M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TD.Turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy

Moderatorzy: Michał_1977, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » wt gru 13, 2011 16:01

arwam pisze: błędne rozumowanie bo kanał przelewowy jest bardziej ale odsłonięty a dwa że jak zmienisz podkładkę na grubszą to tłoko-rozdzielacz nie pracuje już na tej wysokości co wcześniej i się szybko może rozlecieć, jak podsadzenie będzie za wysokie.
Arwam przecież napisałem to samo co Ty tylko trochę inaczej, ale o to samo chodzi
Im grubsza podkładka tym kanał przelewowy jest bardziej odsłonięty i auto nie ma mocy. Zastosowałem podkładkę 1,9mm w stosunku do podkładki 2,8mm jest to 0,9mm różnicy, a przy suwie roboczym tłoczka 10mm na takiej odległości zbiera się już trochę paliwka które zostaje wtłoczone do cylindra a to przekłada się na moc.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt gru 13, 2011 18:49

needved pisze:A tak po za tym przeróbka dźwigni dozownika to moim zdaniem znacznie większa ingerencja w pompę niż pozbycie się lub odpowiednie wyrególowanie ograniczników dawki.

może i większa ingerencja ale bezpieczniejsza i dająca większą władzę nad dozowaniem paliwa choć tez co prawda jest wtedy ona troszkę mniej precyzyjna.


przy standardowym dozowniku poprostu będzie Ci brakować paliwa.


needved pisze:Arwam przecież napisałem to samo co Ty tylko trochę inaczej, ale o to samo chodzi
Im grubsza podkładka tym kanał przelewowy jest bardziej odsłonięty i auto nie ma mocy.


może miałeś na myśli słowo odsłonięty ale co innego napisałeś a ja kryształowej kuli nie mam więc nie mogłem wiedzieć co masz na myśli co potwierdza poniższy cytat:

needved pisze: ale co za tym idzie mniej jest przysłonięty kanał przelewowy w tłokorozdzielaczu po wciśnięciu gazu a co z kolei za tym idzie auto nie ma mocy.


i powiedz mi co to za falę masz z równą wysokością 10mm ?

i jeszcze z jedno podsadzenie to nie jest podkładka tylko głębokość od krawędzi na której siedzi głowiczka do osadzenia tłoczka w fali w momencie kiedy fala jest w najniższym położeniu.
jeszcze raz podkreślam że to nie jest podkładka tylko wymiar.



po drugie całkowity skok tłoczka wymuszony krzywkami na fali nie jest skokiem roboczym.
roboczy skok tłoczka trwa do momentu odsłonięcia otworu przelewowego.
jak jedziesz z góry hamując silnikiem to masz wtedy jałowy skok tłoczka na całej jego długości ponieważ wtedy paliwo nie jest podawane do cylindrów


P.S.

jaką masz skrzynię biegów w swoim golfie?
jeśli 020 to nie dziwne że masz takie wrażenie bo te skrzynie są krótkie a TDI generuje spory moment obrotowy już od najniższych obrotów



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » wt gru 13, 2011 22:18

arwam pisze:i powiedz mi co to za falę masz z równą wysokością 10mm ?
Falę tłoczek i głowiczkę mam z pompy od TDI a pompa pochodziła z silnika ASV Oznaczenie fali to DE110
arwam pisze:i jeszcze z jedno podsadzenie to nie jest podkładka tylko głębokość od krawędzi na której siedzi głowiczka do osadzenia tłoczka w fali w momencie kiedy fala jest w najniższym położeniu.
jeszcze raz podkreślam że to nie jest podkładka tylko wymiar.
Ok posadzenie to wymiar, ale ten wymiar możemy regulować podkładką która znajduje się między falą a tłoczkiem.
Przed rozkręceniem pompy z TDI sprawdziłem jej posadzenie kiedy fala była w najniższym położeniu. Po przełożeniu fali tłoczka i głowiczki do pompy z AAZ okazało się że te posadzenie się zmieniło, a dokładniej ta odległość była mniejsza co znaczy że tłoczek był bardziej wsunięty w głowiczkę. Poszedłem za tym faktem i okazało się że trzeba zmienić podkładkę na cieńszą.
Skrzynię mam na razie oryginalną jej kod to CHD zastosowałem tylko wzmocniony docisk bo sprzęgło z AAZ ślizgało się już na TD po zwiększeniu dawki :hmm: Skrzynia wiem że jest krótsza niż w TDI i zaczyna mi to delikatnie przeszkadzać



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » wt gru 13, 2011 22:37

daj foto silnika zobaczymy coś tam zmodził. i wrzuć jakiś filmik jak to jeździ a najlepiej przedwstaw w odpowiednim dziale swoje auto. w końcu nie tak wiele po naszych drogach jeździ aut z silnikami M-TDI



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » wt gru 13, 2011 23:24

W ciągu kilka najbliższych dni wrzucę kilka fotek z pod maski i nie tylko. Niezłe wrażenie robi FMIC z orurowaniem i łącznikami no ale nie był tani. Jestem zadowolony z auta i pisząc na tym forum chcę doradzić jak dobrze zbudować pompę bo mi się to udało a wiele innym nie. chociaż pewnie na tych modach nie poprzestanę :grin:



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » śr gru 14, 2011 00:24

needved pisze:Niezłe wrażenie robi FMIC z orurowaniem i łącznikami no ale nie był tani.
na mnie zrobi wrażenie IC z MANA wkomponowany w przód MK2 czy MK3 tak żeby nic widać nie było z zewnątrz
needved pisze: forum chcę doradzić jak dobrze zbudować pompę bo mi się to udało a wiele innym nie
co do budowy pomp to jeszcze bym nie chwalił dnia przed zachodem słońca. skoro Ci trzyma wzmocniony docisk ten silnik to przyjmując że masz nawet dwie sprężyny w docisku to nie sądzę żebyś miał więcej niż 300-350Nm bo tyle mniej więcej jest w stanie utrzymać docisk od skrzyni 020

ja w tamtym tygodniu zmieniałem jeszcze raz sprzegło ( komplet tarcza z dociskiem) od VR-a i zarówno Statima tarcza jak i Sachs'a nie są w stanie utrzymać u mnie momentu do tego stopnia że pierwsze podlanie paliwem i podniesienie ciśnienia doładowania spowodowało utraty trakcji aż do czwórki włącznie i zeszmacenie sprzęgła do tego stopnia że na ciśnieniu 1,3bara i dawce bezdymnej sprzęgło nie jest już w stanie utrzymywać napędu w ryzach i się ślizga.
oceny efektów zostawmy hamowniom. ja jak uzyskam to co chcę i już po zamontowniu napędów jadę na obciążeniówkę z prawdziwego zdarzenia a nie G-techem mierzyć choć to urządzenie na którym mierzyłem moc odznaczało się dość dużą dokładnością jeśli dane byłydobrze wprowadzone do dokładność sięgała około 3-5KM przy mocach rzędu 200KM



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » śr gru 14, 2011 10:50

Arwam jaką masz skrzynię u siebie i jaką byś mi polecił bo czuje, że te moje sprzęgło długo nie podziała.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » śr gru 14, 2011 12:11

needved, póki nie przerobisz dźwignie dozownika to sprzęgło masz bezpieczne. ja mam ASD z MK3 z piątką od T4 2.5TDI 88KM



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » sob gru 24, 2011 15:04

Dzisiaj mam trochę więcej wolnego czasu i wrzucam kilka fotek auta. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » sob gru 24, 2011 15:19

Co do pompy to Arwam maiłeś rację trochę za wcześnie ją pochwaliłem. Miałem jedną awarię pompy która była spowodowana tym, że w głowiczce zastosowałem sprężyny z pompy od TDI. Moja pompa którą kupiłem na głowiczkę pochodziła z silnika MKIV ASV 110KM a w niej te sprężyny były o wiele dłuższe i twardsze. Do mechanicznych pomp nie wolno wkładać innych sprężyn niż oryginalne. Po włożeniu z powrotem oryginalnych sprężyn auto chula jak trzeba.



arwam

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: arwam » sob gru 24, 2011 15:26

needved,

ja zawsze zakładam tłoko-rozdzielacz z tymi sprężynami które tam sąod nowości chyba że widzę cośsię z nimi dzieje złego to zmieniam ale na takie same.
z tym że nadal bardzo ważne jest podsadzenie.

needved pisze:Po włożeniu z powrotem oryginalnych sprężyn auto chula jak trzeba.
odłamki ze sprężyn na pewno swoja robotę zrobią, na Twoim miejscu szukałbymn następnej bo ta raczej długo nie pożyje.

a co do auta zmień sterowanie turbiny na takie które doładowanie będzie uzależniać od stopnia naciśnięcia gazu, i skrzynięna dłuższą i będziesz zadowolony



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Re: M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » sob gru 24, 2011 16:03

U mnie sprężyny nie popękały zorientowałem się w porę. A awari uległa dzwignia przyspieszacza konta wtrysku zostało ścięte zabezpieczenie i wypchnięty oring spowodował wyciek paliwa z pompy po czym auto zgasło. Sprężyny od TDI przy próbie obracania kołem zębatym pompy powodowały przesuwanie się tłoczka konta wtrusku.



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: needved » sob gru 24, 2011 16:08

A co do tego sterowania turbiny to mógłbyś mnie trochę bardziej nakierować? Przy takim sterowaniu jakie mam teraz gdy jadę 120km/h i puszczę gaz mam jakiś 0,4bar bostu. Moim zdaniem nie jest to właściwe ale jak to zmienić przy turbie VNT to nie wiem.



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

M-TDI Modernizacja pompy wtryskowej (z TD do TDI)

Post autor: tomogolf2 » sob gru 24, 2011 20:15

needved pisze: Przy takim sterowaniu jakie mam teraz gdy jadę 120km/h i puszczę gaz mam jakiś 0,4bar bostu. Moim zdaniem nie jest to właściwe ale jak to zmienić przy turbie VNT to nie wiem.
taki jest urok sterownia tylko gruszka, mam to samo podobne wskaznia po odjeciu gazu 0,3-0,5b, jedyna rada to troche bardziej uchylic kierownice w turbinie ale co za tym idzie szybkosc ładowania max boostu zmaleje...
ja tak jezdze i jest dobrze, przy 100km/h na 5 biegu(2000obr) mam jakies 0,3-0,4b doładowania


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „TD”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości