[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » ndz lut 19, 2017 12:12

Tak jak pisałem wcześniej, dziury przy ogranicznikach zaślepiłem gumami z vw polo. Trzeba skrócić i skleić.

Obrazek
Obrazek


Z przodu jest delikatna szpara, ale to nic w porównaniu jakby nic nie było. Zresztą tam i tak nie wieje zbyt mocno, gwizdać nie bedzie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek



Na tyle jest idealnie, guma ładnie domyka

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wkońcu dorobiłem groty do pilotów. Działają pieknie, wygoda która kiedyś była poza zasięgiem własnego wykonania, a tak naprawde to tylko kilka kabelków.
Grot który mi dorobili nie był przygotowany do mocowania pilota. Trzeba było zjechac z 2.2mm do 2mm grubości i naciąc rowek na śrubki mocujące. Pilniczek, brzeszczotek i rzeźbienie, zrobilem na ciasno, siedzi idealnie. Zwykly kluczyk idzie narazie w zapomnienie.

Obrazek
Obrazek


Zabrałem sie na dokończenie wnętrza, zastanawiam sie jak upchać radio, panel climatronika, dodatkowe zegary vdo. Przypomnialem sobie jeszcze o wskaźniku doladowania. Musze przewód przewalić przez grodziową, a w sumie nie mam już wolnego otworu, musze któreś kabelki zrobić do kupy a przewód ciśnienia lużno puścić przez dziure.
Póki co wizję mam taką, że radio zostaje na swoim miejscu, w miejscu 3 zaślepek będzie zegar doładowania, stary panel nawiewów (tu myślę o radiu 2din z nawigacją i kamerą cofania) ale nie chciałbym takie kombajnu na desce, natomiast panel climatronik i dodatkowe wskaźniki chce wepchnąć w tunelu.
Bede musiał przymierzyć, gdyby ktoś miał jakieś fajne fotki pomodzonej deski to prosze o wstawianie.

Obrazek

Jeden przycisk wymagał interwencji doklejenia mocowania

Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Re: [MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratow

Post autor: gibon.vw » ndz lut 19, 2017 14:11

Idziesz z tematem ciekawie się to ogląda i czyta szacunek za wykonaną robotę

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

Awatar użytkownika
mlodociany
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: wt lis 08, 2011 21:42
Lokalizacja: TOP

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mlodociany » ndz lut 19, 2017 17:40

kret077744 pisze:Zwykly kluczyk idzie narazie w zapomnienie.
Pokręcisz nim w stacyjce to jeszcze będziesz się zastanawiać nad powrote... Scyzoryk w MK2 nie jest najwygodniejszy a i zamiennik łapie luzy...
kret077744 pisze:Tak jak pisałem wcześniej, dziury przy ogranicznikach zaślepiłem gumami z vw polo. Trzeba skrócić i skleić.
Osobiście kleił bym to takim do łatek "Tip top", "Super glue" z elastycznością mi się nie kojarzy...
kret077744 pisze:Przypomnialem sobie jeszcze o wskaźniku doladowania. Musze przewód przewalić przez grodziową,
Może puścić go jak podciśnienie od sterowania klimą ori w MK2, razem z wężami od nagrzewnicy w tej piance...
kret077744 pisze:natomiast panel climatronik i dodatkowe wskaźniki chce wepchnąć w tunelu.
Pozwolę sobie wstawić foto kolegi boss999, jego konsoli z panelem z A4.
Obrazek


"Mein weiss coupe" -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=490899" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pn lut 20, 2017 21:28

Kod: Zaznacz cały

Pokręcisz nim w stacyjce to jeszcze będziesz się zastanawiać nad powrote... Scyzoryk w MK2 nie jest najwygodniejszy a i zamiennik łapie luzy...
Już ma luz :okej:
Kiedyś jak sie zamykało drzwi to kluczykiem trzeba było dosyć mocno kręcić, teraz po wyczyszczeniu i przesmarowaniu wkładki, cięgen, zamków wszystko chodzi lekko, nie obawiam się że scyzoryk się szybko wyrobi :bajer:

Co do kokpitu, to moja wizja jest taka że wsadzę radio 2din w miejsce ori radia i byłego panelu nawiewów, panel klimatronik i zegary vdo będą w tunelu. Dodatkowy wskaźnik doładowania bedzie przy liczniku zamiast 2óch zaślepek przycisków.

Zegary vdo wsadziłem w miejsce schowka tunelu, wyrzeźbiłem blache, poodchudzałem mocowania audi z zegarów, tak żeby szło przyczepić zegary i żeby zmieściło mi się na dorobionej blaszy.
POmyślcie że te 3 zegary były w jednym metalowym stelażu :okej:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Blacha pasuje idealnie :bajer:

Obrazek
Obrazek


Wycinanie otworów średnicy 55mm metodą cnc chałupa edition

Obrazek
Obrazek
Obrazek


dospawane blaszki mocujące miałem wiercić w tunelu i przykrecać, ale są na tyle sprężynujące że w tunel się wciska i ciężko żeby to wyjąć. Jedynie nałoże jakąś osłone żeby metalem nie szurać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Stelażyk poszedł do malowania proszkowego.



W ramce licznika zrobiłem troche miejsca na wskaźnik doładowania. Narożniki dociałem z innego plastiku żeby dziur nie było.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Trzeba tylko umalować na czarno, bo ten srebrny nie pasuje... Trzeba jeszcze przepolerować szkło bo porysane :kac: tylko od wycierania, dziadowski materiał.
Z chęcią bym zdjąć tą srebrną obwódke ale jest zaklepana i nie chce tego rozwalać.


Na panel climatronika trza było pozbyć sie popielniczki, wyciąć mega jape :bigok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Mocowania dorobiłem z blaszek z centralnego zamka.

Obrazek
Obrazek


Umyłem ramkę do gołego plastiku, jest czarna i ładniejsza. Może kiedyś po szrocie połaże i jakąś ładną wyrwę :okej:

Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: BartesWZL » pn lut 20, 2017 21:43

Lubie przeglądać tematu w którym wszystko jest fajnie opisane, idziesz w dobrym kierunku, czekam aż autko wyjedzie ;)


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Grafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 03, 2011 22:13

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Grafi » wt lut 21, 2017 22:13

Masz może jakiś dobry i sprawdzony patent na zdjęcie podsufitki z szybra bez jego demontażu.


Rozpędzić się jest łatwo, ale zatrzymać można nie mieć okazji...
VW GOLF MK2 1.6PN/ 1.8ABS LA9V 1991r
VW PASSAT B5 1.9TDI AVF LC9Z 2004r- był
VW TOURAN 2.0 BMN LD6S 2008r- był
VW TIGUAN 2.0 CFGC LC9X

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » wt lut 21, 2017 22:22

Grafi, nie ma takiego patentu, ta blacha jest wieksza, jeżdzi w szynie, wiec nie wyjmiesz jej na aucie. ale zdjąc szyber to chwila. Odkrecasz korbke, mechanizm - to już 3 śrubki, oczywiście wcześniej otwiersz szyber, żeby mieć na widoku wszystkie śrubki i masz może z 10 śrybek do odkręcenia i wyjmujesz :bigok:
drugi raz jak wyjmowałem to sam to zrobiłem. ale łatwiej we dwóch :pub:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr lut 22, 2017 19:30

Wleciała lotka Votex. Stan bdb, choć zastanawiam czy nie dać jej z listwami do pomalowania strukturą. proszę o opinie.
Lotka byla klejona, ale klej szło zdrapać i już jest jak ori :bajer:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Żeby nie było wesoło, brak blaszek mocujących.
Lubie giąć, ciąć, szlifować, wiercić, jedynie pocieszenie że miałem kwasówki kawałek blachy 1mm.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Efekt finalny zadowolający.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Maznąłem na czarno co by sie nie rzycało srebro w oczy :grin:

Obrazek



Na allegro wyczaiłem wskaźnik doładowania ala VDO i taki zakupiłem.

Obrazek



Co by białej obudowy nie było widać, okleiłem warstwą taśmy.

Obrazek
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » śr lut 22, 2017 20:02

Lotka fajna sprawa też bym taka założył. Ale wskaźników totalnie nie rozumiem, po co ci te wszystkie informacje z nich? Samochód to nie samolot :satan:



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr lut 22, 2017 20:08

Ale wskaźników totalnie nie rozumiem, po co ci te wszystkie informacje z nich? Samochód to nie samolot :satan:
Doładowanie rzecz święta w kręconym TD :bigok: ładowanie też lepiej wiedzieć czy coś sie dzieje.
ciśnienie oleju i jego temp to raczej parametry informacyjne, ale również przydatne przy mocniejszym deptaniu :bajer:

Lotka akuratnie na olx wisiała. Zobaczyłem u Adalberta i przypomnialo mi się, że tego mi jeszcze brakowało :bigok:
mam jeszcze dachowy bagażnik thule, chciałem jakiś kosz do tego, ale ta wizja mi sie odwidziała. :okej:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14089
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Michał_1977 » śr lut 22, 2017 20:52

kret077744 pisze:Lotka akuratnie na olx wisiała
Plus taki,że fajnie wygląda. Minus taki,że klapa wiecznie zasyfiona. Nawet w suche dni,szyba cała zakurzona. Jak jej nie miałem,to było czysto,a po montażu,wystarczy 2km przejechać i warstwę kurzu trzeba zdmuchnąć :?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » śr lut 22, 2017 22:15

Michał_1977, powiedz jeszcze czy warto to malować strukturą czy lepiej zostawić tak jak jest ori ??? o ile już nie była malowana, bo jest taka warstwa jak na ramce od climatronika, jak bym wział rozpuszczalnik chlorokauczukowy to bym do gołego plastiku wytarł :bigok:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: HojaNT » śr lut 22, 2017 23:24

Jeśli inne listwy idą w strukturę to też dał bym strukturę :-)


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Grafi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 03, 2011 22:13

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Grafi » śr lut 22, 2017 23:27

Tak myślałem ze bez wyjścia szybra nie da się tego zdemontować ale wolałem się upewnić., dzięki


Rozpędzić się jest łatwo, ale zatrzymać można nie mieć okazji...
VW GOLF MK2 1.6PN/ 1.8ABS LA9V 1991r
VW PASSAT B5 1.9TDI AVF LC9Z 2004r- był
VW TOURAN 2.0 BMN LD6S 2008r- był
VW TIGUAN 2.0 CFGC LC9X

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości