[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » pn sty 16, 2017 23:13

Pany,
Myślę jeszcze nad pilotem do centralnego
http://allegro.pl/centralny-zamek-4di-2 ... ml#thumb/2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/sterownik-zamka-centr ... ml#thumb/1" onclick="window.open(this.href);return false;
W sumie wystarczy dołożyć jeden siłownik do drzwi kierowcy. Mógłbym kupić samą centralkę bo mam dodatkowy siłownik od klapki wlewu (dociągnąć powietrze) i wtedy centralka z pilota sterowała by sygnałem na pompkę - zamykanie otwieranie.
Choć wolałbym zrobić tak żeby jeden siłownik dołożyć w drzwiach i stycznik by uruchamiał pompkę i reszte drzwi.
Czy warto to wpychać do auta, bo na allegro nic poza tymi dwoma nie znalazłem. Zależy mi żeby w komplecie był kluczyk zintegrowany z pilotem (scyzoryk) do dorobienia.
Wszelkie sugestie mile widziane.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mskostek » pn sty 16, 2017 23:54

Zakładaj oryginalnego centrala od passata b3 do . Jak masz elektryczne szyby to podepniesz to pod jedną wiązkę . Dokupisz centralkę na piloty i masz szyby z domykaniem



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » wt sty 17, 2017 00:18

Ja tak mam centralny ze dalem kombo silownik pneumatyczny w drzwi kierowcy dajac dolna czesc silownika z tego ktory w tych drzwiach jest i gore z membraną z drzwi pasazera. Dolozylem przewod pneumatyczny i dziala.

Centralka na pilot to jakas tam lepsza z allegro.

Okna to modul przelaczniki i instalacja z b3.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » wt sty 17, 2017 09:28

Ja mam u siebie centralkę i dołożony siłownik w drzwiach kierowcy do tego kluczyk scyzoryk i wszystko działa bardzo sprawnie już drugi rok. Centralkę kupiłem na giełdzie rtv w Krakowie w raz z siłownikiem całość wyniosła jakieś 60 zł. Jedyny minus to niezbyt trwały kluczyk tzn sworzeń który trzyma grot troszkę się rusza i przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce czuje się luz miedzy obudową a grotem. Podłączone ma kierunkowskazy i po otwarciu samochód mruga światłami, odległość z której można otworzyć czy zamknąć auto jest bardzo duża.
Edit chyba ten zestaw http://allegro.pl/sterownik-zamka-scyzo ... ml#thumb/1" onclick="window.open(this.href);return false; no i siłownik typu master do tego.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: Adalbert1702 » wt sty 17, 2017 21:38

Jeśli macie jakieś problemy z zarejestrowaniem pojazdu na żółte tablice to służę pomocą! Przebrnąłem przez to sam,bez pomocy rzeczoznawcy i wydając tylko tyle kasy ile było potrzebne na przysłowiowe znaczki skarbowe! To nie prawda ze wszystko musi być potwierdzane i oparte na fachowcach,którzy tylko nabijają sobie kabzę! Nikt mi nie pomógł i wszystkiego dociekałem sam! Przez to wiem gdzie i jak uderzyć i co NALEŻY do obowiązków urzędników,którzy z regóły sa nastawieni negatywnie do takich spraw! A czepiają się wszystkiego!!!



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Re: [MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratow

Post autor: kret077744 » wt sty 17, 2017 22:30

Centralny na pilota zrobie tak samo jak ma michau. Centralka kupiona ze scyzorykami firmy prosto z chin carprotect hehe

Co do rejestrowania na zolte blachy moglbys skrobnac jakis tok postepowania i koszta jesli chcesz sie na forum tym podzielic. Jesli natomiast nie to bylbym wdzieczny za wiadomosc z instrukcja.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob sty 21, 2017 20:03

Ostatnie kabelki,
Do kostki głośników z podszybia dolutowałem wiązkę do głośników w drzwiach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To już kostka na tył:
Obrazek

Jak już mam otwarte kanały światłowodów, postanowiłem poprowadzić na przyszłośc kable pod car audio. Leżały mi i zalegały i wkońcu sie doczekały...
Akuratnie została ostatnia dziura w grodzi :bajer:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wywaliłem zbędne kabelki od dmuchawy...
Obrazek

Każdy nowy konektorek prócz zaciśniecia zalewam cyną dla pewności
Obrazek

Pozakuwałem ostatnie kostki, od anteny i od dodatkowych wskaźników, troche lutowania, potem bedzie tylko wpinanie :bigok:
Obrazek
Obrazek

Kabelki do czujników ciśnienia i temp oleju:
Obrazek

Przekaźnik do tylnego mostu:
Obrazek

Wszystko na kostki żeby można było demontować bez cięcia:
Obrazek

Jeszcze znalazłem wiązkę z pod foteli chyba z b3 z którego szarpałem abs, wiec przelutowałem kabelki pod fotele i mam gotowe.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tylnej klapie wyprowadzone były kabelki do podświetlenia tablicy a kabelek zielono-biały w kabinie nie był wogóle podłączony. Usunąlem te kabelki, mniej do przekładania, także do klapy idą tylko kable na wycieraczke i grzanie. a po prawej sprysk i pneumatyczny do siłownika centralnego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oczywiście kabelki do poprawki...
Obrazek

Wiązkę połącze kostkami, łatwiej bedzie przeplatać pomiedzy klapą a kabiną, w klapie sie złączy wtyczkami :bigok:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dorobiona instalacja do tylnego mostu:
Zapieczetowana w koszulkach termokurczliwych i dodatkowe w rurce karbowanej
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Instalacja tylnego haka również została na nowo przepleciona przez koszulki.
Obrazek
Obrazek

Kupiona wtyczka haka z wiązką, wiązke kupiona wywalilem bo kable cienkie jak włos, a ori instalacja raz że gruba to jeszcze ma gotowe wsuwki do tylnich lamp żeby podłączyć
Obrazek
Obrazek

Ogarnąłem kontrolke ręcznego i abs. Zostały wolne 2 piny od przyczepki. Brakowało mi kostki 3 pinowej ori to swoją 5pinową skróciłem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Żeby wleciała decha to musiałem troche ją okroić pod obudowę stacyjki. Troche druciarnia, ale za wiele widać z tego nie bedzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie bede mówił co sie namęczyłem żeby srodkowe kratki spasować. Tylko z tym był problem po montażu climatronika.

Do kratki prawego głośnika wpasowałem czujnik nasłonecznienia
Obrazek

Podłączyłem do kompa absa i climatronika i sądze że tu już niespodzianek nie bedzie...
Obrazek
Obrazek

Wleciał przekaźnik 99 zamiast 19. mialem z passata całą skrzynke to trzeba było zaaplikować.
Pytanko czy przekaźnik 32 do digifanta jest mi teraz potrzebny ?? czy moge do wypiąć ?
Obrazek

Ręczny musiał zostać naprostowany bo był lewoskrętny :okej: oraz zwieracz już nie trzymał :rotfl:
Obrazek

Gotowa instalacja została ułożona i zabita mocowaniami. w pewnych miejscach jak przyjdzie dywan to pewnie bedzie grubo... :jezor:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zamontowana została część centralnego - pompka i przewody.
Obrazek

Wygłuszyłem wszystko proso a na to pod nogami położyłem maty bitumiczne z filcem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czas na bebechy z drzwi, klapy. Pomoże mi dimer :bigok:
a do szybra brakło mi autokitu :kac:
jeszcze polerka szyb i bedzie można zamykać.
Martwi mnie połamana podsufitka, kupiłem włókno i żywice, mam nadzieje że to uratuje.. :hmm:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: RasPL » sob sty 21, 2017 21:57

Kurde no utoniesz w tych kablach :P Tez muszę zabrać się wiosną za moje bo mam tego chyba więcej i jakoś to wygląda ale każdy następny nowy przewód już nie chce się mieścić :kac: A te wygłuszenia to nie za duźo tego wykleiłeś ? Powiedziałbym że i dach pewnie okleiłeś :P


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » sob sty 21, 2017 23:29

właśnie wypłynąłem z tych kabelków :okej:
została tylko centralka na pilota.
Na dach nawet nie wystartowałem z matami. dół za to wykleiłem bardzo dokładnie i mam nadzieje że da efekt.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mihau34 » sob sty 21, 2017 23:31

Ja miałem połamana doszczętnie podsufitke w okolicach szyberdachu i żywica jej pomogła trzeba jedynie z 2-3 warstwy ładnie wyprofilować na zagięciach i nie będzie śladu. Materiał podsufitki dajesz ori czy jakiś inny? U mnie jest jeszcze podłoga bagażnika wygłuszona prosem. Ręczny jak już raz się wygiął to nawet po prostowaniu będzie miał tendencje do wyginania, jak masz na wierzchu to bym od razu go wymienił.



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: HojaNT » ndz sty 22, 2017 20:34

Nigdy w życiu nie chciało by mi się robić tyle zdjęć.

Jak dla mnie auto robione na 100%

Graty =D>


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: kret077744 » ndz sty 22, 2017 21:27

na 9x% bo nie odmalowałem prowadnic szyberdachu... :jezor:
montuje jak jest jest.

Nie miałem masy uszczelniającej stale plastycznej, żeby przykleić tylną cześć metalową z uszczelką, dlatego szyber leży.
Obrazek
Obrazek

Wnękę kanałów spływowych lekko psiknąłem woskiem
Obrazek
Obrazek

Jedna prowadnica poszła w ocynku a drugą musiałem imitować na ocynk :okej:
Obrazek

Na narożach były ori folie to podkleiłem głądką taśmą
Obrazek

Zdjęcia to nie problem, bierzez w łape aparat i cykasz, lepiej żeby było troche zdjęć niż tylko przed i po :pub:

Nie wiem jak jeszcze odnowic ramiona wycieraczek, najlepiej do piachu i cienko akrylem. lub tak jak jest zmatowic i pomalować.
połysk czy mat ?
Obrazek


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mskostek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: czw mar 23, 2006 19:17
Lokalizacja: Marki
Auto: Golf II
Silnik: 1.9

[MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratowania

Post autor: mskostek » ndz sty 22, 2017 21:46

Ramiona wycieraczek daj w matowy proszek



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: [MK2] Golf Country syncro 1.9 TD AAZ - rzynch do odratow

Post autor: matisim » pn sty 23, 2017 09:10

zamiast tego wosku bursztynowego który bardzo nadaje się w zakamarki, mogłeś używać białego, jak fabrycznie są zawiasy tym zrobione. ten biały ma znowu bardzo dobre właściwości odpychania wody, no ale kolorystycznie bardziej było by go widać.

wycieraczki też daj w proszek, spokój na lata :lol: tym bardziej, że widziałem, masz możliwość takiego malowania po el. zawieszenia itp. Zdjęć wstawiasz na prawdę dużo, ja spędziłem kilka wieczorów żeby to wszystko ogarnąć ( na telefonie) Ale robota mi się bardzo podoba :lol:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości