Niedziała 1 bieg wentylatora.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dav81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sty 27, 2007 18:50
Lokalizacja: Racibórz Śląskie

Niedziała 1 bieg wentylatora.

Post autor: dav81 » śr gru 19, 2007 20:32

Witam :D


drodzy koledzy problem polega na tym iż zamotałem sie w szukaniu przyczyny dlaczego przestał działać 1 bieg wentylatora. Posprawdzałem już wszystkie kable, bezpieczniki, wentylator, czujnik w chłodnicy. Nieumiem tylko sprawdzic tej czarnej skrzynki którą zaznaczyłem jako sterownik klimy ( niejestem pewien czy to napewno to ). Sytuacja wygląda tak iż jak mostkuje na czujniku przy chłodnicy plus oraz ten na wprost to załącza się 2 bieg, ale jak zmostkuje plus i ten czerwono-biały to powinien ruszyć 1 bieg ale nierusza. Prąd pojawia się na kablu czerwono-białym zarówno przy wentylatorze jak i przy tej czarnej skrzynce. Lecz gdy zmostkowałem przy tej czarnej skrzynce kabelki ``czerwono-biały`` oraz ``czerwono-czarny`` to pierwszy bieg ruszył ( ale na wentylatorze pojawił się również prąd na tym czerwono-czarnym przewodzie). doradźcie co począć jak to rozwiązać, i przedewszystkim co nawaliło. ps. Autko passat B4 VR6 Klima manualna.

Z góry dziękuje Obrazek



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw gru 20, 2007 00:24

Przeczyść dokładnie wszystkie styki w gniazdach tego sterownika jak i końcówki kabelków (często lubią tracić przewodzenie i śniedzieć) a jeśli to nie pomoże to podmień ten sterownik (o takim samym oznaczeniu jak Twój) od jakiegoś znajomego lub w warsztacie elektrycznym i zobacz czy będzie działać, jeśli tak to winny jest uszkodzony sterownik a nie jest to tani zakup !



diodakos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: pn maja 16, 2005 19:42

Post autor: diodakos » czw gru 20, 2007 09:36

Witam. U mnie nie działał 1 bieg wentylatora tylko, że mam bez klimy. Rozebrałem konsolę sterującą wyczyściłem styki, podgiąłem styk przełączający i od 3 miesięcy 1 bieg chodzi bez zarzutów.
Ostatnio zmieniony czw gru 20, 2007 09:43 przez diodakos, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 58 gości