[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pn sty 09, 2017 22:45

w PZM mozna kupić za 78zł karte assistance najtańsza i jest w tym członkowstwo na rok. W marcu jak mi przyjdzie myśleć o tym to na pewno skorzystam. :okej:

http://pzm.pl/karta/" onclick="window.open(this.href);return false;


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mskostek » pn sty 09, 2017 23:06

Ta zniżka jest od bardzo dawna. Tylko mało kto o tym wiedział. Wystarczy wykupić w PZMot asistans za 78 zł żeby dostać kartę członkowską uprawniającą do dodatkowych 70% zniżki . Czyli jak ktoś wcześniej płacił 300zł to teraz zapłaci 70% mniej . Tą kwote podaję tylko jako przykład



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » wt sty 10, 2017 20:39

Zaglądnąłem w deche... Oczywiście gąbeczki w zasłonach do wyprucia... Na szczeście miałem jakiś mały arkusz cienkiej gąbki na której leżała płyta główna w kartonie. Z tego subtelnie dociąłem...
Kiedyś bede na szrocie to trzeba pozyskać jakieś oryginalne w dobrym stanie... :bajer:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14094
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » wt sty 10, 2017 22:29

kret077744,też dorabiałem z pianki pod panele podłogowe. Szczelnie domyka,tylko czasami zatrzeszczy przy otwieraniu i zamykaniu :-)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » wt sty 10, 2017 22:50

kujawskim wysmarować, zimą powietrze będzie lecieć cieplejsze - wysmażone :okej:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » ndz sty 15, 2017 21:56

Abs ciąg dalszy...
Niby komplet wyciągnięty ale dwa kabelki upierd*olone jak stół z tvnu.
Wg schematu to sygnał do kontrolki z kompa absu, podpięty pod W2.
Widoczny czarno-zółty o dziwo z kostką to + po zapłonie.
Obrazek

Dolutowałem kabelek z ori zkauciem do wtyczki.
Obrazek
Obrazek

Szaleństwo szprejami... :okej:

Obrazek
Obrazek

W miejsce ori gąbki dorobiłem 2szt gąbek z gąbki taśmy rozprężnej. Jest tyle fajna że gdzie upchasz tam sie rozpycha.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kurz nie siada.... :jezor:

Piec poskładany. Zajrzałem do ścieżek ale nic złego nie zauważyłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mogłem troche obudowe aluminiową poczochrać... :kac:


Kabelki, trza by je pochować...
Obrazek
Obrazek

Gume na grodzi przesunąłem o około 5cm, żeby można było wiecej manewrować przekaźnikami w środku, bo orygianlnie bym musiał zaraz za grodzią to gdzieś przykrecić.
Obrazek

Przebijamy...
Obrazek
Obrazek

Zostawiłem oryginalne mocowanie przekaźników z b4, dokręciłem do stelażu od skrzynki, pasi idealnie. Musiałem nawiercic dwa otworu i wypuścić śruby.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do pełni szczęścia został uwalony kabel czerwono-czarny, ze schematu to włącznik świateł tylnich, wcisnąłem go do W4.
Obrazek

Piec zawisł:
Obrazek

Przed silnikiem wlecą przewody hamulcowe i paliwowe.



Tempomat:

Kiedyś za dobrych czasów na allegro, kiedy ceny były jeszcze normalne, udało mi sie kupić kompletny tempomacik od corrado.
W zestaw wchodzi :
-gruszka + blacha mocująca do pedałów + dzyndzel do cięgna gruszki na sam pedał
- sterownik
- pompka
- dwa czujniki
- wiązka kompletna.
- manetka z tempo


Zaczne od tego że po wczytaniu jak to podpiąć i co jest potrzebne do poprawnego działania, przeraziłem sie skąd wziąć impuls prędkości. W tdi czy passatach, w skrzyni jest impulsator zamiast linki.
Rozwiązuje to problem. Lecz w autach z prędkościomierzem na linkę potrzebny jest zamontowany czujnik halla.
Obrazek

Któryś pin z licznika daje impuls do skrzynki i ze skrzyni z W1 ten impuls wychodzi. U mnie na szczęście ten czujnik jest w liczniku jak widać na foto, a wykorzystany jest w instalacji do regulacji głośności radia podczas jazdy. W kostce radia był wpiety w inny pin to przepiąłem na poprawny i zobacze jak to steruje.
Ale w każdym razie z W1 wyprowadziłem kabelek z kostką i pod niego podpiąłem impuls prędkości dla tempomatu.

Obrazek
Obrazek

Gniazdo W1 zółto biąły to jest wyjście impulsu prędkości z licznika z czujnika halla.
Obrazek

Zainstalowane czujniki na pedałach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprawdzone miernikiem - działają :bigok:

Obrazek

Sterownik, podobno umieszcza sie go w konsoli w środkowej, to narazie poleży sobie luzem :okej:
Obrazek

Tempomat również potrzebuje byc podłączony pod światła stop, czyli W4.
Obrazek
Obrazek

Niebiesko czerwony to + po zapłonie, dalej jako czarny do manetki i znów czarny do sterownika.
Obrazek


Myślałm że mi zostanie pare dziur do zaślepienia a tak to wykorzystałem niemal wszystkie i każdy do czegoś innego. Po kolei leci przewód do gruszki tempomatu, Drugi zaślepka (ale jest juz puszczone kabelki do czujników do dodatkowych zegarów vdo), trzeci do przewód zasilający do pompki tempomatu.
Obrazek

Pompkę sprawdziłem, zassysa, tempomat gotowy do sprawdzenia, jak to bedzie pracować, sam jestem ciekaw...


Grzane fotele


Przepatrzyłem wiązke grzanych foteli...
Jako że włącznik jest na dwa fotele to biore miernik i patrze. Lewa strona reaguje, napięcie pojawia się i znika, z kolei prawa nic.
To szukam schematu pinów regulatora i jak widać, prawej strony wogóle nie ma :bigok:
Dwa skrajne kable odpowiadają za włączenie i regulowanie prawym fotelem. U mnie isch wogóle nie ma.
Obrazek
Obrazek

Dorbiłem dwa przewody, a stałą mase i + wyprowadze na drugi fotel z kostki lewego fotela.
Obrazek
Obrazek


CLimatronic i inne kabelki

Problem mi sie zrobił bo miałem mało miejsca żeby założyć dolny tunel + nawiew na nogi pasażerów. Musiałem troche dłubąć maty na mocowanie, a z tunelem poradziłem sobie tak, że go rozpowiłem i bede musiał najpierw założyć tylną część a do niej wsunąć przednia.
Wszystko na mm...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zamontowałem kanalize, wcześniej wymyłem z brudu i kurzu wewnątrz. niechaj nie śmierdzi starością :bigok:
Obrazek

Wyprowadziłem sobie potrzebny impuls z obrotomierza, podpiałem reszte i piec hula, przełącza, dmucha że aż miło ale...
Obserwując przełączanie obiegu wewnętrznego coś mi nie pasowało, silniczek rusza dwoma klapkami, a u mnie coś mu to nie szło.
Climatronik musiał wylecieć na chwile, po rozebraniu sie okazało że koółko napędowe jest pękniete.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Najlepsze że na szrocie zdemontowałem ze 3 sztuki i każda miałą tak samo.
Chodzi o to że jak silniczek przełącza klapami to w pewnym momencie jedna przestaje isć a druga leci do końca, dla silniczka jest to opór i raczej stąd ta wada.

Także została mi reanimacja - klejenie nie wytrzyma tego co potrzeba, więć wywierciłem prostopadle wiertełkiem 1mm przez kółko i w osć i uciałem wiertło. Zakołkowałem tak w dwóch miejscach.
Próba ognia, silniczek zamiata a klapy nie stają i ruszają sie jak należy :bigok:

Z odb cliamtronica wyprowadziłem kabelek do diagnostyki absu.
Z climatronikiem łączy sie bez problemu, błędów brak.
Obrazek


Moje kabelki...
Wyprowadziłem sobie + po zapłonie - 2 wtyki, jeden idzie do zegarów, drugi bedzie na co innego.
Obrazek

Wyprowadziłem sobie kabeli do elektrycznej anteny:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

:pub: ...Kabelki pod dechą uważam za skończone... :pub:
przypomniało mi sie właśnie że musze pociągnąć kabelki do głośników w kopertówki... :kac:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Stalu
_
_
Posty: 3904
Rejestracja: pn lut 18, 2008 16:45
Lokalizacja: Pacanów
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Stalu » ndz sty 15, 2017 22:44

zazdroszczę wiedzy z elektryki , u mnie by to wyglądało tak

Obrazek


„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej”

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » ndz sty 15, 2017 22:47

A ja sie nie dziwie ze wprowadzono CAN do aut bo w dzisiejszych czasach i takich instalacjach kable wazyly by tyle co karoseria :D


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » ndz sty 15, 2017 22:49

zazdroszczę wiedzy z elektryki , u mnie by to wyglądało tak
Zanim sie za elektryke w golfie wziałem to wiedziałem ze jest plus i minus i że razem robią to co na zdjęciu. :okej:
ale Central electric 2 sprawił że golfa jeszcze nie spaliłem :bigok:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14094
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » ndz sty 15, 2017 23:43

kret077744 pisze: z tunelem poradziłem sobie tak, że go rozpowiłem i bede musiał najpierw założyć tylną część a do niej wsunąć przednia.
Też jakoś tak to modziłem. U Ciebie gorzej,bo tunel wyższy :bajer:
Ty jedziesz z koksem,a ja dopóki elektrowni nie ogarnę,to z niczym nie ruszę. Może jutro jedynie węże wspomy z mk4 zaadoptuję i na razie tyle :?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
cross2900
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 593
Rejestracja: pt maja 04, 2012 09:17
Lokalizacja: Großpolen

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: cross2900 » pn sty 16, 2017 00:18

Co do dolnego tunelu , nie masz tuneli nawiewu na nogi pasażerów ?
U ciebie ta wiązka ABSu lepiej pasuje moja jest z bóg wie czego i sterownik wychodzi pod nogami pasażera :kac:



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pn sty 16, 2017 09:03

Ty jedziesz z koksem,a ja dopóki elektrowni nie ogarnę,to z niczym nie ruszę. Może jutro jedynie węże wspomy z mk4 zaadoptuję i na razie tyle :?
Ja to tylko odświeżam i co nie dokładam.
A ja sie nie dziwie ze wprowadzono CAN do aut bo w dzisiejszych czasach i takich instalacjach kable wazyly by tyle co karoseria :D
sama prawda.
Co do dolnego tunelu , nie masz tuneli nawiewu na nogi pasażerów ?
U ciebie ta wiązka ABSu lepiej pasuje moja jest z bóg wie czego i sterownik wychodzi pod nogami pasażera :kac:
Własnie mam i jest już schowany pod wygłuszeniem, oryginalnie jest dziura w nim i w dywanie, go praktycznie nie widać. A że pokleiłem 2 warstwy mat to mi ponad 5mm poszło.
U mnie kable abs są puszczone lewą strona i są na tyle długie że pod kanapą moge sobie nawet wybrać miejsce gdzie go położyć :okej:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14094
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » pn sty 16, 2017 11:23

kret077744 pisze: A ja sie nie dziwie ze wprowadzono CAN do aut bo w dzisiejszych czasach i takich instalacjach kable wazyly by tyle co karoseria :D



sama prawda.
To chyba w BMW tak jest,bo kumpel,który rozbiera auta na części,mówił,że za instalację z BM-ki można wziąć ok. 5 stów (za samą miedź) :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » pn sty 16, 2017 12:50

W starych 7er. W kazdym nowszym aucie masz kilka can lin i inne interfacy ktore zamiast posiadac swoje czujniki i kupe kabli dzielą wspólne informacje z 1 czujnika. Akurat golf nawet w najbardziej bogatej wersji nie ma polowy przewodów co taka stara 7er


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości