Pompa paliwa w 1,3 NZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Pompa paliwa w 1,3 NZ

Post autor: vw82 » pn wrz 17, 2007 09:12

Witam Wszystkich!

Czytałem troche już o tym na forum ale nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.Otóż mam problem z pompą paliwa(kiedyś zabrakło wahy i od tego czasu jest problem)kiedy jest mało paliwa(ostatnio gasł nawet przy pełnym zbiorniku)samochód gaśnie mi w drodze i przez pare minut nie można go odpalić-nie słychać pompy!Po kilku minutach odpala normalnie,przejade kilka kilometrów czasem nawet metrów i jest to samo!Z tego co czytałem przytarła sie pewnie pompa,pytanie tylko która bo są dwie jedna w zbiorniku a druga pod tylnią belką?Nie wiem jak sie do tego zabrać i jaką pompe kupić na wymiane?Czy nie ma znaczenia jaka to będzie pompa,czy np.od silnika 1,6 będzie pasować?Jakby ktoś mógł dać namiar gdzie w Wawie można kupić(używana może być) i jakie są ceny byłbym wdzięczny.


Sprzedałem swoje mk2:(

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Re: Pompa paliwa w 1,3 NZ

Post autor: bugalon » pn wrz 17, 2007 09:35

Objawy nie wygladaja na pompe paliwa. Pompa albo dziala slabo albo nie dziala w ogole. Nie ma ze raz dziala a raz nie (chyba ze problem tkwi po stronie przekaznika pompy lub jej sterowaniem przez ECU)

Na Twoim miejscu sprawdzilbym czujnik halla. Pompa nie zapompuje jesli nie bedzie miala z niego sygnalu o predkosci obrotowej silnika (powinna tylko na chwilke bzyknac po przekreceniu kluczyka)

Zanim zaczniesz cokolwiek wymieniac zmierz cisnienie paliwa na listwie podczas krecenia rozrusznikiem. Bedziesz wszystko wiedziec wtedy.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
LUSKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:43
Lokalizacja: GLIWICE

Re: Pompa paliwa w 1,3 NZ

Post autor: LUSKA » pn wrz 17, 2007 09:46

vw82 pisze:pytanie tylko która bo są dwie jedna w zbiorniku a druga pod tylnią belką?
Pod belką jest filtr paliwa ,a nie pompa:grin:



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Re: Pompa paliwa w 1,3 NZ

Post autor: vw82 » pn wrz 17, 2007 09:47

LUSKA pisze:
vw82 pisze:pytanie tylko która bo są dwie jedna w zbiorniku a druga pod tylnią belką?
Pod belką jest filtr paliwa ,a nie pompa:grin:
a gdzie jest druga pompa w takim razie?

[ Dodano: 17 Wrz 2007 09:48 ]
bugalon pisze:Objawy nie wygladaja na pompe paliwa. Pompa albo dziala slabo albo nie dziala w ogole. Nie ma ze raz dziala a raz nie (chyba ze problem tkwi po stronie przekaznika pompy lub jej sterowaniem przez ECU)
Czyli radzisz sprawdzik najpierw przekaźnik?

[ Dodano: 17 Wrz 2007 09:48 ]
bugalon pisze:Na Twoim miejscu sprawdzilbym czujnik halla. Pompa nie zapompuje jesli nie bedzie miala z niego sygnalu o predkosci obrotowej silnika (powinna tylko na chwilke bzyknac po przekreceniu kluczyka)
No raz bzyka a raz nie

[ Dodano: 17 Wrz 2007 09:49 ]
bugalon pisze:Zanim zaczniesz cokolwiek wymieniac zmierz cisnienie paliwa na listwie podczas krecenia rozrusznikiem. Bedziesz wszystko wiedziec wtedy.
To chyba w warsztacie musze zrobić?Bo kompletnie sie na tym nie znam....


Sprzedałem swoje mk2:(

Awatar użytkownika
LUSKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: sob lut 10, 2007 11:43
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: LUSKA » pn wrz 17, 2007 09:58

Jest tylko 1 pompa(nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że są 2). Co do przekaźnika, to go słychać w chwili gdy przekręcasz kluczyk na pierwszą pozycję(możesz od kogoś pożyczyć na chwilę i sprawdzić). A jak pompę sprawdzić, to przedmówcy chodziło, żebyś odpiął przewód paliwowy i kręcąc rozrusznikiem patrzeć czy leci z niego paliwo.



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » pn wrz 17, 2007 10:03

LUSKA pisze:Jest tylko 1 pompa(nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że są 2). Co do przekaźnika, to go słychać w chwili gdy przekręcasz kluczyk na pierwszą pozycję(możesz od kogoś pożyczyć na chwilę i sprawdzić). A jak pompę sprawdzić, to przedmówcy chodziło, żebyś odpiął przewód paliwowy i kręcąc rozrusznikiem patrzeć czy leci z niego paliwo.
No czytałem na forum,że są dwie pompy jedni piszą tak drudzy inaczej a wiem na pewno,że jedna jest w bagażniku


Sprzedałem swoje mk2:(

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 17, 2007 15:36

vw82 pisze:No czytałem na forum,że są dwie pompy
I mas rację, o ile wcześniej ktoś nie wywalil tej spod podłogi a zamiast tego niewsadziłmocniejszej jednej do baku jak jest w trójkach.
Objawy wskazują że pada ta w baku, ale pewności niema. Musisz dobrać się najpierw do kabli od obu pomp i sprawdzić czy dochodzi napięcie po włączeniu zapłonu (chyba tylko krótko przez sekundę ma dochodzić jeśli silnik nie zapala- tak jest w nowszych wtryskach tu nie jestem pewien.
Potem jeśli napięcie jest zorientuj się czy obie pompy pracują, jeśli któraś się nie odzywa to już jesteś w domu. Jeśli obie słychać to największy zgryz bo trzeba wymieniać na oko albo mierzyć ciśnienie manometrem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » pn wrz 17, 2007 15:46

Paweł Marek pisze:I mas rację, o ile wcześniej ktoś nie wywalil tej spod podłogi a zamiast tego niewsadziłmocniejszej jednej do baku jak jest w trójkach.
Objawy wskazują że pada ta w baku, ale pewności niema. Musisz dobrać się najpierw do kabli od obu pomp i sprawdzić czy dochodzi napięcie po włączeniu zapłonu (chyba tylko krótko przez sekundę ma dochodzić jeśli silnik nie zapala- tak jest w nowszych wtryskach tu nie jestem pewien.
Potem jeśli napięcie jest zorientuj się czy obie pompy pracują, jeśli któraś się nie odzywa to już jesteś w domu. Jeśli obie słychać to największy zgryz bo trzeba wymieniać na oko albo mierzyć ciśnienie manometrem.
Ok dzięki za rade,jutro chyba podjade do warsztatu bo kompletnie nie mam czasu sie tym zająć a i pojęcie o tym mam niewielkie...


Sprzedałem swoje mk2:(

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 17, 2007 15:50

vw82 pisze:jutro chyba podjade do warsztatu
oczywiście że tak zrób, jeśli brak czasu to lepiej zapłacić za diagnozę niż 5 x tyle za niepotrzebne części.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn wrz 17, 2007 16:00

Sa 2 pompy. Jedna w baku druga pod podloga.
Sprawdz czy jak samochod ci nie chce zapalic to czy slychac przekaznik od pompy. Przekaznik jest w pozycji nr 12 tam gdzie bezpieczniki. Po przekreceniu kluczyka (zapalaja sie kontrolki) slychac cykniecie przekaznika i po jakis 3 sek przekaznik sie wylacza (mozes to sprawdzic dotykajac go reka, bedziesz czyl jak poruszaja sie w nim styki).
Jezeli przekaznik jest sprawny to nastepna rzecza jaka powinienes zrobic jest sprawdzenie zasilania na wtyczkach od pomp, mozesz to sprawdzic zwykla zarowka 12V, 4W(pamietaj tylko o tym ze po przekreceniu kluczyka bedzie ona siwcila przez ok 3 sek i zgasnie. Jezeli tu jest ok to mozesz sciagnac przewod paliwowy z listwy wtryskowej i zobaczyc czy poleci paliwo po przekreceniu kluczyka (powinno leciec prze ok 3 sek), jezeli nie leci to jest to walnieta ktoras z pomp lub zatkany filtr paliwa ktroy pewnie nie byl wymieniany od nowosci.
Koszt pomp uzywanych ko ok 200 zl za 2 sztuki. Mnie mechanik powiedzial ze lepiej obie naraz wymienic bo jak siadla jedna to ta druga mogla przez to po dupie dostac. Nie wiem czy ma racje ale u mnie byl walniety przkaznik



vw82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn lis 27, 2006 12:22
Lokalizacja: W-wa

Post autor: vw82 » pn wrz 17, 2007 16:05

agrala pisze:Sprawdz czy jak samochod ci nie chce zapalic to czy slychac przekaznik od pompy. Przekaznik jest w pozycji nr 12 tam gdzie bezpieczniki. Po przekreceniu kluczyka (zapalaja sie kontrolki) slychac cykniecie przekaznika i po jakis 3 sek przekaznik sie wylacza (mozes to sprawdzic dotykajac go reka, bedziesz czyl jak poruszaja sie w nim styki).
Jak go słychać odpala,jak nie nie odpala...


Sprzedałem swoje mk2:(

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 17, 2007 16:07

A tak na marginesie, ludzią kłopoczą sie tymi dwoma pompami, nie lepiej w razie awarii zamiast dwóch włożyć jedną do baku od MK3? W końcu do Digijeta jedna 3-barowa wystarczy, nie piszę o mechanicznyhc wtryskach ale o Digijetach, Rp, i Digifantach. A pod podłogę dać tylko filtr jak w trójce jest? Robił to ktoś praktycznie? mocowania w baku spasują?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn wrz 17, 2007 16:09

LUSKA pisze:Jest tylko 1 pompa(nie wiem skąd ci przyszło do głowy, że są 2). Co do przekaźnika, to go słychać w chwili gdy przekręcasz kluczyk na pierwszą pozycję(możesz od kogoś pożyczyć na chwilę i sprawdzić). A jak pompę sprawdzić, to przedmówcy chodziło, żebyś odpiął przewód paliwowy i kręcąc rozrusznikiem patrzeć czy leci z niego paliwo.
Co za bzdury opowiadasz czlowieku. W mk2 1,3 NZ sa dwie pompy paliwa. Jedna wewnetrzna w baku (okolo 1 bara podajaca paliwo tylko) a druga zewnetrzna przymocowana do podlogi na wysokosci tylnej kanapy.

[ Dodano: Pon Wrz 17, 2007 4:12 pm ]
Paweł Marek pisze:A tak na marginesie, ludzią kłopoczą sie tymi dwoma pompami, nie lepiej w razie awarii zamiast dwóch włożyć jedną do baku od MK3? W końcu do Digijeta jedna 3-barowa wystarczy, nie piszę o mechanicznyhc wtryskach ale o Digijetach, Rp, i Digifantach. A pod podłogę dać tylko filtr jak w trójce jest? Robił to ktoś praktycznie? mocowania w baku spasują?
Nie bardzo pasuja. Wszystko sie da ale nie wiadomo jak dlugo pochodzi na "patencie" Na pewno pasuje caly bak od mk3 do mk2 (bez wiekszej rzezby). Wymienic caly bak razem z pompa w srodku i bedzie gralo.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt wrz 18, 2007 13:41

vw82 pisze:
agrala pisze:Sprawdz czy jak samochod ci nie chce zapalic to czy slychac przekaznik od pompy. Przekaznik jest w pozycji nr 12 tam gdzie bezpieczniki. Po przekreceniu kluczyka (zapalaja sie kontrolki) slychac cykniecie przekaznika i po jakis 3 sek przekaznik sie wylacza (mozes to sprawdzic dotykajac go reka, bedziesz czyl jak poruszaja sie w nim styki).
Jak go słychać odpala,jak nie nie odpala...
Jezeli go nie slychac to nie ma prawa odpalic. Wyglada na to ze to nie jest wina pomp tylko przekaznika lub jego sterowania.
Sprawdz czy nie masz uszkodzonego przekaznika. Przekaznik dostaje na cewke +12V ze stacyjki i minusa z komputera (minus jest tylko przez ok 3 sek po zalaczeniu zaplonu, pozniej pojawia sie dopiero kiedy juz pracuje silnik)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 76 gości