Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Tutaj piszemy tylko o problemach związanych z podwoziem i zawieszeniem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: kolunio21 » czw lis 17, 2016 15:45

Witam.
Mam takie pytanie odnośnie amortyzatorów, mam kit Koni z regulacją twardości, i jeden z przednich amorkow pomimo że ma 79 %sprawności stuka na małych nierównościach, mam możliwość kupna jednego takiego samego amortyzatora Koni z regulacją twardości.
Pytanie brzmi czy jest sens kupowania takiego i czy poprzez regulacje mogę dostosować sobie tłumienie?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: piotrek233 » czw lis 17, 2016 17:55

Według mnie nie warto. Lepiej kupić nowe dwa i masz spokój a tak to nie wiadomo co kupisz...



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: kolunio21 » czw lis 17, 2016 19:55

Amorki muszę mieć krótszy skok bo mam sprężyny obniżające HR na tych koni dobrze mi się jeździ komfort ok no i auto do drogi przyklejone, patrząc na dostępne mts czy TA boję się że będzie jazda jak po gruzie:/



Awatar użytkownika
mano25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 27, 2016 09:52

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: mano25 » pt lis 18, 2016 11:23

Dla mnie również nie warto, KONI od pewnego czasu już nie oferuje amorków takiej jakości jak kiedyś i często się sypią. Skoro masz springi H&R, to najlepiej kupić również takie amortyzatory. Jak sama nazwa wskazuje w obecnym zawieszeniu możesz regulować sobie siłę tłumienia, ale po pierwsze trzeba to zrobić dobrze, a po drugie do codziennej jazdy raczej nie jest Ci to potrzebne :)



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: kolunio21 » pt lis 18, 2016 12:12

Tylko tu chodzi o.te że mogę za 50 zł kupić używany amortyzator Koni z regulacją twardości ;-)



Awatar użytkownika
mano25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 27, 2016 09:52

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: mano25 » pt lis 18, 2016 13:34

Yhy, tylko w takim przypadku nawet jak ustawisz jednakowo oba pokrętła na amortyzatorach, to i tak będziesz miał różną charakterystykę po lewej i prawej stronie, bo amorki będą w różnym stopniu zużyte... :otepienie:



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: kolunio21 » pt lis 18, 2016 20:32

No a jak bym pojechał na stację diagnostyczną i reg. twardości spróbował zgrać ze sobą dwa amorki ?? jest takie coś wykonalne ?



piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: piotrek233 » sob lis 19, 2016 11:05

kolego ale po co tak kombinujesz.... i drutujesz auto..
Coś się rozsypało, wymienia się na nowe. Po prostu trzeba mieć kasę na utrzymanie auta. Rozumiem, że można kupić używane elementy wnętrza czy blacharki. Ale amortyzatory, czy hamulce to jest Twoje bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Załóżmy, że kupisz tą używkę, wyminiesz- pół biedy jak zrobisz to sam, zaoszczędzisz kasę na mechanika. Ale i tak musisz jechać na geometrię (koszt około 100zł) okaże, że amortyzator nie będzie sprawny - nie zgrasz je razem i co dalej?
Będziesz musiał kupić już dwa nowe, stracisz o wiele więcej kasy. Znowu czeka Cię geometria. Czyli 2xgeometria (100zł) i amor używany 50zł = 250zł wyrzucone w błoto + zakup nowych amorów. Już nie liczę czasu robocizny, czasu poświęconego żeby jechać zrobić geometrię.

Gra nie warta świeczki, ale to jest tylko moje zdanie.



HQ-Automotive
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt gru 16, 2016 16:04

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: HQ-Automotive » czw sty 05, 2017 15:26

Kupując używkę to nigdy tak na dobrą sprawę nie wiesz ile Ci wytrzyma oraz w jakim stanie faktycznym jest i moim zdaniem lepiej dołożyć a kupić komplet nowych na gwarancji, zawsze to pewien wyznacznik jakości i masz na nie gwarancję.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wymiana jednego amortyzatora Koni z reg. Twardości

Post autor: Mavrick » czw sty 05, 2017 23:11

piotrek233 pisze:Ale i tak musisz jechać na geometrię
Przeciez w mk4 nie trzeba ustawiac geometrii po wymianie amorow poniewaz tam nie ma regulacji katow pochylenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie i zawieszenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości