zbieżności. Koszt max 80zł



arekmaziarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt lis 28, 2008 20:20
Lokalizacja: stronie śląskie
Kontakt:

Post autor: arekmaziarz » ndz gru 07, 2008 09:31

ja mam czesto taka sytuacje w golfie jak mam nierówne cisnienie w oponach , gdy je zrownam to jest ok ale jak sprawdzisz cisnienie i bedzie nadal to samo to podobnie jak kolega wyzej proponuje udac sie na ustawianie zbieznosci ( jak byles na stacji diagnostycznej to tam odrazu powinni wiedziec co jest uszkodzone, wachacz czy koncowki albo cos innego)



ZS12

Post autor: ZS12 » ndz gru 07, 2008 10:57

miałem kiedyś podobny problem ze ściąganiem i było to po wymianie opon po zajechaniu na stacjędiagnostyczną okazał się że zbieżność jest ok a diagnosta poprostu kazał mi pozamieniać koła i to pomogło



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » ndz gru 07, 2008 16:52

ok sprawdziłem ciśnienie i jest ok opony mam już 3 sezon nie były zdejmowane z felg i zakładane w takiej samej kolejności jak były zdejmowane i do tego samego samochodu, opony są kierunkowe i założone dobrze będe musiał spróbować z ta znieznością. Jak będziecie mieć jakies pomysły jeszcze to piszcie dzięki chłopaki :grin:


www.opolskiVAG.pl

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz gru 07, 2008 22:10

kamien11985 pisze:mówił że to może być zbieznośc jak wpadłem w dziure.
A ta dziura to była znacznych rozmiarów? Z jaką szybkością w nią wpadłeś? I czy to miało zdarzenie na tych zimowych kołach, na których teraz jeździsz?
Pytam dla tego, bo w sumie to nikt nic odkrywczego nie napisał, w tym ja także. Może więcej szczegółów z twojej strony coś pomoże. Dobrze by było abyś przyjrzał b. dokładnie zawieszenie, i jak inni fachowcy nie stwierdzili luzów i uznali tuleje metalowo-gumowe w wahaczach za dobre, to może by trzeba poszukać jakichś odkształceń. Piszę to ponieważ nie wszystkie uszkodzenia da się skorygować przy regulacji zawieszenia na diagnostyce i lepiej, jak można co się da odnaleźć i naprawić wcześniej


JaroW

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » ndz gru 07, 2008 23:07

mechanik którego znam podał taki przykład że mogłem wpaśc w dziure i przestawić zbieznośc. ta usterkę miałem juz na letnich tylko nie słyszałem tego wycia opony bo letnie nie maja tyle "mięsa" co zimowe. zawias sprawdzał koleś z diagnostyki właził pod auto i tymi swoimi przyrządami sprawdzał czyli rozciagał na tych płytach przy hamulcu do dechy, potem szybkie ruchy kierownicą prawo lewo i mówi że jest wszystko ok. najpierw sprawdze zbieznośc a potem jak to nic nie da w jakiś cieplejszy dzień zdejme koło i przeglądne. :pub: jak narazie musze sią męczyc :grrr:


www.opolskiVAG.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości