[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » wt lut 07, 2017 22:45

Przeciwmgielne można spokojnie dostać na allegro w przyzwoitym stanie,montowane były w któryś starszych mercedesach. Uszczelki wyglądają bardzo ładnie, chyba sam rozglądnę się za jakimiś Sharanem. Ciekawe czy będzie ciszej w porwaniu do oryginalnych.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » ndz lut 12, 2017 21:41

Miało nie być już lutowania....
Zrobiłem imitację poziomowania lamp, dałem przekaźnik czasowy, który jak włączają sie światła mijania, załącza regulację lamp w dół, następnie po 5s wyłącza się a lampy wracają do początkowej pozycji.
To tak na przyszłość, bo nie wiem czy wsadze ori lampy czy zenon. :bajer:

Obrazek
Obrazek


po poszukiwaniach steropianiu w miejsce koła zapasowego, postanowiłem wypalić koło z blachy 2mm. Wyciałem tylko dwie dziury żeby w rękę chwycić i okleiłem pianką pod panele od spodu a na wierzch poszła reszta materiału z podsufitki. Dookoła uszczelka krawędziowa żeby nic nie obić, jest spoko, teraz mam sporo miejsca na upchanie jakieś lewarka i innych zbędnych gratów :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Do drzwi nie umiem odnaleźć ciegen, brakuje mi po jednym, jedne widać że były już dorabiane, to podleciałem na szrot i wytargałem wszystkie bo akuratnie byla wersja z centralem.
Obrazek

Lewy elektryczny mechanizm, w którym była zerwana linka, zaadoptowałem do manualnego. Wystarczy odpowiednio skrócić pancerz po obu stronach, dać sprężyny po obu stronach jak w oryginale i hula jak złoto. Tylko u mnie kółko silnika jest pęknięte w jednym miejscu i słychac zgrzyt linki. Po drugie moje kółko bylo już na tyle wyjechane, że musiałem pilniczkiem na nowo zrobić rowki na linkę bo tak robiła sie kaszana. Bieżnikowanie pomogło, ale pęknięcia nie naprawie niczym, linka sie wżyna i w jednym miejscu chrupnie sobie.
w każdym razie naprawa zerwanej linki w elektrycznym mechanizmie jest możliwa przekładając z manuala.
Mam też mechanizmy elektryczne z sejczento, szybciej zapitalają, są tańsze, ale pozostałem czy ori wolnych.
Jakby ktoś chciał mechanizmy z sejczento pogonie komuś, mam komplet z przyciskami i kawałkiem wiązki.

Obrazek
Obrazek




Centralny na pilot.
Chciałem zamówić tylko centralke i jeden siłownik, ale komplet wyszedł taniej jak w cześciach.
Musiałem dołożyć jeden siłownik slave do drzwi kierowcy, bo w ori centralym jest tam tylko stycznik na zamknięcie/otwarcie a rygiel jest przestawiany przez kluczyk.
Wywierciłem dziurke, cięgno zrobiłem z ori grubego cięgna, siłownik dokręciłem na dole i hula. :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Z centralki wywaliłem co mi niepotrzebne... czyli połowa wiązki :rotfl:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Centralke przykręciłem pod licznikiem, za skrzynką i wokół niej nie chciałem robić jeszcze wiekszego burdelu. Mam tam tak zrobione że spokojnie dojde do każdej kostki i nie chce tam zagracać i tak małej przestrzeni roboczej :bigok:

Obrazek

Zostało wlutować się pod kierunki, z odpowiednich pinów wyprowadziłem kostki, w razie czego można odpiąć jakby się coś działo. Ale póki co działa i zamyka sie jak należy. Kabelki na diodach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Szyby założone, uszczelki również, wyregulowane, zamyka się elegancko. z początku szyba kierowny nie szla jak powinna, ale wina była po stronie metalowego mocowania, było już spawane i było nieodpowiednio dogięte.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » pn lut 13, 2017 19:38

A co ten przekaźnik da jak założysz ksenony? Żeby poprawnie działało to potrzeba by jeszcze czujniki na wahacze i kilka innych rzeczy. Świetny pomysł z tą pokrywą :D
Prace na coraz bardziej zaawansowanym poziomie, więc zapytam kiedy planujesz wyjechać ?



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pn lut 13, 2017 20:02

A co ten przekaźnik da jak założysz ksenony?
Tylko imitacja poziomowania, taki myk nic wiecęj.

Wyjazd, hmmm... :hmm: z chęcia już bym pojeździl....
Jeszcze wydech, hamulce, układ paliwowy i dolotowy do zrobienia.
Pewnie pojawi się kilka pierdół do rzeźbienia jak umieszczenie panelu climatronika, dodatkowych zegarów i wskaźnik doładowania. raczej wypale jakąś blache i przykrece w miejsce ori panelu nawiewu i pomaluje proszkowo. Ale do tego jeszcze...


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » pn lut 13, 2017 20:23

To działaj, będe kibicował i trzymał kciuki żeby nie był poślizgów w pracach bo tempo masz dobre i tak trzymaj.
Z chęcią bym się kiedyś nim przejechał :cool:



Awatar użytkownika
pawele00
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr gru 17, 2014 20:01
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: pawele00 » pn lut 13, 2017 20:54

Podziwiam za dokładność z jaką golfik jest robiony i składany :bajer: Codziennie wieczorkiem sprawdzam temat z nadzieją że jest jakiś up :grin: czekam na efekt końcowy!



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pn lut 13, 2017 21:16

Z chęcią bym się kiedyś nim przejechał
jak sie kiedyś gdzieś zjedziemy to czemu nie :pub:

Podziwiam za dokładność z jaką golfik jest robiony i składany :bajer: Codziennie wieczorkiem sprawdzam temat z nadzieją że jest jakiś up :grin: czekam na efekt końcowy!
dzięki, choć dokładność czasami się omija jakimś mniejszym czy większym łukiem. U mnie w projekcie to tylko powtórka z forum, aaz-ty wkładali kilka lat temu, teraz 4motion, 1.8t, arly, ja tu tylko myje maluje, regeneruje i montuje. :bigok:
efekt końcowy... sam bym to chciał już zobaczyć... NA pierdołach sie czas traci, bierzesz uszczelke drzwi a ona wzdłuż jest przerwana i kleisz szmat czasu superglutem kilka metrów bieżących po kawałku. już nie mówie o tym, że wszystko idzie pod kran i szoruje z zebranego kurzu przez ostatnie 20 lat.
Zamkne golfa to albo środek kończe na cacy albo heble spinam i paliwo, potem silnik i reszta wokół niego a środek zostawie na koniec. :bajer:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » wt lut 14, 2017 17:32

Na tym etapie warto było by dodać automatyczny włącznik świateł, takie ustrojstwo może być bardziej przydatne niż to poziomowanie.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » czw lut 16, 2017 14:13

Prawa strona uzbrojona, zostało zafoliować i założyć tapicere.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Mimo wypadkowej przeszłości, wszystkie szyby łącznie z lusterkami z jednymi numerami.

Obrazek
Obrazek


Propo lusterek, moje były bardzo obrysane od jazdy po lesie oraz lewe lusterko było szpachlowane wewnątrz, tak że nawet wkład haczył. kupiłem inne ori i przełożyłem mechanizmy. Mechanizmy doczyszczone przesmarowane, ładnie lata od skrajnej do skrajnej pozycji. Wcześniej sie blokowały z racji zabrudzenia.

Obrazek
Obrazek


Styki grzanych lusterek były tak zaśniedziałe ze wogóle nie działało. po wyczyszczeniu lusterko robi się ciepłe :helm:

Obrazek
Obrazek


Macie jakiś paten na starą gąbke przy ogranicznikach ??
Obrazek

obczajałem gume z polo, po skróceniu można zaadoptować, ale może ktoś coś wie lepiej ??


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: tomogolf2 » czw lut 16, 2017 22:46

Idziesz jak burza :D nie myslales zeby troche wygluszyc drzwi?


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » czw lut 16, 2017 23:10

Narazie nie wygłuszałem. pojeżdze, ocenie i potem ewentualnie sie pogrzebie. :food:

co bym nie zrobił AAZ-ta i tak bede słyszał :rotfl:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: tomogolf2 » pt lut 17, 2017 18:40

ja wygluszylem wszystko co mozna bylo i powiem ci ze efekt jest warty zachodu,silnik owszem slychac ale teraz da sie normlanie rozmawiac w kabinie bez krzyczenia do siebie :D


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Matisek1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2017 21:57

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Matisek1991 » pt lut 17, 2017 21:56

Ojoj ja nie wiedziałem ze w Bralinie sie taki klasyk buduje ! powodzonka i może kiedyś spotkamy sie na zlocie :) :pub: :pub: :pub: :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob lut 18, 2017 09:46

ja wygluszylem wszystko co mozna bylo i powiem ci ze efekt jest warty zachodu,silnik owszem slychac ale teraz da sie normlanie rozmawiac w kabinie bez krzyczenia do siebie
]

Efekt musi być skoro w mk2 prawie nic nie ma wygłuszenia :bigok:

Ojoj ja nie wiedziałem ze w Bralinie sie taki klasyk buduje ! powodzonka i może kiedyś spotkamy sie na zlocie
Jak sie wykulam z garażu to sie odezwe :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości