Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Gotowe opisy różnych podzespołów aut, także nasze porady.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » pn cze 27, 2016 22:20

U mnie samoczynnie domykało szybę jak miałem moduł centralnego ustawiony na czas zamykania pneumatyczny a nie el czyli dłużej(ale po otwarciu drzwi otwierało mi szyby). Idąc tym tropem spróbuj podłączyć kabel od domykania szyb do kabla, który wysyła właśnie sygnał do zamknięcia zamka, bo tylko sygnał z plusa ma być trochę dłuższy.



Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: micho » ndz lip 03, 2016 22:19

Próbowałem różnymi kombinacjami to szyby "szalały" ,nie mam już pomysłu .Wiem że należy podać sygnał z centralnego na zamknięcie szyb ,coś mi się wydaje że może gdzieś szyby żle podpiołem i dlatego tak się dzieje.

No tak właśnie kombinwałem brałem sygnał z centralnego szary przewód i podpinałem pod sterowanie szyb metodą prób i błędów ,ale to nic nie dawało szyby różnie reagowały .Może mam coś żle podłączone ,albo jest jakiś jeden przewód odpowiedzialny za domyk?. Sam już nie wiem ,brakuje mi pomysłu :-(


nie sprzedam robił będę

Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » pn lip 04, 2016 14:59

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic492906.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: micho » pn lip 04, 2016 22:57

ok dzięki będę próbował


nie sprzedam robił będę

Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: micho » pt lip 15, 2016 21:59

A może muszę się wpiąć w moduł komfortu ,tylko nie mogę go zlokalizować.Czytałem że powinien być pod prawą tylną lampą,ale u mnie nie ma ,nawet przewody z prawej strony nie idą. Z lewej strony idą do pompki centralnego.Możliwe że nie ma ?,ale domykanie szybra działa.


nie sprzedam robił będę

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: Mavrick » sob lip 16, 2016 14:59

Jezeli dobrze pamietam to komfort jest realizowany zielonym kablem we wtyczce szyberdachu. Moze to Ci w czyms pomoze ale u mnie bylo tak ze jak montowalem elektryke i podlaczylem tylko jedne drzwi to komfort nie dzialal dopiero po podlaczeniu obu silownikow pod instalacje wszystko zaczelo dzialac tak jak fabryka chciala. Swojego gofera rozebralem do golej blachy i nie zauwazylem zadnego tajemniczego pudelka wiec wydaje mi sie ze w mk3 komfort jest w sterownikach(elektrycznych szyb/dachu) ewentualnie (w co raczej watpie) pompka centralego jest za to odpowiedzialna.



Awatar użytkownika
micho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 26, 2014 14:35

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: micho » ndz lip 17, 2016 13:22

Coś ruszyło ,był żle podłączony przewód zielono-czarny zaczęło działać ,tylko że działają dwie szyby : prawy przód i lewy tył.Znowu szukanie i grzebanie w tych kablach .Nie poddam się :-)


nie sprzedam robił będę

mone
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2016 13:53
Lokalizacja: /var/logs

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: mone » pt mar 24, 2017 22:17

Wiem że to już lenistwo,ale potrzebuje pomocy. Mianowicie szukam informacji na temat elektrycznych szyb. A dokładniej opisu wiązki z lewego tyłu GOLF 3. Niestety jakaś "mysz" wpierniczyła mi w drzwiach kable... i muszę je łatać. Chodzi mi o wtyczkę która łączy wiązkę z karoserią.



Awatar użytkownika
dabus997m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 527
Rejestracja: sob lut 12, 2011 20:26
Lokalizacja: Brzozów Podkarpackie

Montaż oryginalnych podnośników szyb MK3

Post autor: dabus997m » ndz mar 26, 2017 22:52

Przyjacielu łącz kolorami i na pewno bedzie dobrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości