Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » śr cze 04, 2014 23:06

Szyby zamontowane :helm: Podlaczenie elektryki poszlo dosc prosto, wszystko fajnie pasuje, szyby dzialaja. Pojawily sie jednak problemy juz po montazu. Szyba kierowcy dziala, lecz nie zamyka do konca, zostaje jakies 2cm, natomiast gdy opuszczam tam jest wlasnie o te 2cm jakby za duzo i az w blache wgniata te slizgi.. czy da sie to jakos wyregulowac?? :chytry:
Jedne tylne drzwi zamontowalem, lecz w drugim podnosniku slizg mam zdjety z prowadnicy, i nie bardzo wiem jak sie go mocuje na lince. Wyglada to tak jak na zdjeciu:
Obrazek
Jakby ktos potrafil mi wytlumaczyc jak to zrobic, badz jakis link do porady zarzucil, bylbym wdzieczny.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » czw cze 05, 2014 07:24

Spróbuj popuścić szybę na tych chwytakach i dać ją nieco wyżej. Po drugie jak się szyba domknie to przytrzymaj przycisk od 8-10 s i tak samo po opuszczeniu te modele się w ten sposób programują. Ta szpara między plastikami na zdjęciu idzie na prowadnicę. Powinien tam być taki ząbek, który się lekko zatrzaskuje na niej i sobie to przesmaruj.



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » czw cze 05, 2014 10:13

Z tym programowaniem sie udalo, teraz juz szyby ladnie smigaja :helm: Do mocowania tego slizgu to dobrze by bylo pierw silnik podpiac i zobaczyc w ktorym miejscu ten slizg wpiac, no nic dalej bede z tym walczyl.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

pitoos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 11, 2012 18:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: pitoos » czw cze 05, 2014 15:19

witam . nei bede zakłądał nowego tematu może ktoś pomoże mi tu . a wiec moj samochód golf mk3 5d grzane lusterka i szyberdach . dokupiłem całą kompletna wiazke 5d z wszytki ( sam demontowałem z dawcy ) wszytko jjest ok .. problem jest w tym , że w starej instalaci była jedna dodatkowa wtyczka , której brakuje w nowej instalacji ??? wpinana ona byla w woazke w okoliach skrzynki bezpiecznikow i idzie w wiazce tak jakby to tyłu samochodu ... od czego ona jest i czy swap bedzie mi działał . ratujcie !!!! jak ktos może przerabiał temat to proszę o kontak na facebooku Piotr Grzesica Kalisz . dziki. albo o odpowiedz tu

dołacza fotki wtyczki w instalacji samochodu
Obrazek


winstalacji od szyb

Obrazek



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » czw cze 05, 2014 20:39

To mi się kojarzy z szyberdachem i centralnym zamkiem, a miałeś to gdzieś wpięte czy luzem leżało?



pitoos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 11, 2012 18:11
Lokalizacja: Kalisz

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: pitoos » czw cze 05, 2014 22:44

wtyczka wystaje z wiazki grzanych lusterek / centralnego z tej z co idzie od prawej do lewej strony samchodu pod konsola a w pieta jest w wiazke ta ktora idzie na tył samochodu od strony kierowcy ,, też coś tak myśle .. podeśle lepsze foto .. ratuj



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » pt cze 06, 2014 07:30

Jeśli jest wpięta gdzieś to pośledź po kablach dokąd one dalej biegną mówisz, że od str kierowcy, a centralny zamek (pompka) jest z prawej na tyle. Może też być to kostka która idzie do przycisku sterującego el lusterkami, ale to mało prawdopodobne, bo inne kolory kabli zupełnie.
bszosa pisze: Do mocowania tego slizgu to dobrze by bylo pierw silnik podpiac i zobaczyc w ktorym miejscu ten slizg wpiac, no nic dalej bede z tym walczyl.
Do mocowania tego slizgu to dobrze by bylo pierw silnik podpiac i zobaczyc w ktorym miejscu ten slizg wpiac, no nic dalej bede z tym walczyl.[/quote]
Powinieneś mieć tam taki śrut zaciśnięty na lince i tam się zapina ten slig, żeby linka się przesuwała razem z nim



Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Re: Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » pt cze 06, 2014 17:59

Pompka centralnego znajduje sie z prawej strony, ale co dziwne to kable ida lewa strona. Przynajmniej w swojej wiazce, ktora teraz kladlem do szyb tak mam, ale tego nie podlaczalem bo centralny juz wczesniej byl.
Powinieneś mieć tam taki śrut zaciśnięty na lince i tam się zapina ten slig, żeby linka się przesuwała razem z nim
No ten slizg juz ogarnalem, wlasnie znalazlem ten srut i tam zamocowalem, byly problemy, ale zdjalem linke, slizg na klej i dziala. Problemy pojawily sie z wiazka drzwi tylnych.. O ile przod juz fajnie smiga to z tylu cos w wiazce jest poucinane i zero znaku zycia w podnosnikach. No ale to da sie ogarnac.


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

Awatar użytkownika
bszosa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pn gru 21, 2009 22:50
Lokalizacja: NGI/GD
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: bszosa » pn cze 16, 2014 00:10

Potrzebuje jeszcze pomocy.. O ile przod juz mam zamontowany i wszystko fajnie dziala, nawet podswietlenie przyciskow w konsoli srodkowej, o tyle tyl nie daje znaku zycia. Kable ktore szly do przyciskow byly niewiedziec czemu uciete, ale to juz zrobilem, a szyby ani drgna.. Dzisiaj sprawdzalem to jest plus caly czas, klikajac przycisk w gore tez idzie sygnal, w dol juz nie, silnik stoi, nie ma nawet podswietlenia przycisku. Co to moze byc? Czy w tej wiazce procz tych 5 wtyczek wpinanych do skrzynki sa jakies osobne od tylnych szyb? Caly przod dziala, wlacznie z przyciskami od tylnych szyb w konsoli srodkowej, ale tyl za nic nie chce ruszyc..
Wrzucam jeszcze raz zdjecie wiazki ktora puszczalem, czy tu cos jest osobno od tylnych szyb czego moglem nie wpiac?
Obrazek


ILE BY NIE BYŁO TO I TAK JEST ZA MAŁO

pitoos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr lip 11, 2012 18:11
Lokalizacja: Kalisz

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: pitoos » pn cze 23, 2014 00:02

kolego bszosa . sprawdz mase czy masz w tylnej wiazce , ja montowałem tydzin tem ele szyby do swojego 5D i też przeżywałem dramaty . miałem połamane masy w tylniach wiazkach i nie chciało działać , ale ogarnołem i wszytko działa. jak coś służe pomocą 509660524 lub na face booko Piotr Grzesica Niedźwiady .



Sator007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 18:12
Lokalizacja: Sieradz/Wieluń

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Sator007 » ndz sie 24, 2014 18:58

Panowie poniżej zamieszczam zdjęcie mojej centralnej wiązki do elektrycznych szyb,którą chce przełożyć do mojego Golfika gdzie mam tylko ele. lusterka i szyberdach.Na jednym ze zdjęć jest z lewej strony wiązki od strony kierowcy,tej co idzie na tylne drzwi widać ucięte kable ,co tam powinno być według was ? Czy wszystkie te wtyczki muszą być gdzieś wpięte co są w tej centralnej wiązce ? Czy muszę wymontować całą tą moją obecną wiązkę co mam obecnie w aucie gdzie mam tylko te ele. lusterka i szyberdach ?
Ostatnio zmieniony ndz sie 31, 2014 21:20 przez Sator007, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » pn sie 25, 2014 23:38

to uciete wyglada na central zamek. jezeli w tej wiazce nie masz el lusterek to musisz sobie zostawic wiazke od nich reszte przeluz pasuje plug n play



Sator007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 24, 2014 18:12
Lokalizacja: Sieradz/Wieluń

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Sator007 » wt sie 26, 2014 11:19

Ta ucięta część kabli idzie z lewej strony do tyłu pojazdu,przynajmniej tak mi powiedział facet ze szrotu ,który mi sprzedał cały komplet razem z podnośnikami i boczkami.Wszystko to pochodzi od Vento ,a tam tez były ele. lusterka.Teraz nie wiem co mam zrobić z tą uciętą częścią tych kabli,czy z czymś to połączyć ? Czy wszystkie te wtyczki z tej centralnej wiązki mam podłączyć do skrzynki bezpieczników ?



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » śr sie 27, 2014 09:31

Kup sobie w samochodowym taśmę materiałową do instalacji el 15m za 7 zł. Rozplątuj tą instalację od uciętej strony tak, żeby się uwolnić od tych niepotrzebnych kabli i je wywal. Ja tak zrobiłem ze swoją instalacją zostawiłem tylko to co idzie do szyb i lusterek i zostało mi połowę kabli mniej do ogarniania:) Wtedy wszystko staje się łatwiejsze. Poczytaj ten dział, bo tu pisze wszystko o el szybach. Te ucięte kable mogą mieć 2 zastosowania: 1 to może być instalacja do świateł tylnych, kierunków i stopu i 2 do centralnego zamka. Jeśli masz central zamek już w aucie fabrycznie to śmiało pozbywaj się tych kabli tak samo jak już masz światła:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości