Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: Fastener » śr lis 20, 2013 19:09

Witam mam prawdopodobnie problem z uciekającą benzyną z mojego golfa otóż generalnie auto zasilane jest gazem, a benzyny używam tylko na rozgrzanie silnika. Niestety dzisiaj rano nie umiałem odpalić auta na benzynie wskazówka od poziomu paliwa pokazywała zero już od 3 dni jednak od jakiegoś dłuższego czasu tak miałem z racji tego, że wskazówka poniżej przykładowo 5l paliwa w baku pokazuje już 0. Mniejsza o to... dojechałem na stacje już na gazie zatankowałem 10 litrów benzyny i ku mojemu zdziwieniu wskazówka ledwie się podniosła (rezerwa gaśnie powyżej 8 l benzyny ? ) ... przejechałem na gazie jakieś 60 kilometrów i wskazówka od benzyny pokazuje mniej niż czerwoną kreskę na liczniku. Wnioskuje, że paliwo gdzieś ucieka jednak nie wiem gdzie nie czuje nigdzie benzyny, a gdy jadę na gazie pompa benzynowa przecież nie pracuje. Proszę o pomoc silnik 1.8 Turbo



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: rysiektr » czw lis 21, 2013 10:37

Fastener pisze:a gdy jadę na gazie pompa benzynowa przecież nie pracuje.
na pewno gazownik Ci odciął pompę benzyny ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: Fastener » czw lis 21, 2013 16:21

Odciął tzn ? elektrycznie zamyka pompę benzyny gdy przełącza na gaz ? raczej tak gdyż nie przejechałbym na rezerwie benzyny 300 km.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: rysiektr » czw lis 21, 2013 22:39

Fastener pisze:Odciął tzn ? elektrycznie zamyka pompę benzyny gdy przełącza na gaz ? raczej tak gdyż nie przejechałbym na rezerwie benzyny 300 km.
odciął w sensie odłączył - zamontował przekaźnik, odcinający pompę paliwa po przełączeniu na lpg, a jakim cudem przejechałeś 300km na rezerwie ? A no takim, że montując lpg zazwyczaj odcina się zasilanie wtryskiwaczy, przez co pompa paliwa tłoczy paliwo do listwy i wraca do baku.
Dlatego pytam czy fizycznie pompa paliwa nie pracuje w momencie kiedy przełączysz na lpg ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: Fastener » czw lis 21, 2013 23:34

Sprawdzę to z tą pompą benzynową czy pracuje gdy mam przełączony na lpg jednak nie powinna. Gdzie jeszcze warto sprawdzić nieszczelności w systemie podawania benzyny ? wogóle jak to jest możliwe, że po zatankowaniu 10 litrów benzyny rezerwa dalej świeci ? czyżby była ustawiona dużo wyżej niż 8l standardowo ?



marcgend
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw lis 03, 2011 23:26
Lokalizacja: Mikołów

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: marcgend » pt lis 22, 2013 22:47

Jak sobie nie zażyczyłeś odcinania pompy paliwa przy pracy na gazie to tego nie ma. Standardowo nikt tego nie robi.
Jak dalej będziesz miał tyle paliwa w baku to za jakiś czas będziesz wymieniał pompę paliwa, praca na sucho jej nie pomaga.

Na każde odpalenie auta zużywasz trochę benzyny, będzie jej ubywać, myślę że zatankowanie i utrzymywanie w baku takiej ilości paliwa żeby nie świeciła rezerwa rozwiąże problem.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: psilos1 » ndz lis 24, 2013 07:38

Fastener pisze: wogóle jak to jest możliwe, że po zatankowaniu 10 litrów benzyny rezerwa dalej świeci ? czyżby była ustawiona dużo wyżej niż 8l standardowo ?
Zawieszony pływak w baku-częsta przypadłość w golfach które zapomniały co to benzyna.



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: Fastener » ndz lis 24, 2013 12:27

psilos1 pisze:
Fastener pisze: wogóle jak to jest możliwe, że po zatankowaniu 10 litrów benzyny rezerwa dalej świeci ? czyżby była ustawiona dużo wyżej niż 8l standardowo ?
Zawieszony pływak w baku-częsta przypadłość w golfach które zapomniały co to benzyna.
W jaki sposób odwiesić pływak ? Trzeba dostać się do pompy paliwa prawda ?



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: psilos1 » ndz lis 24, 2013 14:16

Fastener pisze: W jaki sposób odwiesić pływak ? Trzeba dostać się do pompy paliwa prawda ?
Czasami tak...ale pomaga rownież (chociaż nie zawsze)dolanie trochę wiecej paliwa...



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: Fastener » wt lis 26, 2013 18:33

Witam podczas pracy na gazie pompa benzynowa pracuje mało tego dzisiaj brakło mi benzyny auto zdązyłem odpalić może z 10 razy i chodziło około dwóch minut - na to zapalanie uciekło mi z baku 10 litrów benzyny ... coś jest nie tak w poprzednim silniku 1.4 10 litrów benzyny starczalo mi na 60 - 70 odpaleń samochodu...



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: rysiektr » wt lis 26, 2013 21:39

Fastener, a benzyna Ci nie ucieka nigdzie ? Regulator Ciśnienia paliwa sprawny ? Powrót do zbiornika drożny ?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: Fastener » wt lis 26, 2013 22:08

Dobrałem właśnie się do pompy paliwa nie widzę tam żadnych wycieków jednak leciutko czuć benzyną. Regulator paliwa ? gdzie to i co to jest ? powrót do zbiornika nie wiem jak sprawdzić po ściągnieciu węży z listwy wtryskowej benzyna w nich była. Sprawa wygląda tak że benzynę gdzieś wcina a silnik głównie pracuje na gazie, więc musi paliwo wracać z powrotem. A może się spala ? wina instalacji gazowej ?



Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: Fastener » śr lis 27, 2013 12:44

dzisiaj wyjeżdżając autem z domu ( odpaliłem awaryjnie na gazie ) oczywiście bez benzyny gdy nim dojeżdżałem do stacji sterownik od gazu zaczął przez chwilę piszczeć auto spadło z obrotów i zgasło. Wnioskuje z tego, że silnik podczas depnięcia pobiera benzynę a nie gaz... gdyż nie miał co pobrać z baku benzynowego i zgasł. Tylko nie rozumiem z jakiej paki pobierał benzynę po cichu bez żadnych migań czy piszczeń na sterowniku gazu ?



Awatar użytkownika
rosper85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt mar 24, 2009 23:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Rezerwa benzyny / uciekające paliwo ?

Post autor: rosper85 » śr lis 27, 2013 17:26

wystarczy, że w centralce od gazu jest coś nie tak, i może wtedy sobie przełączać sama jak jej się podoba... tak jak koledzy piszą, standardowo pompa chodzi zawsze cały czas, chyba, że ktoś sobie zażyczy odcięcie pompy... lepiej paliwo utrzymywać w poziomie ponad rezerwą, bo zatrzesz pompę momentalnie... czasem z przełączaniem samoczynnym na benzynę jest tak, że jeśli masz mały poziom gazu w butli, czytaj małe cisnienie.. to wtedy przy mocniejszym depnięciu w pedał gazu, po prostu gazu z butli nie starcza i przełącza na benzynę...


[img]http://img217.imageshack.us/img217/3116/tdihi9gy3.jpg[/img] [img]http://img232.imageshack.us/img232/5782/eatsleepvwdp1.gif[/img]
[img]http://img176.imageshack.us/img176/4189/rosperpr9.jpg[/img]
Lubię jak kolumbryna po asfalcie płynie.. nie spodziewałbym się, że to kiedyś minie....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości