Montaż webasto

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

montaż webasto

Post autor: owies » pn sty 31, 2011 22:31

Ad.1 Sygnałem sterującym jest +12 choć może nawet i mniej wystarczy, nie pamiętam ile podawał mój zegarek czy telestart bo możliwe że było to mniej (~10V).

Ad. 2 Nie widziałem takowego w mojej wiązce.

Ad. 3 Na elektrodzie wypowiadał się ktoś z serwisu, że pompki ebera są optymalizowane pod dawki dla ebera, tzn że pompka ebera pod webasto może dać złą dawkę paliwa na jeden cykl ponieważ to są impulsowe "ssaki". Z tego tytułu eber do ebera, webasto do webasto.

Ad. 4 Może i lepiej, to od ciebie zależy gdzie się wepniesz :)

Ad. 5 Tej informacji właśnie szukałem, jak zapuścić tryb letni. Wnętrze jest przedmuchiwane, piec nie pracuje.

Szukaj kompletnych instalacji lub takich którym niewiele brakuje, wtedy będziesz miał łatwiej i pewnie często taniej niż gdybyś chciał składać całe ogrzewanie od podstaw po klocuszku.


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Re: montaż webasto

Post autor: colby » czw lut 03, 2011 00:35

Jeśli chodzi o sygnał sterujący to na pewno są jakieś "widełki" napięciowe, bo wiadome jest że wahania napięcia w instalacji są stosunkowe duże i układ musi być na to przygotowany. Bardziej interesowała mnie informacja czy uruchomienie pieca następuje po podaniu sygnału (zasilania) na pin 1 złącza X1 czy też trzeba będzie jeszcze pokombinować z czujnikiem temperatury. Skompletuję swoją instalację to sprawdzę empirycznie jakie ma znaczenie pin 3 (czujnik temepratury) dla uruchomienia pieca. Ja akurat kompletuję instalację z klocków - tak wyszło ale za to poznam krok po kroku funkcjonowanie instalacji.

Dokumentacja Webasto wśród pompek rozróżnia m.in dwa typy: DP2 do benzyny oraz DP30 do diesla. Ciekawe na ile istotne są różnice w ich wewnętrznej budowie.

Gdyby ktoś z forumowiczów miał na zbyciu jakieś elementy składowe instalacji poza piecem (pompka wody, paliwa, wiązka itp) to proszę o kontakt na PW.



kajos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt gru 21, 2010 16:48
Lokalizacja: Chodziez

montaż webasto

Post autor: kajos » wt lut 08, 2011 02:34

Ja mam jak kogos interesuje dokladne dane ,budowy,sterowanie webast w VW uzytkowych
Jak kogos interesuje to dawac na kajos75@o2.pl :food:

Co do widelek napieciowych to napeweno webasto sie wylaczy jak bedzie mialo mniej jak 10,5V
Prosil bym moze moderatora forum aby sie odezwal to te materialy ktore mam moze by podpial gdzies na stale :cool:

A co do pytan do montazu to pytajcie :)
Mialem ten sam problem 2 miesiace temu.Na temat webast bylem laikiem ale poszperalem na necie 3 tyg i troche sie dowiedzialem.
Jak zakupilem webasto to bez problemu podlaczylem ThermoTopa w moim przypadku P :los2:



Awatar użytkownika
winek0
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pt sie 27, 2010 11:59
Lokalizacja: Pomorze Rumia

montaż webasto

Post autor: winek0 » ndz lut 20, 2011 15:35

odpowiadam w imieniu greg bo mam z nim dobry kontakt i to będą jego słowa.
Webasta termotopy z, czy C są zarówno analogowe jak i CANowe - czym je rozróżnić? Ano bez fizycznego rozebrania i dostania się do sterownika lub podpięcia pod instalację będzie trudno.
Czyli co zrobić - najprościej kupić sterownik obsługujący zarówno analog jak i CAN - zegarek jajkowaty, sterownik na pilota T91.
Teraz było pytanie o webasta z numerem 1K0 - to są webasta od golfa 5 itd czyli CAN


:-)

borek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 08, 2010 22:49

montaż webasto

Post autor: borek88 » pt lut 25, 2011 22:35

witam kupilem kompletne webasto E z golfa 4 z klimatroniciek bedzie montowane w aucie z zwykła klima podobno ma działac bez problemu ze analogowe jest
ale pytanie jest takie mam tam osobna pompke paliwa i instr. org po niemiecku mowi cos o tym ze pompka musi byc nie dalej niz 1,2m od zbiornika a ja chce ja sie wpiac w przewod paliwowy pod maska gdyz mam tam tez filtr paliwa i myslalem zeby przed lub za filtrem sie wpiac trojnikiem ale to duzooo wiecej niz te 1.2metra po wezyku do baku.
czy ta pompa i webasto bedzie działac jak dam tak daleko??
jeszcze bede miał pytania co do wiazki i kabelkow ale to porobie foto i zapytam co i do czego.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: martinezz123 » sob lut 26, 2011 00:04

jeżeli pisze żeby nie więcej jak 1,2 m to zastosuj się do tego jeżeli chcesz żeby było po filtrze to załóż taki jak szedł do malucha plastikowy przeźroczysty na węża zakładany i też będzie ci syfy filtrował


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

borek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 08, 2010 22:49

montaż webasto

Post autor: borek88 » sob lut 26, 2011 22:41

bardziej mi chodziło o to jak inni montowali i jesli ktos montowal w komorze lub blisko komory to czy mu to poprawnie działało



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: martinezz123 » sob lut 26, 2011 22:52

no to mo.że napiszesz nam do czego ty chcesz to zamontować w opisie masz Rovera . uwierz mi że to dosyć istotne napisz jaki to samochód jak silnik jaki rok ?? itd .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

borek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 08, 2010 22:49

montaż webasto

Post autor: borek88 » pn lut 28, 2011 21:47

tak w roerze 2.0 iDT (turbo diesel ic) a pytam tu bo cala instalacja pochodzi z golfa IV tdi i tutaj jedynie wujek Googl mnie przyslal bo nigdzie wiecej nie znalazlem takigo tematu
a co ma pompka do marki i modelu?? poprostu czy ma ktos wbasto i pompke blizej webasta niz zbiornika paliwa?? (chyba ze chodzi o jakies utrudnienia czyli dodatkowa pompa paliwa (OEM) w zbiorniku, u mnie uw takiej nie ma jedynie pompa wtryskowach. ale jesli nikt tak nie ma to ja sobie sam sprawdze czy da rade jak nie da to bede ja ciagnol w okolice zbiornika



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

montaż webasto

Post autor: martinezz123 » pn lut 28, 2011 22:15

w sumie to sam sobie odpowiedziałeś chodziło o to że jak masz pompę wtryskową to raczej nie ma problemu żebyś sobie popróbował , inaczej jak bys miał pompowtryski wtedy była by lipa


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

montaż webasto

Post autor: grg474 » pn lut 28, 2011 22:27

hej borek88, a czemu się nie podeprzesz instrukcją montażu rovera? Przecież to co kupiłeś nie jest dedykowane do golfa tylko do każdego
ale jeśli już tak się upierasz to powiem ci jak masz to zrobić - dostań sie do przewodu idącego ze zbiornika paliwa, przetnij, wstaw trójnik, a z trójnika puść wężyk do pompki paliwa. Od pompki puść wężyk do pieca webasto i tyle
trójniki wężyki (białe rurki dostępne na allegro) posiłkuj się fotkami stad - a tak w ogóle to jeśłi masz model 75 to masz webasto tylko że dogrzewacz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
owies
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 931
Rejestracja: pn gru 29, 2008 18:28
Lokalizacja: Olkusz

montaż webasto

Post autor: owies » pn lut 28, 2011 22:50

martinezz123 pisze:inaczej jak bys miał pompowtryski wtedy była by lipa
że zapowietrzać się będzie czy co ?


Grzana multifunkcja, FIS, Delta 6 + USB w łokciu, Fotochrom z kompasem, Pikowana deska, PDC
ThermoTop E, Xen, Gwint, 312 heble, Thule, mało mocy, dużo rdzy i trochę zadrapań...

colby
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 22:25
Lokalizacja: Tychy

Re: montaż webasto

Post autor: colby » pn lut 28, 2011 23:15

kajos pisze:
A co do pytan do montazu to pytajcie :)
Mialem ten sam problem 2 miesiace temu.Na temat webast bylem laikiem ale poszperalem na necie 3 tyg i troche sie dowiedzialem.
Jak zakupilem webasto to bez problemu podlaczylem ThermoTopa w moim przypadku P :los2:
Napisz jaki piec montowałeś, czym sterowany (zegarkiem, telestartem), w którym miejscu i jak podłączyłeś się pompką paliwa pod instalację - takich informacji nigdy za wiele i na pewno się nam przydadzą. Masz podpięty do swojego pieca czujnik temperatury zewnętrznej?

Mnie na tą chwilę nurtuje jedna kwestia. Przeglądnałem schematy podłączeń elektrycznych TT C oraz TT Z i zainteresowała mnie kwestia pracy pieca jako dogrzewacz silnika (w trakcie normalnej jazdy). Ponieważ na żadnym schemacie nie widzę podłączenia jakiegokolwiek pinu złącza 6 pinowego pod linię 15 (+12V po stacyjce) to wnioskuję, że informację o stanie pracy silnika piec czerpie poprzez czujnik temperatury zewnętrznej (który jest podłączony do jakiejś tajemniczej lini 61 w naszym aucie). Schemat podłączenia TT Z (dogrzewacz) wskazuje wykorzystanie tylko czujnika temperatury (pin 3 złącza 6 pinowego) oraz zasilania. Montując TT C (ogrzewanie postojowe) a nie podłączając pinu 3 nie uzyskamy efektu dogrzewania zimnego silnika w czasie jazdy. Może ktoś z Was potwierdzić, że jest tak jak napisałem powyżej.

Czemu mnie to tak interesuje? Ano dlatego, że wszedłem w posiadanie dogrzewacza i zamierzam z niego zrobić pełne ogrzewanie postojowe. Jak będę miał możliwość to przetestuję czy podawanie napięcia na pin 3 spowoduje jego uruchomienie.



borek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr gru 08, 2010 22:49

montaż webasto

Post autor: borek88 » wt mar 01, 2011 07:18

grg474, ja ma 45. tak opieram sie instrukcje ktora mowi ze pompka nie powinna byc dalej niz 1,2 od zbiornika i ja pytam czy tak musi bo chciałem to zrobic zdecydowanie duzo dalej czyli z wezyka juz w komorze silnika (dla wygody) i pytalem czy ktos montowal sobie tez dalej niz 1,2 od zbiornika



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości