[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » czw mar 09, 2017 21:01

Dzisiaj gadałem ze sprzedawcą, mówił że są 100% sprawne bo musiał nimi jeździć żeby je odkrecić. Z tym na krótko powiedział mi że nie które idzie tak odpalić a niektóre nie.
Patrze po allegro i widze że moduły sa o dwóch numerach - różnią się tylko literką na końcu B i C. Ja mam te z C.
Może trzeba by podmienić moduł na ten B. nie wiem. Na forach audi cisza, na angielskim nic wiecej poza tym co wyżej nie znalazłem.

Co do golfa, to zamówiłem elastyczne przewody, zepne hamulce, bak i przeowdy, most i bedzie można włożyć silnik i ulepić wydech.

Znalzłem wkładkę do haka od westfalii - musiałem skróić wysuwany trzpień, z puszki dorobić tulejke żeby ciasno wlazło, ale i to było tak dobrze i nie dobrze.
Zdecydowałem dorobić jeszcze płaskownik z kwasówki żeby wzmocnić i bardziej unieruchomić wkładkę.
Teraz haka tak łatwo nikt nie wyjmie. mogłem to też dać na klej. :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Manetka tempomatu - jeden kabelek był nagryziony przez myszy, dałem nową otuline i wszystkie kabelki dałem w nową koszulke. Przy okazji wyjałem przyciski, przczyściłem styki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Matisek1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2017 21:57

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Matisek1991 » pt mar 10, 2017 21:49

Kurde bela zadziwiasz mnie :) a jaki jest kosz założenia turbo boosta u ciebie ? chciał bym u siebie w gofie załozyc



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pt mar 10, 2017 22:29

mówisz o wkaźniku doładowania ?? koszt to raczej tyle za ile kupisz :bigok:
Ja kupilem z allegro, pasowałem mi stylówką do reszty. Podświetlenie zmieniłem na niebieskie.

Dzisiaj założyłem przednie girlingi 60. z tarczami 280mm wszystko pasuje idealnie.
Na felgę od country weszło ale dziwne bo mi jedna strona o 1mm haczy o ramię felgi.
Musze zastosować dystans 5mm. Ale z dystansami zobacze jakie opony bedą i jesli zajdzie potrzeba to kupie i 20mm.
Boje sie że koło 205/50/17 może mi ocierać o oslony silnika. To kosmetyka na koniec.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Co do foteli... bedzie ciężko to jednak urchomić. MAm jeszcze nadzieje w module z B, ale chyba docelowo zrobie prostą instalację na przekaźnikach.
Sprzedający pisał że jedne fotele smigają na krótko to może zamienie sie na takie moduły, o ile tak jest... Wszystko komplikuje linia can.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


OStatnie śrubki od wózka tylnego musiałem dokupić i dac ponownie w ocynk, tyle że zółty ;)


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » pt mar 10, 2017 22:43

Nie da sie wykodowac tego can ? Z esp sie da a tu fotele musza go miec ?


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mskostek » pt mar 10, 2017 23:13

Coraz lepiej to wygląda. Sprawdzałeś jak wysoko siedzi się w tych fotelach



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » sob mar 11, 2017 06:47

Boczki zostają ori czy też będziesz coś kombinował? Hamulce konkretne jak idziesz już w takie konkretne modyfikacje to może i warto dać większe felgi a nie bawić się w dystanse?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: riccardoa » sob mar 11, 2017 08:10

No i ładnie się dzieje. :okej:



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob mar 11, 2017 09:17

Nie da sie wykodowac tego can ? Z esp sie da a tu fotele musza go miec ?
Jeszcze wyjme ten moduł i zobacze które piny są od cana i może coś sie zrobi. Ten moduł ma też ochrone komponentów, nawet jak podłączysz w innym aucie trzeba odkodowac w aso.
Coraz lepiej to wygląda. Sprawdzałeś jak wysoko siedzi się w tych fotelach
NA wysokść jest idealnie, ale i tak musze jeszcze delikatnie podnieść.
Boczki zostają ori czy też będziesz coś kombinował? Hamulce konkretne jak idziesz już w takie konkretne modyfikacje to może i warto dać większe felgi a nie bawić się w dystanse?
Docelowo może kiedyś zmienie kanape i boczki na skórzane - narazie towar deficytowy.
Koła mam 17 cali i na przodzie już są założoone :bigok:
No i ładnie się dzieje.
tylko wolno i ciągle problemy... :jezor:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mskostek » sob mar 11, 2017 11:54

Wolno . Ja swojego rok składałem i nadal nie wszystko działa



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » sob mar 11, 2017 14:37

kret077744 pisze:tylko wolno i ciągle problemy
A na Nysę da Pan rade? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob mar 11, 2017 15:28

Panie ja chce do końca miesiaca już zrobić go jezdnego... Na koniec tylko naklejki i pakiet na blachy.
W poniedzialek dopiero przeowdy hamulcowe elastyczne bedą wysłane, mogłem brać z carsu, ale cenowo bym ponad 100zł wiecej bym zapłacił jak z Lemara a o 2 dni już nie chodzi. Gościu bardzo fajny i z dopasowaniem i zrobieniem na wymiar nie jest problem, ma w ofercie sztywne z miedzioniklu, także przewody już na długi czas spokój a jeden centralny na tył i tak musiałem dokupic.
Tyle że korektora narazie nie bede montowal, mój sie rozypał w rekach, zgnity, a ten co miałem to był na jeden przewód wejściowy typowo to tevesa 2.
Ale dzisiaj następny problem, tarcze kotwiczne z golfa 4 za barrdzo odstają i tarcza ociera cała powierzchnią. musze coś innego poszukać, bo mnie *#cenzura#* bierze od tego ciecia, heblowaia i wiercenia.
Jedyne co zawsze mi szybko sie robi to ocynk. Wczoraj zawiozłem i przez wieczór gotowe :bigok: bede mógł poskładać wózek z tyłu.
Ja swojego rok składałem i nadal nie wszystko działa
JA już nawet nie myśle co u mnie nie bedzie działać :okej:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Matisek1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz sty 22, 2017 21:57

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Matisek1991 » ndz mar 12, 2017 20:13

kret077744, Ten wskaźnik doładowania drugi będziesz miał na sprzedaż?



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » czw mar 16, 2017 19:29

Golf przybiera na wadze - wleciał wał i tylni most. Do tylnego wózka musiałem dokupić śrubki, stare się skręcały, tak zażarcie trzymał gwint. Dałem do ponownego ocynku na zółtko. Śruby z odlaną podkładką.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Do tylnego mostu tulejka jest również z poliuretanu, jednak wymiarowo brakowało 1mm. Musiałem uciąć taśmę z rury od komina, i teraz jest ciasno - raczej tak bedzie póki ta blaszka nie zgnije :bigok:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji możecie mi powiedzięc czy żółty krócieć z mechanizmy blokady na wstecznym to podciśnienie (to wyżej) a ten czarny wypust na dole to odpowietrzenie ??
Obrazek
Obrazek


Do tylnich hebli wyrzeźbiona tarcza kotwiczna od golfa iv była zbyt odsunieta od płaszczyzny przykrecania, przez co tarcza ociera. Nie chciało mi sie znowu rzeźbic to zamówiłem osłony od transportera, wydawało mi sie że są płaskie i nieduże... wydawało mi sie :bigok:

Obrazek
Obrazek

Niestety tarcza również odstaje, wiec wróciłem do rzeźbienia osłon z golfa.
Miejsca ciecia zapsikałem epoksydem i poszło na auto.

Obrazek
Obrazek


Tylne zaciski. Ja otwory miałem, wiec swap z bębnów byl prosty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Linka ręcznego.
Zamówilem 3 różne, i żadna nie pasuje.
Najbliżej ideału okazała z golfa 3/vento 1605/1100. Jednak brakowałem 12cm pancerza.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miałem pisać do producenta linek żeby mi pancerz 12cm przedłużyli a długość linki 1605mm zostawili, ale jednak zrobiłem po swojemu - przedłużyłem rurki o 12cm.
Swoje zutylizowałem z linkami ręcznego przy rozbiórce, a od zwykłego golfa kończyły sie równo na wylocie z budy - wiec dospawałem brakujące cm i mam 100% sprawny ręczny - linka jest na początku regulacji przy wajhy ręcznego

Obrazek
Obrazek

Trzeba było odpowiednio dogiąc i dałem do pomalowania w kolor karoserii - akuratnie na taki malowali :rotfl:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Sztywne przewody - miedzionikiel jest znacznie twardsza niż zwykła miedź - ale do wygięcia w łapach

Obrazek
Obrazek

Starałem sie artystycznie podejść do tematu... :okej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy pompiet potrzebna redukcja z M12 na M10.


Konserwacja valvoline nonstop sie klei, po montażu przewodów centralnych rece czarne.
JEst ciągle elastyczne, mineło sporo czasu i w ciepłym i nic nie wysycha jak boll - sam odpada po pewnym czasie.
Z racji wolnego tempa prac za robote wzięły sie pająki.. :bigok:

Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr mar 22, 2017 23:43

Przerobiłem smok w baku.
Pozbyłem sie pompy wstępnej, a w jej miejsce dałem plastik zassysający od diesla.

Obrazek

W rurce sfazowałem na oring, podgrzałem opalarką, włożyłem rurkę (jest tam garb) i zacisnąłem opaską amen.

Obrazek
Obrazek

Rezystencja działa:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek


Na obejmu baku dostępne sa gumowe osłony, ja użyłem dętek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Co do foteli :
https://next.drive2.ru/c/462390820041916700/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ruskie rozłożyły na łopatki j136

Obrazek


W każdym razie żeby uruchomić moduł fotela nalezy dać sygnał "kluczyk w stacyjce" can komfort audi.
Wtedy fotele ruszą i póki nie stracą zasilania bedą działać wiecznie.
Opisą żeby dać baterie bo pobór prądu jest 2mA.
Ja jednak zdecydowałem sie na emulator.
Mam nadzieje że to zadziała i bede mógł przymocować fotele. :food:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości