bicie podczas hamowania

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michal22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:24
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

bicie podczas hamowania

Post autor: michal22 » wt mar 01, 2011 17:02

Cześć sprawa wygląda następująco po zakupie mojego auta okazało się że podczas hamowania jest wyczuwalne bicie na kierownicy szczególnie na prawym kole auto było po kolizji dostało w prawa stronę koło też oberwało tak wiec wymieniłem tarcze z klockami brembo i ferodo problem znikł całkowicie jednak po przejechaniu około 1000km bicie pojawiło sie ponownie i też jest wyczuwalne z prawej strony jeżdżę głównie po mieście bez szaleństw nie wiem co może być tego przyczyną skoro problem pojawia się na nowym komplecie hamulców po tak nie dużym przebiegu i teraz moje pytanie czy może mieć coś z tym wspólnego piasta koła czy na przykład nie jest skrzywiona i czy da się w jakiś prosty sposób sprawdzić czy byc może problem jest w czymś innym co wy na to??? Koła są wyważone opony są nowe



rutek32ef
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn mar 29, 2010 22:01
Lokalizacja: Białystok

bicie podczas hamowania

Post autor: rutek32ef » wt mar 01, 2011 17:25

Ustawiałeś zbieżność?
Do sprawdzania bicia jest taki czujniczek wskazówkowy wygląda jak manometr z wystającym bolczykiem. Używa się go do pomiaru bicia elementu w tokarkach ja miałem taki sam problem jak u ciebie że zmieniałem tarcze i na 2tyś km było ok i potem znowu biło,zmieniłem chyba wszystko oprócz półosi nawet maglownice zmieniłem a koła wyważane były x razy wrzucałem inne opony i też była lipa a gdy skończyły się pomysły sprawdziłem czujnikiem tarcze i felgi i co się okazało że felgi były krzywe miały bicie boczne . Nie wiem dlaczego po zmianie tarcz było ok a potem po 2tyś lipa. Aha jak hamowałem to biło od 90 do 30km/h.
Pozdro



michal22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:24
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

bicie podczas hamowania

Post autor: michal22 » wt mar 01, 2011 19:20

wróciłem z garażu założyłem koło z zapasu i dalej to samo czyli felga i opona odpada u mnie bicie wystepuje przy każdej prędkości jak dla mnie to wina leży po stronie tarczy tylko pytanie czemu tak szybko nowa tarcza dostaje takie bicie



Awatar użytkownika
awo250
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Rzeszów

bicie podczas hamowania

Post autor: awo250 » wt mar 01, 2011 20:51

michal22, kolega miał tak samo powodem była tarcza też brembo oddał do sklepu na gwaranci, zwrócili mu kasę . Też ci tak radze zrobić jak masz paragon,
a na forum jest kilka tematów jakie tarcze i klocki.



Awatar użytkownika
domino19140291
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: śr sty 07, 2009 01:22
Lokalizacja: Częstochowa

Re: bicie podczas hamowania

Post autor: domino19140291 » wt mar 01, 2011 22:49

U mnie też był problem z biciem kół podczas hamowania. Ostatnio wymieniałem całe kompletne przednie zwieszenie. Myślę, że w moim przypadku pomogła wymiana końcówek drążków kierowniczych oraz sworzni co mogło być przyczyną.



rutek32ef
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn mar 29, 2010 22:01
Lokalizacja: Białystok

bicie podczas hamowania

Post autor: rutek32ef » śr mar 02, 2011 18:30

Więc możliwe że masz uwalony zacisk i nie dociska równomiernie klocków hamulcowych przy hamowaniu i po niedużym przebiegu krzywi tarczę. A wrócę jeszcze do kół spróbuj jeszcze zamienić koła z tyłu na przód.



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

bicie podczas hamowania

Post autor: marekTDI » śr mar 02, 2011 18:49

przy tarczach brembo dość często się tak dzieje. możesz zareklamować kolgo jeśli to napweno tarcze. różnie bywa. tym bardziej jak auto jest po kolicji to i piasta może być gdzieć skrzywiona, tylko wtedy bicie było by cały czas, a tu po wymianie chamulców ustało i pojawiło się ponownie. nie wjechałeś gdzieś w dużą wode przy hamowaniu ostrym? bo i od tego mogło pokrzywić tarcze, bądź fabrycznie ma wade...



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

bicie podczas hamowania

Post autor: marekTDI » śr mar 02, 2011 18:50

rutek32ef pisze: A wrócę jeszcze do kół spróbuj jeszcze zamienić koła z tyłu na przód.
a co to da? przecież tylko przy hamowaniu to występuje a nie non-stop...



rutek32ef
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn mar 29, 2010 22:01
Lokalizacja: Białystok

bicie podczas hamowania

Post autor: rutek32ef » śr mar 02, 2011 23:27

Kolego marco piszę aby zmienił koła by sprawdzić czy nie są uszkodzone bo to wcale nie musi być wina tarcz, mógł po zmianie tarcz wpaść w dziurę i skrzywić mogła się felga, taka operacja nic nie kosztuje tylko odrobinę chęci i czasu a efekt może czasami zaskoczyć. Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie i będziesz wiedział o co mi chodzi. :grin:



michal22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lut 19, 2009 13:24
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

bicie podczas hamowania

Post autor: michal22 » śr mar 02, 2011 23:41

wczoraj robiłem podmianke z kołami i dalej to samo a co do zacisku to też sprawdze może prowadnice zacisku sie zapiekły i nie pracują jak powinny , bo podczas badania technicznego wyszło ze to koło słabiej hamuje w porównaniu do lewego tak czy inaczej tarcze do wymiany aha sprawdzałem na paragonie tarcze są firmy Ferodo



Awatar użytkownika
marekTDI
Dyrektor
Dyrektor
Posty: 440
Rejestracja: ndz gru 06, 2009 22:13
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

bicie podczas hamowania

Post autor: marekTDI » śr mar 02, 2011 23:46

rutek32ef pisze:ie musi być wina tarcz, mógł po zmianie tarcz wpaść w dziurę i skrzywić mogła się felga
przeczytałem.... można sprawdzać tylko nawet jeśli felga jest krzywa to bicie było by odczuwalne cały czas, a jemu dzieje się to tylko przy hamowaniu... więc moim zdaniem wina felgi czy opony odpada...



rutek32ef
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn mar 29, 2010 22:01
Lokalizacja: Białystok

bicie podczas hamowania

Post autor: rutek32ef » pt mar 04, 2011 09:32

A przychodzi mi jeszcze do głowy jedna rzecz tulejki wahaczy jeżeli są wybite to podczas hamowania koła stają się rozbieżne co skutkuje drżeniem kierownicy, podczas przyśpieszania tak też może się dziać.
Do marco:
Marco po przejściach z moim golfem jak mu kiera drżała (wsadziłem dużo kasy) to teraz staram się sprawdzić najtańszym kosztem to co się da.Kupiłem sobie czujnik bicia za 50dych i teraz jak mi coś drży to biorę i sprawdzam,lepiej tak niż drogą eliminacji dojść do usterki.



spoon23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr sie 27, 2008 10:42
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

bicie podczas hamowania

Post autor: spoon23 » śr mar 23, 2011 21:45

sprawdz, czy nie masz luzów przy szybkich *#cenzura#* na kierownicy podczas postoju



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości