Kącik posiadaczy MK4

Wymiana doświadczeń użytkowników poszczególnych modeli VW.

Moderator: VIP

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn maja 23, 2016 17:14

krazorek pisze:sebekgolf, Dzięki. Bo mam jeszcze półfisa do zabawy. Niestety GB, ale mam tarcze od mojego starego licznika więc się dotnie dziurę na wyświetlacz :bajer:
sebekgolf pisze:[z przestawionym nieco kątem wtrysku dla lepszego pierdyknięcia po dodaniu gazu
Ile konkretnie? Bo mnie KoJ@K mnie podpuścił na -1.1CF. Pisał nawet, żeby więcej dać, ale stchórzyłem. Może i jest trochę żywotniejszy, ale coś mi nie pasuję jeszcze...przepływka, albo może kat się przytyka... Logi trzeba zrobić i wtedy będę nad tym rozprawiał...
Mam coś w okolicy -2,6 jak mnie pamięć nie myli.

mass143 pisze:Co myślicie żeby sie pozbyć tego baranka z progów pod drzwiami? Oddaje samochód na poprawki m.in. prostowanie progu i może by to lepiej wyglądało bez? :jezor:
Odpuść. Ruszanie tej fabrycznej antykorozji to jak wsadzenie kija w mrowisko. Będziesz robił później zaprawki co chwilę. Jak Ci to nie odpowiada to ja bym na to położył jeszcze jedną warstwę odpowiedniego kleju wyprowadzając wyżej, a później szlifował aż do uzyskania gładkiej powierzchni przechodzącej prosto z blachy ( łagodne przejście), ale to będzie strasznie dużo roboty bo gumowe powierzchnie z założenia kiepsko się szlifują. Robiłem kiedyś takie coś w Tarpanie. Nie kładłem szpachli w jednym miejscu bo notorycznie pękała.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ttosiekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: pn mar 28, 2016 17:43

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: ttosiekk » pn maja 23, 2016 17:15

No dzisiaj jest 31 w cieniu. Jak gdzieś jadę to włączam klimę i póki co działa i chłodzi więc nie jest źle :-) wolałem zapytać i się upewnić żeby później zonka nie było.



Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » pn maja 23, 2016 20:47

Jak kupiłem swojego to na jednym progu miałem barana a drugi był gładki...Trochę czasu potrzebowałem, żeby to zaczaić :banghead:
Janusz mówił: nie bity, będzie Pan zadowolony :bajer:

Kumpel mi podpowiedział ostatnio, żeby po podkładzie epoksydowym dawać żywicę i że to jest najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne... Będę miał chwilę to muszę zrobić w końcu akcję z przednimi błotnikami bo od dwóch lat co roku mam przy nich coś do poprawy :-(



Awatar użytkownika
Paclawek
Kapitan Palniczek
Kapitan Palniczek
Posty: 141
Rejestracja: czw sty 15, 2009 13:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Paclawek » pn maja 23, 2016 21:01

Czołem!
Czy jest tu ktoś z Tczewa lub okolic który podjechałby mi sprawdzic auto? :pub:


Obrazek
TURBODIESEL INTERCOOLER POLSKA NIEMCY STEFAN MOLLER!

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » pn maja 23, 2016 23:13

krazorek pisze:Jak kupiłem swojego to na jednym progu miałem barana a drugi był gładki...Trochę czasu potrzebowałem, żeby to zaczaić :banghead:
Janusz mówił: nie bity, będzie Pan zadowolony :bajer:

Kumpel mi podpowiedział ostatnio, żeby po podkładzie epoksydowym dawać żywicę i że to jest najlepsze zabezpieczenie antykorozyjne... Będę miał chwilę to muszę zrobić w końcu akcję z przednimi błotnikami bo od dwóch lat co roku mam przy nich coś do poprawy :-(
Jak chcesz mieć spokój, to wytnij co chwycone korozja, zrob wstawki, zacynuj całość i zapomnij o korozji. Drogo ale do porządku.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt maja 24, 2016 17:50

sebekgolf dziur tam nie ma. Piachem się do białego metalu zrobi. Tylko jeszcze muszę pomyśleć o zabezpieczeniu antykorozyjnym. Słyszałem o Wurth SaBesto Ruststop Quatro - niby nie ma nic lepszego, tylko ciężko jest ten środek dostać. W sieci tylko widziałem w sprayu i wołają niespełna 80 PLNów za 400 ml puszkę :kac:



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt maja 24, 2016 18:25

Piachem to będziesz się z tym srał wieczność. Szczota druciana na kątówę, do blachy a potem piach.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
krazorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: pt gru 25, 2009 18:17
Lokalizacja: centralna PL

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: krazorek » wt maja 24, 2016 19:41

Mówisz mały Bosch :satan:

Co prawda to prawda. Chodziło mi głównie o to że jak dojadę do "białej blachy" to czy mogę liczyć na to, że jest to "zdrowe" i ze nic się z tym nie będzie pod farbą działo?

Spodobał mi się bardzo ten patent z żywicą i muszę go mieć! :food: Tylko jeszcze jaki neutralizator/odrdzewiacz...?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » wt maja 24, 2016 19:46

z odrdzewiaczy to fosol. Dobrze żre, ale czasem trzeba klika razy nakładać jak gruba rdza. Nie licz na to że szczotą drucianą wyczyścisz. Ona tylko zabieli rdzę. Jak potem polecisz fosolem to dopiero zobaczysz ile rdzy zostało ;)


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » wt maja 24, 2016 23:10

Jak macie podpięte obrysy?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Craash » śr maja 25, 2016 10:53

Ja mam poprowadzone z kostki reflektora.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: sebekgolf » śr maja 25, 2016 20:44

Jako że nie było dziś za wiele czasu to też nie za dużo zdziałałem ale...

Rozebrałem drzwi pasażera z prawej strony z przodu. Wiadomo najpierw przygotówka, ale potem położyłem jedną warstwę GMS-a 2mm butylowego na zewnętrzne poszycie drzwi. Mata kładziona od samej góry przy szybie do w zasadzie samego dołu tak, aby nie zatkać szczeliny odpływowej.

Potem poskładalem drzwi bo jutro nie będzie czasu a w piątek po robocie jedziemy najprawdopodobniej do Austrii oglądać auto. W każdym razie już są efekty. Drzwi podczas zamykania wydają zupełnie inny dźwięk ( bardziej głuchy). Dodatkowo stukanie paznokciami w blachę od zewnątrz daje zupełnie inne brzmienie na drzwiach kierowcy ( bardziej metaliczne) a zupełnie inne po stronie pasażera ( głuche bez pogłosu).

Dalsze efekty opiszę w późniejszym czasie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

mass143
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pn kwie 01, 2013 01:44
Lokalizacja: Sandomierz

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: mass143 » śr maja 25, 2016 21:18

W sumie fajnie jakby te drzwi tak nie klepały przy zamykaniu. Szczególnie z otwartą szybą.



Awatar użytkownika
Jaroslaw.b
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: wt mar 24, 2015 13:16
Lokalizacja: ZGY

Kącik posiadaczy MK4

Post autor: Jaroslaw.b » śr maja 25, 2016 22:11

Panowie.. gdzie mogę dostać korek(zaślepkę)?
Chodzi mi o tego cudaka:
Obrazek


"Xenofobia - Strach przed xenonem" :D

Obrazek
Kupię:
- Samopoziomowanie do xenonu, pełny komplet
- Lotka 25th
- Pomarańczowe obrysy us

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kąciki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości