wszedzie olej, wyrzuca olej przez bagnet

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marian__
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 21:26
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

wszedzie olej, wyrzuca olej przez bagnet

Post autor: marian__ » pn gru 24, 2007 20:03

witam dzis zauwazylem iz w pokrywie filtra powietrza pojawila sie taka maz jak by maz koloru masla i zauwazylem tez ze olej wydostaje sie z pod bagnetu tam gdzie sprawdza sie poziom oleju.. i chlapie po pasku od alternatora i po obudowie od paska rozrzadu. oleju jest minimum wiec to nie jest spowodowane duza iloscia oleju ale zauwazylem ze troszke mi plynu zbiornika wyrownawczego ubylo. prosze o pomoc. i jeszcze jedno ja skrecam w prawo lub w lewo to czuje w pewnym momencie taki opor a pozniej juz go nie ma i za groma nie wiem co to moze byc??
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2007 15:34 przez marian__, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Młoda
KS KathStyle
KS KathStyle
Posty: 13142
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 19:35
Lokalizacja: PO
Auto: Czarna Wdowa <3

Post autor: Młoda » pn gru 24, 2007 20:40

jeśli wyrzuca olej przez bagnet oznacza nic innego jak odma, weź ja obadaj przeczyść, maź o której mówisz robi sie poprzez mało robionych kilometrów samochodem, tzw krótkie odcinki trasy :bajer: U siebie tak miałam na szczęście u mnie z odmą wsio ok i najlepiej raz w tygodniu zrobić dłuższą konkretna trasę ... mi to pomaga aczkolwiek maź jest nadal ... Maź to nic innego jak skroplona para, która nie zdołała się ulotnić z komory silnika poprzez wydech :bajer:

Weź też poszukaj w szukajce o odmie było na forum wiele razy wałkowane :bajer:
Robert Pala pisze:Młoda napisał/a:
Maź to nic innego jak skroplona para, która nie zdołała się ulotnić z komory silnika poprzez wydech
male sprostowanie: para ze skrzyni korbowej nie ulatnia sie przez wydech tylko przez odme.
ale pi razy oko o ten sam efekt chodzi :kwiat:
Ostatnio zmieniony pn gru 24, 2007 21:27 przez Młoda, łącznie zmieniany 2 razy.


:satan: Squad Nocne Mary Enigmatycznie... "(...) Jeśli niebo - to siódme, jeśli piekło -to samo dno. Żadnych półśrodków(...)"

Awatar użytkownika
Robert Pala
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt maja 18, 2007 20:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: Robert Pala » pn gru 24, 2007 21:18

Młoda pisze:Maź to nic innego jak skroplona para, która nie zdołała się ulotnić z komory silnika poprzez wydech
male sprostowanie: para ze skrzyni korbowej nie ulatnia sie przez wydech tylko przez odme.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr gru 26, 2007 21:46

Robert Pala pisze:para ze skrzyni korbowej nie ulatnia sie przez wydech tylko przez odme
chyba że są przedmuchy, wtedy spaliny ulatniają się nie przez wydech tylko przez odmę ;)



ryba2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 10:27
Lokalizacja: aleksandrów łódzki
Kontakt:

Post autor: ryba2 » czw gru 27, 2007 00:00

a może to uszczelka pod głowicą lub uszczelniacze i olej zasuwa przelewem do filtra powietrza a ze maż może chlipie wodę i dlatego a niema z nim żadnego problemu chodzi mi o pracę silnika i o ubywanie wody i czy nie widać gdzieś przedmuchów z pod uszczelki głowicy??



Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » czw gru 27, 2007 02:25

Mi tez sie wydaje ze to jest objaw uszkodzonej uszczelki pod głowica,ale wiadomo lepiej próbowac najpierw to najprostsze,czyli wyczyscic odme.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości